רעננה

נפטרה הקונדיטורית רביבה אפל

שלושים שנה לאחר שהקימה את בית הקפה "רביבה וסיליה" ברמת השרון, נפטרה הבוקר (שבת) רביבה אפל בגיל 72 אחרי מאבק במחלת הסרטן

מיכאל פרוסמושקין 28/04/2018
הקונדיטורית והמסעדנית רביבה אפל הלכה לעולמה
רביבה אפל ז"ל (צילום: מתוך דף הפייסבוק של "רביבה וסיליה")

הקונדיטורית והמסעדנית רביבה אפל, מייסדת בית הקפה "רביבה וסיליה" ברמת השרון, נפטרה היום (שבת) בגיל 72 אחרי מאבק במחלת הסרטן.

כמעט שלושים שנה לאחר שנפתח בית הקפה "רביבה וסיליה" ב – 15 באוגוסט 1988 בשכונת מווה רסקו ברמת השרון, נפטרה מייסת המקום רביבה אפל.

הרעיון היה להקים מקום שיאפשר להציע אוכל ועוגות לבתי קפה וללקוחות פרטיים. כבר עם פתיחתו, הצליח להביא בשורה חדשה כאשר הציג סגנון חדש של אפייה ואירוח שלא היה מוכר עד אז בישראל – אפייה צרפתית מסורתית תוך שימוש בחומרי גלם שלא היו מוכרים לרוב הקהל בישראל.

המקום צבר מוניטין במהירות רבה, אולי בגלל הבשורה החדשה, אולי בגלל השם היוצא דופן. כעבור שנה נפתח גם בית קפה קטן באווירה מיוחדת וביתית, שהפך במשך השנים למוקד עלייה לרגל גם לאנשים מחוץ לשכונה.

"פגישה מקרית עם חבר הביאה אותי למרכז מסחרי מיושן בסביבה שקטה וירוקה בשכונת נווה רסקו שברמת השרון", נכתב בדברי ההסבר באתר בית העסק. "זו היתה ההתחלה. הרעיון היה לפתוח ביחד עם חברתי נירה מקום שבו אני אעסוק באפייה והיא תטפל בלקוחות. בשלב השיפוצים של המקום הצטרפה אלינו סיליה, שאותה הכרתי כמה שנים קודם לכן כשהגעתי אליה כדי ללמוד בישול. החלטנו לקרוא למקום "רביבה וסיליה” על שם השתיים שבמטבח".

השנים חלפו והמקום גדל, התפתח ועבר שינויים רבים. כיום המקום כבר אינו בית קפה שכונתי קטן, אלא מותג בתחומי הבישול, האפייה והאירוח שיצא מגבולות רמת השרון והגיע עד לעיר הגדולה תל אביב. לרביבה וסיליה מסעדה ומעדניה ברמת השרון ומסעדה, מעדנייה ופיצרייה במתחם Gצמרת בתל אביב.

רק בינואר האחרון השף חיים כהן והאופה ארז קומרובסקי ערכו ערב מחווה שהוקדש לאפל והוקירו תודה על פועלה כחלוצת הפטיסרי בישראל. בשנת 2017, במסגרת תחרות פרסי האוכל של "טיים אאוט" הוענק לאפל פרס מפעל חיים על תרומתה לתרבות האוכל ולקולינריה בישראל. בשנת 2008 הוציאה ספר מתכונים  שסיכם אז  20 שנות יצירה ואשר הכיל מעל ל-100 מתכונים ועשרות צילומים מרהיבים שכולם על טהרת המתוקים.  

בהודעה מיוחדת שפרסם הבוקר בית הקפה נכתב: "בצער רב ועצב שאין כמוהו, אנו נאלצים לבשר כי רביבה אפל  נפטרה הבוקר.  האישה  שהובילה אותנו במשך 30 השנים האחרונות, שהפכה עולמות בכדי לעשות את הבלתי אפשרי לאפשרי, ושכנגד כל הסיכויים הגשימה את החלום הכי גדול שלה. שיצרה בעבורנו את רביבה וסיליה, בית שני ומשפחה נוספת. נזכור אותה לעד".

מועד הלווייתה יימסר בהמשך. 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הסתיימה חקירת דקירת האחות בשמואל הרופא
הסתיימה חקירת דקירת האחות ב"שמואל הרופא"
הפנינג שכנות טובה
נדחתה עתירה נגד רהע חולון בנושא הבחירות
נדחתה עתירה נגד רה"ע חולון
חגיגה בפסטיבל ים של גליל מערבי 2018
חגיגה בפסטיבל ''ים של גליל מערבי'' 2018
ממה שיינפיין מתמודד לראשות עיריית כפס
ממה שיינפיין מתמודד לרה"ע כפ"ס
מספר בתי עסק עלו באש בהוד השרון
מספר בתי עסק עלו באש בהוד השרון
מנכ"ל משרד החינוך ביקר בכפ"ס
אישום: פרצו לסניף של רשת מזון בהרצליה