רעננה

״אין מקום לעבור לתאגידי מים אזוריים"

דברים אלה אמר ראש עיריית רעננה איתן גינזבורג בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא מעבר לתאגידי מים אזוריים. גינזבורג גרס שיש לאפשר לתאגידים מצטיינים לנהל את משק המים באופן עצמאי

זאב גולדשמיט 17/05/2018
איתן גינזבורג. אין מקום לתאגידים אזוריים (צילום: באדיבות איתן גינזבורג)

ראש עיריית רעננה, איתן גינזבורג, השתתף ביום שלישי השבוע בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא מעבר לתאגידי מים אזוריים. גיזנבורג, המכהן גם כיו״ר דירקטוריון תאגיד "מי רעננה", הביע, ולא בפעם ראשונה, דעה נחרצת בעד ביטול תאגידי המים והחזרת ניהול משק המים לידי העירייה.

 ״לקחתי על עצמי את תפקיד יו״ר התאגיד בהתנדבות, כל עוד התאגיד מתקיים על פי החוק, כדי להבטיח את האינטרסים של התושבים", ציין גינזבורג. "אמרתי בכנסת, בקול ברור, בשם כל תושבי רעננה, שיש לבטל את התאגיד. התאגידים הוקמו בחטא, ואני מאמין שהמאבק שלנו בסופו של דבר יישא פרי״.

בכנסת ניהל גינזבורג עימות סוער עם ח״כ דוד ביטן, הפועל למעבר לתאגידים אזוריים. ״אין מקום לעבור לתאגידי מים אזוריים באופן גורף. זה יפגע בשירות, יסרבל את המערכת ולא יחסוך שקל לתושב, בעיקר במקומות שמתנהלים כמו שצריך. צריך לקבוע קריטריונים, שיאפשרו לתאגידים מצטיינים, שמנהלים את משק המים שלהם בצורה יעילה וטובה ומשקיעים בתשתיות בצורה אחראית, לנהל את משק המים באופן עצמאי. אנחנו יודעים טוב מאוד לנהל את ענייני העיר וגם את משק המים, ועדיף שהשלטון המרכזי לא יתערב בכך״, סיכם גינזבורג.

הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה וועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ דוד ביטן, המשיכה להכין לקריאה ראשונה את שתי ההצעות לתקן את חוק תאגידי המים והביוב, על מנת לצמצם את מספרם ל-14 במהלך של שנתיים.

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד ברעננה
הפגינו בקריאה לשוויון
זאב גולדשמיט 23/07/2018
רעננה מצטרפת למאבק המחאה נגד חוק הפונדקאות
זאב גולדשמיט 22/07/2018
מיכאל פרוסמושקין 19/07/2018
צמיגי מכוניות נוקבו ברעננה
זאב גולדשמיט מיכאל פרוסמושקין 17/07/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
סלט בטטה
20 שנה לפסטיבל פליציה בלומנטל
בת 4 טבעה בכנרת - מצבה קריטי
בת 4 טבעה בכנרת - מצבה קריטי
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
המכרז טעון תיקון
המכרז טעון תיקון
לא רק "חופים שקטים"
מגדל העמק: דוח תלונות הציבור הוצג למועצה
ישחקו הנערים לפניו
ישחקו הנערים לפניו