רעננה

האחים לבית בני

גיל בני הוא רכז קבוצת הכדורסל בוגרים של מכבי רעננה. גולן בני הוא קשר קבוצת הנוער של הפועל רעננה בכדורגל. הצצה מעניינת על שני אחים ספורטאים שלא מפסיקים לפרגן אחד לשני

זאב גולדשמיט 07/06/2018
גיל (מימין) וגולן בני. ספורטאים למופת (צילום: פרטי)

משפחת בני מרעננה מחלקת את זמנה בין אולמות הכדורסל למגרשי הכדורגל. ככה זה כאשר יש  בבית שני ספורטאים, שפנו כל אחד לענף ספורט אחר. גיל בני הוא הרכז של הקבוצה הבוגרת בכדורסל מכבי רעננה. חייל 19 וחצי, שבעונה האחרונה עשה התקדמות גדולה ומשתייך לנבחרת העתודה. אחיו, גולן בני (17 וחצי), תלמיד כיתה י"ב בתיכון אביב, הוא קשר אמצע בקבוצת הנוער של הפועל רעננה, שנאבקה העונה בצמרת הגבוהה של ליגת העל ומשתייך לסגל נבחרת הנוער.                                                                

זה לא מקרה ראשון של שני אחים ספורטאים, אבל גם אין הרבה אחים בספורט המקצועני שבחרו כל אחד בענף אחר, ושניהם מצליחים בתחומם. הם מפרגנים ומעודדים זה את זה עד כדי כך שגיל הכדורסלן לא מחמיץ משחק כדורגל של אחיו בנוער של הפועל רעננה, בעוד גולן מגיע דרך קבע לאולם מטרווסט כדי לעודד את אחיו שמשחק בליגה הלאומית לבוגרים.  

את האהבה לספורט הם קיבלו מהבית. האב ארז שיחק כדורגל במכבי יפו, אבל גיל הבכור בחר בכדורסל. "זה היה בכיתה ב' שהתחלתי להקפיץ כדור והתקדמתי בכל השלבים עד לבוגרים", סיפר, "בילדותי עסקתי בכל ענפי הכדור עד שהחלטתי שכדורסל אני הכי אוהב, ושאני רוצה להגיע לרמות הכי גבוהות".                                                                          

גיל סיפר שהמודל לחיקוי הראשון שלו היה דרק שארפ, והחולצה מספר 6 שבה הוא משחק בליגה היא משום שגם שארפ שיחק עם אותה חולצה. העונה הוא היה שחקן מאוד דומיננטי במרוץ של עירוני רעננה אל רבע גמר הפלייאוף, שהיווה אכזבה מסוימת לנוכח השאיפות להגיע עד למעמד הגמר.                                                                         

"המעבר מנוער לבוגרים הוא הכי קשה, אבל המזל שלי, שאני נמצא במועדון שדוגל בקידום שחקני בית. ברגע שקיבלתי את ההזדמנות לקחתי אותה בשתי ידיים", סיפר גיל וציין שבעוד חמש שנים הוא מקווה לשחק בקבוצה מובילה בארץ, אם כי החלום הגדול שלו הוא לצאת לשחק באירופה.                            

גולן, האח הצעיר, שיחק כדורגל עוד בשכונה, וכמו אחיו גם הוא התקדם בהפועל רעננה עד לקבוצת הנוער, שנה ראשונה. "גיל ואני מתייעצים כמעט בכל דבר, במיוחד בנושאים הקשרים בספורט אבל לא רק" אומר גולן, "אני מעריץ גדול של גיל, ומאוד מתחשב בדעתו. החברות בינינו היא כל כך הדוקה, שאפילו מתאמנים יחד בחדר כושר או משחקים יחד טניס כדי לשחרר מתחים, ושנינו דואגים לתזונה נכונה. כשאני מגיע למשחקי הכדורסל של עירוני רעננה אני ממש נרגש לראות אותו בפעולה".                                      

לאחרונה גיל בני מונה לקפטן נבחרת העתודה, שתשתתף בקיץ במוקדמות אליפות אירופה. גולן: "כולנו בבית התרגשנו מכך שמבין כל השחקנים בחרו באחי לקפטן הנבחרת, וראינו צורך לקנות לו מתנות".                                                      

המתנות שגיל קיבל מהמשפחה קשורים כולם לענף החביב עליו: נעלי כדורסל, שוקולד בצורת כדורסל, חולצה ובלונים שקישטו את הבית. גם לגולן יש מודל לחיקוי, והוא בחר בהכי טוב שיש: לאונל מסי. זו גם הסיבה שגולן בחר לשחק בהפועל רעננה עם החולצה מספר 10 של כוכב ברצלונה.

 גולן, מה החלום שלך?

 "לשחק בליגת העל עם הפועל רעננה, ובהמשך להתקדם לרמות הכי גבוהות".                                                                     

גיל בני: "ההצלחה שלנו היא הרבה בזכות ההורים, שתמכו בנו, הסיעו אותנו לאימונים ושילמו עבור התענוג הזה לשחק כדורסל וכדורגל. האמנו בעצמנו שנהפוך לספורטאים מקצוענים, וכעת חובת ההוכחה עלינו".                                     

ארז, אביהם של האחים טוען שכל הקרדיט להתקדמות היא של גיל וגולן: "הילדים מגשימים את החלום של עצמם. ברגע שראיתי שהם מכוונים לספורט, נרתמנו כל המשפחה כדי שיצליחו, אבל סייענו רק במעטפת. ההגעה למשחקים של כל אחד מהם זה סוג של פרגון ותמיכה".

 ארז, כיצד אתה רואה את שיתוף הפעולה בין ילדיך?

 "היחסים בין גיל וגולן מדהימים. הם משתפים את עצמם בקשיים שהיו בדרך, וכל אח עוזר לשני. הם פרפקציוניסטים ברמה הכי גבוהה, נחושים, שואפים לשלמות. הם מקדישים את זמנם כדי להגשים את החלום של עצמם ומתאמנים הרבה יותר ממה שנדרש מהם בקבוצה. לגולן יש גם מאמן מנטאלי, ז'אן טליסניקוב לשעבר שחקן בית"ר ירושלים".

 ממה אתה נהנה?

 "לראות את הילדים מצליחים, ממלא אותי כאבא".

 

 


 

עוד ברעננה
כתב לוקאל 27/12/2018
זאב גולדשמיט 26/12/2018
שרון יונתן 26/12/2018
זאב גולדשמיט 26/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
העפילה לרבע
החלום נקטע
ה"קו ליבינג" מגיע לי-ם
החתמה מלאת חן
חשד לרצח: בת 12 נמצאה ללא רוח חיים
כעס בביהס עש שמעון פרס בעקבות נתוני התמונה החינוכית
כעס בבית הספר ע"ש שמעון פרס בעקבות נתוני "התמונה החינוכית"
פחות עבירות רכוש- יותר עבירות חניה
חשד לחיסול בחולון