רעננה

״אין מקום לעבור לתאגידי מים אזוריים"

דברים אלה אמר ראש עיריית רעננה איתן גינזבורג בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא מעבר לתאגידי מים אזוריים. גינזבורג גרס שיש לאפשר לתאגידים מצטיינים לנהל את משק המים באופן עצמאי

זאב גולדשמיט 17/05/2018
איתן גינזבורג. אין מקום לתאגידים אזוריים (צילום: באדיבות איתן גינזבורג)

ראש עיריית רעננה, איתן גינזבורג, השתתף ביום שלישי השבוע בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא מעבר לתאגידי מים אזוריים. גיזנבורג, המכהן גם כיו״ר דירקטוריון תאגיד "מי רעננה", הביע, ולא בפעם ראשונה, דעה נחרצת בעד ביטול תאגידי המים והחזרת ניהול משק המים לידי העירייה.

 ״לקחתי על עצמי את תפקיד יו״ר התאגיד בהתנדבות, כל עוד התאגיד מתקיים על פי החוק, כדי להבטיח את האינטרסים של התושבים", ציין גינזבורג. "אמרתי בכנסת, בקול ברור, בשם כל תושבי רעננה, שיש לבטל את התאגיד. התאגידים הוקמו בחטא, ואני מאמין שהמאבק שלנו בסופו של דבר יישא פרי״.

בכנסת ניהל גינזבורג עימות סוער עם ח״כ דוד ביטן, הפועל למעבר לתאגידים אזוריים. ״אין מקום לעבור לתאגידי מים אזוריים באופן גורף. זה יפגע בשירות, יסרבל את המערכת ולא יחסוך שקל לתושב, בעיקר במקומות שמתנהלים כמו שצריך. צריך לקבוע קריטריונים, שיאפשרו לתאגידים מצטיינים, שמנהלים את משק המים שלהם בצורה יעילה וטובה ומשקיעים בתשתיות בצורה אחראית, לנהל את משק המים באופן עצמאי. אנחנו יודעים טוב מאוד לנהל את ענייני העיר וגם את משק המים, ועדיף שהשלטון המרכזי לא יתערב בכך״, סיכם גינזבורג.

הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה וועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ דוד ביטן, המשיכה להכין לקריאה ראשונה את שתי ההצעות לתקן את חוק תאגידי המים והביוב, על מנת לצמצם את מספרם ל-14 במהלך של שנתיים.

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 22/03/2019
זאב גולדשמיט 15/03/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/03/2019
זאב גולדשמיט 07/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הבניינים ייהרסו במסגרת תמ"א, אבל מה עם הילדים בגנים הסמוכים?
ארט גלרי -בואו נדבר על מראות..
שריפות היער בעוטף עזה משמידות את היערות הביטחוניים
עיריית חיפה נערכת לרעידות אדמה
התשואות על דירות בעכו הגבוהות באזור
השחר של איתן
הורחקו מאילת - ונתפסו בכניסה לעיר עם סמים
הורחקו מאילת - ונתפסו בכניסה לעיר עם סמים
אישה סירבה לקבל שירות מקופאית עם פירסינג