רעננה

לקחת פסק זמן

ספר חדש, שעוסק בפרידה קצרה של ילד מהוריו שנסעו לחופשה, יצא לאור השבוע. את הספר כתבה אלה בלאס, תושבת רעננה, מי שהובילה את תחום האימוץ בישראל

בילי בסרגליק 07/06/2018
 לקחת פסק זמן
אלה בלאס. להכיר ברגשות הילד

אלה בלאס, תושבת רעננה, עובדת סוציאלית ומי שניהלה במשך שנים את השרות למען הילד בישראל והובילה בארץ את תחום האימוץ, והיום כותבת ומתנדבת, הוציאה בימים אלו ספר ראשון בשם "לא רוצה שתהיו לבד". הספר עוסק בפרידה ראשונה קצרה של ילד בשם יהלי מהוריו, אשר נוסעים לחופש למספר ימים והוא נשאר בבית עם הסבים. מדובר בספר הדרכה להורים, לסבים ולגננות, איך ניתן לעזור ליהלי לעבור בהצלחה את הפרידה הקצרה ולצאת ממנה מחוזק. "למעשה זהו ספר הדרכה להורים, סבים וגננות, איך לעזור לילד להתמודד עם הרגשות שעולים בו בתקופת הפרידה מהוריו", אומרת בלאס. "דגש מושם על הכרה ברגשות שמרגיש הילד שנפרד מהוריו, שחש דאגה, עצב, געגוע. מטרת הסיפור היא לעזור למבוגרים להכיר ברגשות הלגיטימיים הללו וללמד את הילד מגיל צעיר לבטא רגשות. זאת אחת המטרות העיקריות לאור הניסיון שלי לטפל בילדים שעברו פרידות מורכבות".

 הספר הוא לילדים לגיל הרך ומבוסס על הניסיון המקצועי של בלאס שעבדה שנים רבות בבריאות הנפש, ולאחרי מעל 20 שנים בשירותי האימוץ ומובילת תחום האימוץ בארץ.

   ביום ראשון הזה, בשבוע הספר, תשב בלאס ברחבת יד לבנים ברעננה ותחתום על ספרה.

  

עוד ברעננה
הרב אליהו שדמי, מנהל חב"ד רעננה 20/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 28/11/2018
אתר לוקאל 19/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
כיצד בוחרים גן בטוח לילדים?
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
חשד: מכר אלכוהול לקטינים בחנות בגדים
חשד: מכר אלכוהול לקטינים בחנות בגדים
חמסה עליו
חמסה עליו
ילד טבע בבריכה בצימר בצפון - מצבו אנוש
ילד טבע למוות בבריכה בצימר בצפון
מתכוננים ליום מעשים טובים
תמונה אחת שווה אלף מלים
והמנצח הוא ...
והמנצח הוא ...