רעננה

"תמ"א 38 היא לא יותר מהנשמה מלאכותית"

המועמד לראשות עיריית רעננה ניר קריסטל קורא לעצור את האישור של פרויקטים במסגרת תמ"א 38 במסלול הקיים ולהחליפו במסלול של פינוי-בינוי, במסגרתו במקום חיזוק והוספת דירות בבניינים ישנים יוקמו בניינים חדשים במקום הישנים שייהרסו

זאב גולדשמיט 05/06/2018
ניר קריסטל. לשנות את השיטה (צילום: רפאל בן משה)

המועמד לראשות עיריית רעננה ניר קריסטל קורא לעצור את גל האישורים של פרויקט תמ"א 38 בשיטה הישנה, ולהחליפו בתוכנית עירונית של פינוי-בינוי. קריסטל: "התחדשות עירונית חשובה. עלינו לקדם פרויקטים כאלו ברעננה. עם זאת, תמ"א 38 במודל הקיים מייצרת בעיות מורכבות שאת מחירן נשלם לאורך שנים רבות. ולכן אעביר את תמ"א 38 למסלול של פינוי-בינוי".

"התשתיות הקיימות לא יכולות להכיל את העומסים הצפויים, בעיקר בתחום החניה, ומרכז העיר עומד בפני קטסטרופה", ממשיך קריסטל, "המודל הקיים רק משכפל את אותם סוגים של דירות גדולות הקיימות בבניינים הוותיקים, כי בקומות החדשות שנבנות חייבות להיות דירות הדומות לאלה הקיימות בשל המבנה. מכאן נובע שאנו ממשיכים לייצר דירות גדולות, שזוגות צעירים לא יכולים להרשות לעצמם. בנוסף, תמ"א 38 היא לא יותר מהנשמה מלאכותית, שכן היא מעניקה לנו פתרון זמני בלבד באמצעות הארכת חיי הבניין. בתוך כך, לא כל התשתיות מוחלפות ומתחת לאריחים החדשים, יש את אותו בניין ישן".

הפתרון המוצע על-ידי קריסטל: "תוכניות פינוי-בינוי בעלות יתרונות רבים. מדובר בבניית מבנים חדשים וחזקים בתוך השטח העירוני במקומם של מבנים ישנים. בנייה שכזו מאפשרת לחפור מרתפי חניה שיספקו את הצרכים, גם של הדיירים הוותיקים וגם של החדשים בכל בניין. בנוסף, בתכנון מחודש אפשר יהיה להבטיח שבקומות הראשונות נבנה דירות של 3.5-3 חדרים, שיאפשרו לזוגות צעירים ולבני גיל הזהב שמעוניינים למכור נכסים גדולים יותר, להיכנס לדירות החדשות המותאמות לצרכיהם במרכז העיר ובמחירים סבירים יותר. 

"בוודאי שבנייה חדשה תמנע את מה שקורה כיום בתמ"א 38, כאשר נעשות הרחבות המביאות לידי כך ששכן בבניין א' נמצא כמעט בתוך המטבח של שכנו בבניין הסמוך. היתרון הנוסף הוא שבנייה חדשה, מבטיחה שכל הבניין יהיה מודרני ומצויד בתשתיות ובצנרת חדשה. זה יבטיח את התאמתו לדיירים לחמישים השנים הבאות ולא רק ל–15 השנים הבאות".

 

 

עוד ברעננה
המומחים של יקי
אתר לוקאל 16/08/2018
מי העתיק ממי?
זאב גולדשמיט 15/08/2018
העבודה וכולנו עם גינזבורג
זאב גולדשמיט 14/08/2018
זאב גולדשמיט 13/08/2018
הפוליטיקה של רעננה
זאב גולדשמיט 09/08/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
"הלב מלא גאווה"
מוזאון חריף מלוח
יגאל טישמן מרעננה הוא ההרוג בתאונת אומגה בהונדורס
יגאל טישמן מרעננה הוא ההרוג בתאונת אומגה בהונדורס
נעמי חוזרת
חילופי נשיאות ברוטרי הרצליה
חילופי נשיאות ברוטרי הרצליה
להציב פקח קבוע בחוף הנפרד
חשד: נהג בפסילה ועם רישיון שפג ב - 2009
חשד: נהג בפסילה ועם רישיון שפג תוקפו בשנת 2009
מסלול חינוך דמוקרטי במסגרת החינוך הפורמלי