רעננה

"מה שהיה ומה שעשוי היה להיות"

אתר לוקאל 09/05/2018
מיצירות התערוכה, בהשראת ספריו של אריק קסנר (צילום: רן ארדה)

תערוכת יחיד של האמנית רוני סתר, "מה שהיה ומה שעשוי היה להיות", תוצג החל  ממוצ"ש הקרוב 12.5.18 ועד מוצ"ש 14.7.18, בשתי הקומות של הגלריה העירונית בעיר, ובמקביל בגלריה שבמבואת בית עיריית רעננה.
 
התערוכה כוללת מיטב עבודותיה של סתר, שנוצרו בהשראת עולם הסיפורת, ומוצגת בסימן חודש הקריאה המצוין בעיר ופסטיבל "על כנפי הדמיון".

בין העבודות ניתן למצוא רישומים ידניים בחריטה על גבי שקף דורטרנס, מוארים בתאורת לד אחורית, משולבים לעיתים בהדפסות תלת-ממד ויציקות פליאוריתן קריסטל, "מאירים" סצנות מסיפורי ילדים שכתב הסופר הגרמני אריך קסטנר: "אמיל והבלשים"; "אורה הכפולה"; "פצפונת ואנטון"; "35 במאי".  לצדם - עבודות בטכניקה זהה לרומן פרי עטו של אלפרד דבלין – "ברלין-אלכסנדרפלאץ". רומן שבדומה לסיפורי קסטנר נכתב בתקופת רפובליקת ויימר.
 
התערוכה תושק באירוע חגיגי, בגלריה שבבית יד לבנים, במוצ"ש 12.5.18, בשעה 20:30,  במעמד ראש העירייה וסגניתו הממונה על תרבות נוער ופנאי. הערב יכלול קטעי שירה קלאסית בגרמנית מאת הסולנית ליאור נחמד ובדואט עם נועם צדיקריו.
 
אורנה פיכמן, אוצרת התערוכה"מן הנכון להתייחס לעבודותיה של סתר תוך בחינת סגנונן, בחירת צבעוניותן והקשרן לפן הכלכלי-חברתי-תרבותי-אמנותי של ברלין (וגרמניה בכלל) תחת רפובליקה ויימאר כפי שתועדו בדפי ההיסטוריה... ברלין של ילדים עניים, ברלין של ילדי עשירים, מבוגרים המנסים לשרוד במשברי הזמן והחיים, את כולם תקפיא רוני סתר ביצירותיה. אל כולן היא תכניס את האווירה הנכונה של אותם הימים בעיר שחלפו ועברו. אותם גיבורי הספרים יהפכו, עם השנים, להיות אלה שעיצבו והשפיעו על ילדותה ובגרותה".
 
"מה שהיה ומה שעשוי היה להיות", פתוחה לציבור הרחב
מועדי הביקור בגלריה העירונית:
ימים א'-ה' 19:00-9:00
ימי ו' 12:30-9:00, שבתות 12:30-11:00
מועדי הביקור בגלריה שבבית העירייה:
ימים א'-ה' 16:00-8:00
 
שיח בתערוכה עם האמנית ואוצרת התערוכה, אורנה פיכמן, יתקיים בשבת 16.6.18, בשעה 11:15, בגלריה העירונית שבבית יד לבנים. הכניסה חופשית, ברישום מראש באתר  ובמוקד "קולטיקט"*8864
 
 
 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
'זה מאבק על הבית'
הרוג בתאונה בצפון
מכינה את הממחטות
מכינה את הממחטות
הליך של פשיטת רגל - שלבים
תבשיל בקר עם קטניות
לא יכולים להצביע
דיווחים: גבר חשף את איבר מינו בבניינים בכפ"ס
בדרך לבית הספר