רעננה

'ביטול סייעות גורר עמו סיכון רפואי גבוה'

כמאתיים הורים וחברי עמותת יה"ל- אלרגיה למזון, הפגינו ברעננה, מול ביתו של שר החינוך, במחאה על התוכנית לביטול הסייעות הרפואיות שאחראיות על ילדים עם אלרגיות מסכנות חיים במוסדות החינוך

זאב גולדשמיט 10/06/2018
ההפגנה מול בית שר החינוך (צילום: פרטי)

מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט ברעננה התקיימה אמש (מוצ"ש) הפגנה של כמאתיים אמהות וחברים בעמותת יה"ל אלרגיה למזון, שמחו נגד ההחלטה לבטל במוסדות החינוך את פעילות הסייעות הרפואיות שאחראיות על ילדים עם אלרגיות מסכנות חיים.

נאווה מילר, אמא לילדה אלרגית בכיתה ג', שמוגדרת ברמה מסכנת חיים ולאורך השנים לוותה במערכת החינוך בסייעת רפואית: "אני אמא מודאגת , וכמוני עוד אלפי הורים שילדיהם לומדים במערכת החינוך. מטרת ההפגנה הייתה להעיר את תשומת הלב של שר החינוך לכך שביטול הסייעות לילדים אלרגיים ברמה מסכנת חיים לא יעבור בשקט. ביטול הסייעות והעברת האחריות לצוות המורים והגננות גוררים עמם סיכונים רבים. הצוות לא הוכשר לטפל במצבים מסכני חיים, או להזריק, וודאי שלא להשגיח על היקרים לנו מכל, ילדינו. לשם כך נועדו הסייעות הרפואיות. פיטורי הסייעות כבר החלו בשטח. אין גורמים שעומדים בקשר עם ההורים המודאגים".

מילר סבורה שהציבור צריך להיות מודע יותר לבעיה: "הפתרון של סייעת סביבתית או איש חינוך מדיר שינה מעיניי ההורים. התוכנית איננה ברורה, היישום איננו נהיר. האסונות הגדולים ביותר קורים בסביבה מוכרת. עשר שניות של חוסר ערנות, חצי דקה של חוסר תשומת לב והאסון הבא כבר כאן. מגוון התגובות של האלרגיה הוא גדול והטיפול במקרה של חשיפה חייב להיות מיידי. כל דקה קובעת והיא עניין של חיים ומוות. היעד הוא לשמור על המצב הקיים-מניעה".

כאם שהשתתפה בהפגנה, הוסיפה: "האמנו שיש עם מי לדבר, שלא יפקירו את הילדים. ביטול סייעות גורר עמו סיכון רפואי גבוה למצב של חשיפה (אפילו שאיננה מכוונת) בגילאים קטנים מאוד. אי אפשר לצפות מילד בבן שלוש-שמונה שיזריק לעצמו או יגיש לעצמו סיוע רפואי. לכן אנו מבקשים להקפיא את מהלך הביטול, ולפרסם מתווה מסודר של התוכנית העתידית תוך כדי התייעצות עם העמותה ועם נציגות ההורים. יש לבחון את התוכנית, להתאימה לתנאי השטח וחלילה לא לכתוב את ההוראות ללא כל בקרה והתנסות מהשטח. ההורים מודאגים ולא יישלחו את היקר להם מכל. ללא השגחה אל בית הספר או הגן. הסייעות הן העיניים שלנו כשאנחנו לא נמצאים ליד היקר לנו מכל". 

עוד ברעננה
נוהגים בלי רשיון
אתר לוקאל 15/10/2018
ארבעה פצועים בתאונות ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 12/10/2018
מיכאל פרוסמושקין 11/10/2018
מיכאל פרוסמושקין 11/10/2018
אישום: תקף עובדי פאב ואיים עליהם
מיכאל פרוסמושקין 08/10/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעשה הכל, כדי לעצור אותם
"נעשה הכל, כדי לעצור אותם"
מכוון גבוה
 זה הפרק הכי מאתגר בחיי
"זה הפרק הכי מאתגר בחיי"
שלום אחרון וחיבוק!
שלום אחרון וחיבוק!
חשד: נהג מונית ביצע מעשה מגונה בקטינה
כאן משפצים
אישום: ביצעו מאות עסקאות במסגרת הונאות אשראי
מתנדבי נוער מדא תרגלו אירוע רב נפגעים
נוער מד"א תרגלו אירוע רב נפגעים