רעננה

במגמת עלייה

ענף הג'ודו ברעננה ממשיך להתפתח. בשבוע שעבר התקיים אירוע באולם הפעמונים בהשתתפות 200 ילדים שעברו אימון אצל ארבעה מאמנים בכירים. שאפו!

זאב גולדשמיט 17/05/2018
אימון הג'ודו באולם בפעמונים. דור העתיד (צילום: זאב גולדשמיט)

הזכייה של שגיא מוקי באליפות אירופה האחרונה בג'ודו, מלבד החשיפה הגדולה, מעודדת בני נוער להצטרף לתחום. מתברר שברעננה הפעילות בג'ודו מתקיימת הרבה לפני שמוקי קיבל את מדליית הזהב, פעילות שמתקיימת בשיתוף איגוד הג'ודו והיו"ר שלו משה פונטי, ושל רשות הספורט של רעננה. בשבוע שעבר, אולם הספורט בבית הספר פעמונים היה מלא בכמאתיים ילדים, שהתאמנו בהדרכת ארבעה מאמנים. המתחילים למדו את היסודות, המתקדמים עבדו את תרגילים יותר מסובכים, והכל בפיקוח צמוד של מאמני איגוד הג'ודו. זה היה אירוע סיכום של השנה, וההתלהבות של הצעירים הייתה בשיאה.                                                                      

עמית אבנר, מנהל פיתוח תכניות באיגוד הג'ודו, נהנה כשהתבונן מהצד באימון. "לחשוף את הג'ודו יותר מסובך מענפי ספורט אחרים, כיוון שצריך אולם ומזרנים תקניים שעלותם גבוהה, ומאמנים מקצועיים. ובכל זאת אנחנו יוזמים אימונים לכיתות ג'-ד' במספר רשויות מקומיות, כדי לגלות את האלוף הבא. תוכנית הג'ודו מתקיימת במסגרת התוכנית האסטרטגית של משה פונטי עם ראש העירייה הקודם זאב בילסקי, שראה חשיבות בהחדרת הג'ודו לבתי הספר, וגם בהתחלף ראש העיר, רואים המשכיות".                                

ברעננה אימוני הג'ודו מתקיימים בשלושה בתי ספר:  פעמונים, הדר וחטיבת אלון בהשתתפות מאות תלמידים. "המטרה שלנו היא לאתר את דור המצטיינים הבא מתוך ראיה לאולימפיאדות פאריס ולוס אנג'לס. המטרה השנייה שלנו היא להרחיב את הירייה מבחינת העוסקים בג'ודו על מנת שיתחברו לענף", הוסיף עמית אבנר.                               

את האימון בפעמונים העבירו ארבעה מאמנים: יואב שמש, מאמן סגל נבחרת ישראל, המאמנים הבכירים יאן וינוגרדוב ונועה שניר, ונמרוד פנחס, שמאמן את התלמידים בבתי הספר ברעננה לאורך כל השנה.                                              

אבנר: "הזכייה של שגיא מוקי כמו גם של שלושה ספורטאים נוספים שזכו במדליות באליפות אירופה ודאי עוזרת לשווק את הספורט הזה. העיסוק בג'ודו משפר את הביטחון עצמי, מעניק כבוד הדדי ושליטה בגוף. החיוכים של הילדים ובמיוחד של הילדות, מצביעים על כך שהם מרוצים".                                  

עם סיום האימון סיפר התלמיד יונתן על התחושות: "אני מתאמן בג'ודו כבר מספר שנים. אני מרגיש התקדמות ומשתתף בתחרויות ארציות. יש ילדים שמתחברים לג'ודו, ויש שפחות מתחברים. זה טוב שעושים אימונים בבית הספר, כי כך אפשר להכיר את הענף. אני אוהב גם ענפי ספורט אחרים, אבל יותר את הג'ודו כי זה מחזק את השרירים".

 

 

 


עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 13/12/2018
זאב גולדשמיט 06/12/2018
זאב גולדשמיט 29/11/2018
זאב גולדשמיט 29/11/2018
זאב גולדשמיט 22/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
יופיע בגאון
קוראים לכם לבוא
כלבים פונו מכלבייה באום אל פאחם
קול הגאז הזה
קול הג'אז הזה
חוף אשקלון ביריד החטיבה להתיישבות
ד"ר יצחק חן ברשימת הליכוד למועצה
חוק גיוס חובה לצהל
חוק גיוס חובה
אירוע ירי בחדרה