רעננה

כפ"ס במקום ה-10 במדרג לשנת 2018

6,424 תושבים מ-21 ערים דירגו את העיריות ב- 16 פרמטרים משמעותיים: ניקיון, חינוך, תרבות, תכנון ובנייה, תקשורת מול התושבים ועוד. בראש הטבלה מככבת העיר מודיעין עם ציון כללי של 4.03, כפר סבא במקום העשירי עם הציון 3.13

זאב שרגא 26/04/2018
עיריית כפר סבא. במקום העשירי צילום: ארכיון מערכת

כמדי שנה מפרסם אתר מדרג את דירוג הערים הגדולות בארץ על פי פרמטרים שונים, ומביא רשימה של "ציונים" שקיבלו העיריות בשביעות הרצון של התושבים. על פי אתר מדרג, "לא פחות מ-6,424 תושבים מ-21 ערים דירגו את העיריות, כשהשנה הוספנו לדירוג 2 עיריות–  נס ציונה ובת ים. מטרתנו היא להרחיב את הדירוג ולהוסיף גם מועצות מקומיות למדרגי העיריות הבאים". במדרג ביקשו מחברי האתר לדרג כאמור את תפקוד העיריות ב- 16 פרמטרים משמעותיים: ניקיון, חינוך, תרבות, תכנון ובנייה, תקשורת מול התושבים ועוד.

"את הדירוגים השווינו לשנים קודמות: האם משהו השתנה בתפקוד העירייה? האם העיריות שקיבלו ציונים נמוכים בשנה שעברה שיפרו השנה את מיקומן בטבלה? מה תחושות התושבים החיים בעיר?" אמרו במדרג וציינו כי, "לאתר מדרג לא הייתה נגיעה בדירוג, וחוות הדעת כולן התקבלו אך ורק מחברי מידרג. אנחנו סיפקנו את הפלטפורמה, שאיפשרה להם להתבטא. המטרה הייתה ליצור דירוג השוואתי של העיריות הגדולות בישראל, כדי להוציא לאור את האמת של התושבים – מה דעתם על תפקוד העירייה שלהם".

 על פי נתוני מדרג לשנת 2018, בראש הטבלה מככבת מודיעין עם ציון כללי של 4.03 בשביעות הרצון ובמקום האחרון אשדוד, עם ציון 2.17. הוד השרון דורגה במקום אחד לפני האחרון, עם ציון של 2.39, ירידה של 0.07 אל מול הדירוג 2.46 שקיבלה אשתקד. במקום הראשון מבין ערי השרון דורגה רעננה, עם ציון 3.72 ובמקום השני העיר הרצליה עם 3.56. במקום השלישי בשרון כפר סבא, עם ציון 3.13 ובמקום הרביעי רמת השרון עם ציון 3.06. הוד השרון כאמור במקום האחרון מבין חמש ערי השרון.

בדירוג השירות הניתן במוקד העירוני דורגה רעננה במקום הראשון מבין ערי השרון עם ציון 4.37. הרצליה במקום השני עם ציון 3.88, אחריה כפר סבא עם 3.87 ורמת השרון עם ציון 3.84. הוד השרון במום האחרון עם ציון 3.22 בשירות המוקד העירוני. בבחינת שביעות הרצון מנקיון העיר בערי השרון, הרצליה במקום הראשון בשרון ומקום רביעי בארץ, עם ציון 3.67, אחריה רעננה עם 3.61 וכפר סבא עם ציון 3.48. במקום הרביעי קמת השרון עם ציון 3.25 ובמקום האחרון בשרון הוד השרון, עם ציון 2.65 – מקום רביעי לפני האחרון בכל הארץ.

 עוד נבחנו פרמטרים כמו פינוי האשפה, מצב הפארקים ומתקני הספורט, מערכת החינוך בעיר, תחבורה חניה תרבות ועוד. ניתן לצפות בתוצאות מדרג בהרחבה בכתובת האתר: https://midrag.co.il/content/Article/3265

 מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "אנו פועלים כל העת על מנת להעניק את השירות הטוב ביותר לתושבינו וגאים בנתונים המצביעים על כך שעיריית כפר סבא נמצאת בעשירייה הפותחת בתחומי החינוך, ניקיון העיר, התחדשות עירונית, עידוד זוגות צעירים למגורים בעיר, תחזוקה ואיכות הסביבה. העירייה משקיעה משאבים רבים לרווחת תושביה ותמשיך לפעול כך גם בעתיד."

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: ביצע במעשה מגונה בתיירת
אפרת דוד ששון מתמודדת לראשות טירת כרמל
כבר לא לבד
כבר לא לבד
הצפרים הטובים בעולם – בתחרות בינלאומית בערבה ובאילת
הצפרים הטובים בעולם – בתחרות בינלאומית בערבה ובאילת
גאווה מקומית
גאווה מקומית
אביה של כוכבת הילדים עדי ביטי הואשם בעבירות מין בתשע קטינות
אביה של כוכבת הילדים עדי ביטי הואשם בעבירות מין בתשע קטינות
קיץ ספורטיבי בהוד השרון
הושקה סיעת התפוזים בכפר סבא
הושקה סיעת ''התפוזים'' בכפר סבא