רעננה

"תמ"א 38 היא לא יותר מהנשמה מלאכותית"

המועמד לראשות עיריית רעננה ניר קריסטל קורא לעצור את האישור של פרויקטים במסגרת תמ"א 38 במסלול הקיים ולהחליפו במסלול של פינוי-בינוי, במסגרתו במקום חיזוק והוספת דירות בבניינים ישנים יוקמו בניינים חדשים במקום הישנים שייהרסו

זאב גולדשמיט 05/06/2018
ניר קריסטל. לשנות את השיטה (צילום: רפאל בן משה)

המועמד לראשות עיריית רעננה ניר קריסטל קורא לעצור את גל האישורים של פרויקט תמ"א 38 בשיטה הישנה, ולהחליפו בתוכנית עירונית של פינוי-בינוי. קריסטל: "התחדשות עירונית חשובה. עלינו לקדם פרויקטים כאלו ברעננה. עם זאת, תמ"א 38 במודל הקיים מייצרת בעיות מורכבות שאת מחירן נשלם לאורך שנים רבות. ולכן אעביר את תמ"א 38 למסלול של פינוי-בינוי".

"התשתיות הקיימות לא יכולות להכיל את העומסים הצפויים, בעיקר בתחום החניה, ומרכז העיר עומד בפני קטסטרופה", ממשיך קריסטל, "המודל הקיים רק משכפל את אותם סוגים של דירות גדולות הקיימות בבניינים הוותיקים, כי בקומות החדשות שנבנות חייבות להיות דירות הדומות לאלה הקיימות בשל המבנה. מכאן נובע שאנו ממשיכים לייצר דירות גדולות, שזוגות צעירים לא יכולים להרשות לעצמם. בנוסף, תמ"א 38 היא לא יותר מהנשמה מלאכותית, שכן היא מעניקה לנו פתרון זמני בלבד באמצעות הארכת חיי הבניין. בתוך כך, לא כל התשתיות מוחלפות ומתחת לאריחים החדשים, יש את אותו בניין ישן".

הפתרון המוצע על-ידי קריסטל: "תוכניות פינוי-בינוי בעלות יתרונות רבים. מדובר בבניית מבנים חדשים וחזקים בתוך השטח העירוני במקומם של מבנים ישנים. בנייה שכזו מאפשרת לחפור מרתפי חניה שיספקו את הצרכים, גם של הדיירים הוותיקים וגם של החדשים בכל בניין. בנוסף, בתכנון מחודש אפשר יהיה להבטיח שבקומות הראשונות נבנה דירות של 3.5-3 חדרים, שיאפשרו לזוגות צעירים ולבני גיל הזהב שמעוניינים למכור נכסים גדולים יותר, להיכנס לדירות החדשות המותאמות לצרכיהם במרכז העיר ובמחירים סבירים יותר. 

"בוודאי שבנייה חדשה תמנע את מה שקורה כיום בתמ"א 38, כאשר נעשות הרחבות המביאות לידי כך ששכן בבניין א' נמצא כמעט בתוך המטבח של שכנו בבניין הסמוך. היתרון הנוסף הוא שבנייה חדשה, מבטיחה שכל הבניין יהיה מודרני ומצויד בתשתיות ובצנרת חדשה. זה יבטיח את התאמתו לדיירים לחמישים השנים הבאות ולא רק ל–15 השנים הבאות".

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרצליה: מקום 4 במדד החופש העירוני
הרצליה: מקום 4 במדד החופש העירוני
קינן. השירה לעולם נשארת
ריקוד חייו
מוזיאון אלקטרוניקה בבית הספר
התהפכות הנגרר נצפתה בזמן אמת
לילה במוזאון
בנימה אישית
בנימה אישית
גילו הצטיינות
גיא קלנר. מונה לסגן ראש עירייה בתואר
גיא קלנר מונה לסגן ראש עיריית רמה"ש בתואר