רעננה

הסיעות הדתיות ירוצו בנפרד

נציג "מאמינים ברעננה" אלי אלוש: "אין לנו מה לדבר עם הבית היהודי כל עוד מי שעומד בראשו זה אריה פרידמן. אנחנו שלושה חברי מועצה דתיים מכהנים שנרוץ יחד, ואנחנו הסיעה הגדולה שמייצגת את כלל הציבור הדתי וגם לא דתי". אריה פרידמן: הציבור הדתי מבין שמדובר בחיבור אינטרסנטי וכל מה שעומד לעיניהם זה טובתם האישית

זאב גולדשמיט 17/05/2018
הסיעות הדתיות ירוצו בנפרד
מימין: אלי אלוש; מייש אייזיקסון וחיים גולדמן

מסתמן שהדתיים ברעננה ירוצו בבחירות הקרובות בשתי סיעות נפרדות, בניגוד לבחירות 2013, אז ברגע האחרון התאחדו לרשימה אחת משותפת. זאת בשל חילוקי דעות מהותיים, והודעתו של היו"ר החדש של הבית היהודי, אריה פרידמן, שיצרף נציג מהמגזר החרדי ושסיעתו היא המפלגה היחידה שמאחדת את כלל הדתיים ברעננה.

הרוחות ברחוב הדתי סוערות, ובין שתי הסיעות הוחלפו האשמות.

נציג "מאמינים ברעננה" אלי אלוש: "אין לנו מה לדבר עם הבית היהודי כל עוד מי שעומד בראשו זה אריה פרידמן. אנחנו שלושה חברי מועצה דתיים מכהנים שנרוץ יחד, ואנחנו הסיעה הגדולה שמייצגת את כלל הציבור הדתי וגם לא דתי.  חיים גולדמן יביא מצביעים מהכיפות הסרוגות, ויהיה לנו נציג מעולים החדשים מצרפת שמקובל בקהילה. יהיו לנו אנשי הייטק וקצינים בכירים בצה"ל. אנחנו מייצגים את הספרדים והאשכנזים, את העולים החדשים ואת הכיפות הסרוגות. הציבור מאס בפוליטיקה הישנה שמייצג אריה פרידמן, שנבחר בין השאר בזכות תמיכה של בני משפחתו. הבחירות בבית היהודי לא היו דמוקרטיות".

אריה פרידמן

אריה פרידמן

 

אריה פרידמן מסר בתגובה: "אני שמח שאחרי שנה של מריבות בין שלושת הנציגים הדתיים מכהנים במועצת העיר, שרבו על תפקיד סגן העיר, שבגללן לא היה לדתיים סגן מכהן, הצלחתי לאחד ביניהם. בלעדיי הם לא היו רצים יחד. הציבור הדתי מבין שמדובר בחיבור אינטרסנטי וכל מה שעומד לעיניהם זה טובתם האישית. זה תהליך של גסיסה. אם אלי כהן היה נשאר בתפקיד סגן ראש העיר היינו רצים יחד עם מאמינים ברעננה. זה הזוי להאשים אותנו בחוסר דמוקרטיה ומביש שעלי להגיב לעניין בני משפחתי, הרי שהם קומץ קטן מהרשימה הגדולה של הבית היהודי שמנתה 900 מתפקדים. אנחנו המפלגה היחידה ברעננה שקיימה פריימריז, ומגיע לנו הערכה על כך".

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאגיד המים הבאר השלישית הגיש דוח שנתי ראשון
דוח ראשון לתאגיד "הבאר השלישית"
פרץ לעסק כדי לשלם לנהג מונית
מכוכבי הילדים ועד רובוטים
11 שנים למותו של עוזי כהן
להזדקן בשקט: יפוי כוח מתמשך
השר אלקין ביקר ברחובות
20 שנה לביהס למדעי הים רופין - מכמורת
20 שנה לביה"ס למדעי הים רופין - מכמורת
כפ"ס השתתפה ביום הלמידה החוץ גנית