רעננה

רעננה למען אברה מנגיסטו

עשרות פעילים ותומכים התכנסו ברחבת בית יד לבנים ברעננה כשהם נושאים שלטים ולובשים חולצות עם דיוקנו של אברה מנגיסטו שנמצא בשבי החמאס, ויחד עם הוריו של אברה צעדו ברחובות העיר עד לבית הספר מיתרים, שם נערך כנס תמיכה וקריאה לשחרורו

זאב גולדשמיט 17/05/2018
רעננה למען אברה מנגיסטו
קוראים לשחרור אברה מנגיסטו (צילום: זאב גולדשמיט)

המאבק למען שיחרורו משבי החמאס של אברה מנגיסטו הגיע לרעננה. עשרות פעילים ותומכים התכנסו היום (חמישי) ברחבת בית יד לבנים, לבשו חולצות עם דיוקנו, נשאו שלטים ויחד עם הוריו של אברה צעדו ברחובות רעננה עד לבית הספר מיתרים בעיר, שם נערך כנס תמיכה בהשתתפות בני משפחתו.

סימה פרי, מ"מ וסגנית ראש עיריית רעננה  שמתמודדת לראשות העירייה הגיעה לתמוך במשפחה. "בתיקון ליל שבועות זה הנושא הבוער, שצריך לדבר עליו ולעשות יותר למען שיחרורו של אברה מנגיסטו" אמרה ,פרי. "כמעט ארבע שנים שאברה נמצא בשבי ברצועות עזה, וזה הזמן להעיר את הציבור שייצא מהאדישות. צריך לעורר מודעות ציבורית לנושא הכאוב הזה. מכאן ברעננה אני מבקשת לצאת בקריאה לראש הממשלה ולחברי הממשלה להניע תהליך כדי לנסות להחזיר את אברה הביתה".

אילנה מושקין, ממטה המאבק למען שיחרורו של אברה מנגיסטו, הוסיפה: "אברה אינו חייל, אלא אדם שלוקה בנפשו שחצה בטעות את הגבול ברצועת עזה, ואסור להחזיק אנשים כאלה בשבי. מדובר במשפחה שלא מקושרת בתיקשורת, ותפקידנו להעלות את הנושא על סדר היום הציבורי. שרים וחברי כנסת לא מדווחים, והנושא של אברה די תקוע. תושבי רעננה שלרבים מהם יש קשרים בחו"ל, חשוב שיעוררו את הנושא של מנגיסטו בקרב יהדות התפוצות. הציבור ברעננה ובכל הארץ צריך להתעורר ולהצטרף למאבקים שלנו. במוצאי שבת הבאה מתוכנן כנס ליד הבית של שר החינוך".
 


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחיר למשתכן בנאות שדה ברעננה
"מחיר למשתכן" בנאות שדה ברעננה
ספיר ניסני הודתה בקשר הסיבתי שהוביל למות אמה
ייפרדו משולחן העירייה
הבניינים ייהרסו במסגרת תמ"א, אבל מה עם הילדים בגנים הסמוכים?
משנה את פניה
הכנות אחרונות
הכנות אחרונות
הסוכר: אויב או ידיד?
יוגה צחוק – הטרנד החדש לאירועים