רעננה

״אין מקום לעבור לתאגידי מים אזוריים"

דברים אלה אמר ראש עיריית רעננה איתן גינזבורג בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא מעבר לתאגידי מים אזוריים. גינזבורג גרס שיש לאפשר לתאגידים מצטיינים לנהל את משק המים באופן עצמאי

זאב גולדשמיט 17/05/2018
איתן גינזבורג. אין מקום לתאגידים אזוריים (צילום: באדיבות איתן גינזבורג)

ראש עיריית רעננה, איתן גינזבורג, השתתף ביום שלישי השבוע בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא מעבר לתאגידי מים אזוריים. גיזנבורג, המכהן גם כיו״ר דירקטוריון תאגיד "מי רעננה", הביע, ולא בפעם ראשונה, דעה נחרצת בעד ביטול תאגידי המים והחזרת ניהול משק המים לידי העירייה.

 ״לקחתי על עצמי את תפקיד יו״ר התאגיד בהתנדבות, כל עוד התאגיד מתקיים על פי החוק, כדי להבטיח את האינטרסים של התושבים", ציין גינזבורג. "אמרתי בכנסת, בקול ברור, בשם כל תושבי רעננה, שיש לבטל את התאגיד. התאגידים הוקמו בחטא, ואני מאמין שהמאבק שלנו בסופו של דבר יישא פרי״.

בכנסת ניהל גינזבורג עימות סוער עם ח״כ דוד ביטן, הפועל למעבר לתאגידים אזוריים. ״אין מקום לעבור לתאגידי מים אזוריים באופן גורף. זה יפגע בשירות, יסרבל את המערכת ולא יחסוך שקל לתושב, בעיקר במקומות שמתנהלים כמו שצריך. צריך לקבוע קריטריונים, שיאפשרו לתאגידים מצטיינים, שמנהלים את משק המים שלהם בצורה יעילה וטובה ומשקיעים בתשתיות בצורה אחראית, לנהל את משק המים באופן עצמאי. אנחנו יודעים טוב מאוד לנהל את ענייני העיר וגם את משק המים, ועדיף שהשלטון המרכזי לא יתערב בכך״, סיכם גינזבורג.

הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה וועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ דוד ביטן, המשיכה להכין לקריאה ראשונה את שתי ההצעות לתקן את חוק תאגידי המים והביוב, על מנת לצמצם את מספרם ל-14 במהלך של שנתיים.

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שמורת טבע חי בר יטבתה מתחדשת
מנשקים ונוסעים
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
סכסוך שכנים הסתיים בתקיפה
סכסוך שכנים הסתיים בתקיפה
למה הודלפו המסמכים?
פרס החינוך הגופני לביה"ס אגם
שומרים על הברית
זוכה לחשיפה
זוכה לחשיפה