רעננה

52 חודשי מאסר לשודד סדרתי

52 חודשי מאסר בפועל נגזרו על גבר שביצע חמישה מעשי שוד וניסיונות שוד בכפר סבא, רעננה והוד השרון. הוא נהג להסתיר את פניו ובחלק מהמקרים איים על הקורבנות באמצעות סכין

מיכאל פרוסמושקין 17/05/2018
52 חודשי מאסר (תמונה להמחשה iclipart)

יותר מארבע שנות מאסר נגזרו לפני ימים אחדים על רפאל קורדובה (33) מכפר סבא בגין סדרת מעשי שוד וניסיונות שוד שביצע בכפר סבא, רעננה והוד השרון.

קורדובה הורשע בבית המשפט המחוזי בלוד בחמישה אישומים בעבירות של שוד מזוין, ניסיון שוד מזוין ואיומים. באישום הראשון, הוא הורשע בניסיון שוד שביצע ב -1.2.17 בדוכן מפעל הפיס ברחוב טשרניחובסקי בכפר סבא. הוא הגיע מאחורי הדוכן אל החלון כשהוא מכסה את ראשו ופניו בקפוצ'ון וחם צוואר, שלף סכין, איים על עובד הדוכן והורה לו למסור את הכסף. לאחר שעובד הדוכן השיב לו כאין ברשותו וצעק לעובר אורח שרוצים לשדוד אותו, הנאשם נמלט מהמקום.

באישום השני, בו הורשע בשוד, נטען כי ב -9.2.17 בשעה 20:50, כי הגיע לסופרמרקט ברחוב המעפילים בכפר סבא, כשהוא רעול פנים וברשותו סכין ושקית שחורה. ניגש אל הקופאית, הצמיד את הסכין לצווארה, קירב את פניו אליה וצעק לה "תכנסי את הכסף, תכניסי את הכסף". לאחר שקיבל את מבוקשתו, המשיך כשהסכין בידו לקופה השנייה, לידה עמד מנהל החנות, והחל לצעוק לעברו "אל תזוז, אני דוקר אותך בגרון ואני לא צוחק, תוציא את כל הכסף מהקופה והכיסים, אל תעבוד עליי". הוא השיב לנאשם כי אין לו כסף, ובתגובה המשיך הנאשם לצעוק לעברו "אל תעבוד עליי, אל תעבוד עליי, תוציא את הכסף מהכיסים". בשלב זה פתח מנהל החנות את הקופה השנייה, הרים את מגירת הקופה ולקח משם שתי מעטפות שהיו מלאות בשקים. בהמשך, חזר הנאשם לכיוון הקופאית, לקח עוד כסף וברח מהמקום בריצה. סה"כ גנב הנאשם כסף בסך של 7,510 שקל ושקים.

באירוע אחר, בגינו הורשע באישום השלישי בניסיון שוד ואיומים, נטען כי  ב -13.2.17 נכנס הנאשם למסעדה ברחוב הנשיאים ברעננה כשהוא רעול פנים, ניגש אל הבעלים של המסעדה, שעמד ליד הקופה, הוציא את ידו מכיסו והרימה באוויר כשהוא מחזיק בסכין שלופה וצעק: "תביא את הכסף". בין השניים החל מאבק שבמהלכו הורידה רעייתו של בעל המסעדה את הכיסוי מפניו של הנאשם. בשלב זה ותוך כדי המאבק  ביקש הנאשם מבעל המסעדה לעזוב אותו והתחייב שלא יפגע בו. אז עזב המתלונן את הנאשם, והאחרון כיסה שוב את פניו ואיים: "אל תדאג אני אבוא לסגור איתך חשבון".

כמחצית השעה לאחר האירוע, כפי שצוין באישום הרביעי בו הורשע בשוד,  נכנס הנאשם לבית קפה ברחוב הידידות בהוד השרון  כשהוא רעול פנים, נעמד מאחורי עובד המקום אשר ביצע ספירת מלאי והורה לו "תביא את הכסף". בהמשך הצמיד את הסכין לבטנו ודרש ממנו שוב להביא לו את הכסף אחרת ידקור אותו. בסופו של דבר נמלט עם  3,000 שקל. 

באישום החמישי, בו הורשע בניסיון שוד,  נטען כי ב - 18.2.17 הגיע הנאשם אל דוכן פיס ברחוב ויצמן בכ"ס, כשהוא רעול פנים ועם סכין בידו ואמר לעובדת הדוכן: "זה שוד, תביאי לי את הכסף או שאני אדקור אותך". בתגובה היא הרימה קלמר שהיה לידה וצרחה לעברו "אתה תשדוד אותי?". אז נמלט הנאשם מהמקום.          

במסגרת ההסדר אליו הגיעו הצדדים נשלח הנאשם לקבלת תסקיר שירות מבחן, ללא הסכמות לעניין העונש. מגזר הדין עלה כי הנאשם החל להמר כבר בגיל צעיר והתמכרותו הלכה והעמיקה. בהתייחסו לעבירות, מסר כי ברקע לביצוען, חובות כבדים שצבר הן לגורמים מוסדיים והן לשוק האפור, בשל התמכרותו להימורים.

שירות המבחן המליץ על ענישה קונקרטית שתמחיש לו את הפגיעה והחומרה העולה מהתנהגותו ותהווה גורם מרתיע מפני מעורבות פלילית נוספת. עוד המליץ שירות המבחן כי במסגרת מאסרו ייעשה מאמץ לשלבו בטיפול.

הפרקליטות עתרה בטיעוני להטיל על קורדובה, נוכח חומרת מעשיו, שבע שנות מאסר. מנגד, סנגורו, עו"ד ארז רופא,  הציג שורת טיעונים שמצדיקים לדבריו התחשבות במרשו.

השופט עמי קובו לקח בחשבון, בטרם מתן גזר הדין,  את הפגיעה של העונש בנאשם, הודאתו במיוחס לו כבר במשטרה, שיתוף פעולה מצידו תוך חשיפת אירועי שוד שלא היו ידועים לחוקרים, עברו הפלילי שאינו משמעותי ואת הרקע למעשיו נוכח העובדה כי היה מצוי בלחץ מחובות שצבר.

לאור כל אלו, החליט השופט בסופו של דבר לגזור עליו 52 חודשי מאסר בפועל בניכוי יותר משמונה וחצי חודשים בהם היה עצור. כמו כן, הוטלו עליו מאסרים מותנים וכן הוא חויב לשלם פיצוי בסך 4,000 שקל לכל אחד מחמשת הקורבנות.

 

 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 15/03/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/03/2019
זאב גולדשמיט 07/03/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מגנים על הבית משריפה
מגנים על הבית משריפה
עיריית חיפה נערכת לרעידות אדמה
אישום: התחזה לאחר וסחט באיומים
אישום: התחזה לאחר וסחט באיומים
כבר לא שקופה
כבר לא שקופה
שירות לשורדי השואה תושבי כפר סבא:
הכלב הוא ידידו הטוב של השורד
זוגיות והגשמה עצמית
זוגיות והגשמה עצמית
פסטיבל מהסרטים
יצא לסיבוב