רעננה

ניצחון לתושבים ולוועדה המקומית רעננה בביהמ"ש

בית המשפט החליט לבטל את החלטת ועדת הערר שקיבלה, בניגוד לעמדת הוועדה המקומית ועל אף התנגדות תושבים, בקשה של יזמים להרוס בית חד קומתי בלב שכונת מגורים ברעננה ולהקים תחתיו בניין בגובה 5 קומות עם 8 דירות

זאב גולדשמיט 11/06/2018
ניצחון לתושבים ולוועדה המקומית רעננה בביהמ
בית המשפט ביטל את החלטת ועדת הערר (תמונה להמחשה iclipart)

מאבק עיקש של תושבי רחוב מוצקין ברעננה יחד עם מדיניות עקבית של הוועדה המקומית רעננה נשאו פרי– בית המשפט קיבל את עמדת הוועדה המקומית וביטל את החלטת ועדת הערר בעניין בניית בניין בן חמש קומות ברחוב.

 לאחר חמש שנים ודיונים רבים בבית המשפט ובוועדת הערר בנושא החלטתה של הוועדה המקומית רעננה שלא לאפשר ליזמים לעשות שימוש בתמ"א 38 כדי למקסם רווחים, הוציא בית המשפט החלטה המבטלת את החלטתה של ועדת הערר לקבל את בקשות היזמים.

רעננה מובילה מזה שנים מדיניות של עידוד כלפי יזמי תמא 38 בתחומה, הן לצורך חיזוק המבנים והן להתחדשות עירונית. יחד עם זאת תמיד הקפידה  הוועדה להתחשב באופי הרחוב ובנכסים הגובלים, ולמזער במידת האפשר את הפגיעה באופי השכונה. במקרה זה  התעקשו היזמים שחברו לבעל הדירה להגיש בקשות למקסום זכויותיהם בחלקה כתמריץ לחיזוק בית שממילא היה מיועד להריסה. היזמים ביקשו להרוס את הבית החד קומתי שממוקם בלב שכונה עם בתים צמודי קרקע ולהקים תחתיו בניין בגובה 5 קומות עם 8 דירות.

כאמור, בצעד תקדימי, ביטל בית המשפט את החלטת ועדת הערר והותיר את החלטת הוועדה המקומית על כנה.

את הוועדה המקומית ייצגו עוה"ד עירית גל, רונן הורוביץ וספיר אסיף.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלל הגניבות: מוצרי מזון בשווי אלפי שקלים
שלל הגניבות: מוצרי מזון באלפי שקלים
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
אחד מכל דבר
נהג טרקטור נמחץ למוות במהלך עבודתו
משפחת חיל האוויר
"לא סוגרים את 'כנפיים של קרמבו'"
אושרה בניית אלפי יח"ד בבקעת אונו
אני בטוחה שיש חיים אחרי אוסטרובסקי
"אני מעדיפה לפרוש בשיא"