רעננה

הכמיהה לפרי בטן

שורשיה בשחר האנושות. כל הריון יקר הוא מבחינה אנושית. יקר הוא להורה ויקר הוא לחברה. תקופת ההריון הנה תקופה מרגשת ומלאת ציפיה עבור בני הזוג, אולם גם מלאה בחששות ובתקווה לעובר אשר יוולד בריא ושלם כולנו מכירים את בדיקות האולטראסאונד המבוצעות במהלך ההריון, ואת הבדיקות הנקראות "סקירת מערכות", אשר אמורות לסקור בקפידה את כל אבריו של העובר אשר ההורים מצפים לבואו. לעיתים סקירות אלו מבוצעות בחיפזון וברשלנות ובשל כך נולדים ילדים עם מומים מולדים, מומים אשר ניתן היה לגלותם אלמלא רשלנותו של הרופא הבודק.

15/05/2018
הכמיהה לפרי בטן
צילום פרטי

 מאת - אדרה רוט עו"ד

כזה היה סיפורם של הוריו של א':

כל רצונם של הוריו של א' היה להביא ילד בריא לעולם.

 למרות שהוריו דאגו לבצע את כל הבדיקות הנחוצות במהלך ההריון

רופאי קופת החולים  לא איבחנו את מומיו הקשים של א'.

א' נולד עם נכות קשה ביותר ולא יהיה לעולם ילד ככל הילדים.

 א' נולד עם חסר של אמה בידו האחת ועם תסמונת אשר תיפגע באיכות חייו לעולם.

באמצעות מומחים רפואיים הוכחנו כי ניתן וצריך היה לגלות את מומיו של א'- והרופאים הנתבעים הסכימו לשלם להוריו של א' מיליוני שקלים כפיצוי על הולדת ילדם הפגוע.

אמנם את בריאותו השלמה של א' לא נוכל להשיב אולם באמצעות הכספים אשר שולמו להוריו, נוכל להבטיח כי יתאפשר להם לתת לבנם  את כל הדרוש לו .

גם סיפור הוריה של ג', הינו סיפור קשה על רשלנותו של רופא אשר מבצע את מעקב ההריון ברשלנות.

אין די במילים כדי לתאר את האסון שנפל על הוריה של ג',  בתם הביולוגית הבכורה אשר נולדה כשהיא סובלת ממומים רבים וקשים..   לידתה של ג' היתה לאחר הריון ספונטני יקר מפז, אשר ארע לאחר שרשרת של כ- 14 (!!!) ניסיונות הפריה כושלים, הזרעות שכשלו, ארבע הפלות מאוחרות, ואימוצו של ילד בארץ ניכר.   הריון יקר זה הסתיים בלידתה של ג. כשהיא סובלת מתסמונת קשה ביותר , הבאה לידי ביטוי,  בין היתר, בהפרעה קשה בראיה, הפרעות קשות בשמיעה, היפוטוניה , איחור התפתחותי כללי, פירכוסים וקשיי נשימה.  ג' נולדה בבית חולים ידוע כשהיא במצב קשה ביותר עד כי הוצע לאביה להשאירה בבית החולים, שכן היא נלחמה על נשימה פשוטה ביותר.  הגניקולוג אשר ביצע את מעקב ההריון לאמה של ג'- ערך באופן פרטי את שתי סקירות המערכות. בשתי הסקירות הוא מציין כי אבר מסויים לא נצפה, ואינו עורך כל בדיקת השלמה באשר לאותו האיבר. הגניקולוג אינו דואג ליידע את ההורים, וחמור מכך, אינו מוודא כי ההורים יבצעו בדיקות נוספות, מעמיקות יותר, על מנת לבדוק את שלום העובר.   בעזרתם של טובי המומחים, הוכחנו כי הרופא אשר ביצע את מעקב ההריון התרשל, וכי היה עליו להפנות את ההורים לסקירות נוספות ואף לבדיקות הדמיה אחרות. היתה לנו הזכות לדאוג כי משפחתה של ג' תקבל עבורה מיליוני שקלים, אשר יוכלו להבטיח לה עתיד טוב יותר על אף נכותה הקשה.   הילדים הנכים לא יהפכו לבריאים עם קבלת הפיצוייים, אולם המלחמה שלנו היא עבור איכות חייהם. הפיצויים אותם אנו מעבירים למשפחות הללו מאפשרים להם לתת את הטיפול המיטבי לילדים הפגועים ולשפר, ולו במעט, את איכות חייהם.

אדרה רוט ושות' עורכי דין, רשלנות רפואית ונזקי גוף קשים .  www.adara-roth.co.il 

 

 

 

 

האמור לעיל אינו מהווה חו"ד משפטית ו\או  תחליף לייעוץ משפטי

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ארבעה עצורים בגין קטטה
מי הקים את מועדון הכדורסל הפועל כפ"ס?
חדש ב"פוריה": שירות כירורגיית ילדים
מירוץ כפר סבא ה - 29 בקרוב
בקרוב מירוץ כפר-סבא ה- 29
עיריית מודיעין נערכת לחירום
סכסוך שכנים הסתיים בתקיפה
סכסוך שכנים הסתיים בתקיפה
החזיקה כמות גדולה של סמים – ולא תרצה מאסר
לא צריך להיות עני או נזקק כדי להיעזר  בקהילה
"לא צריך להיות עני או נזקק כדי להיעזר בקהילה"