רעננה

"הורים, דורשים, צדק לילדים"

הורים ברעננה הפגינו במסגרת מחאת ההורים על היעדר פיקוח בפעוטונים ובני הילדים הפרטיים. ההורים קוריאם להגברת הפיקוח, להצבת מצלמות אבטחה ולקביעת תקנות בנושא

זאב גולדשמיט 13/06/2018
הפגנת ההורים ברעננה (צילום: אלן שיבר)

במרכז גמלא, בפינת הרחובות אחוזה וירושלים ברעננה התקיימה אתמול (שלישי)  אחר הצהרים הפגנה במסגרת מחאת ההורים על היעדר פיקוח בפעוטונים ובגני הילדים הפרטיים. המחאה בנושא החלה בעקבות מותה הטראגי של הפעוטה יסמין וינטה בגן ילדים בפ"ת ובמקביל להפגנה ברעננה התקיימו הפגנות במוקדים נוספים ברחבי הארץ.

ענבר הוכברג, ממארגני ההפגנה, החזיקה מיקרופון ויחד עם עשרות תומכים פצחו בקריאות: "מי נפל פה על הראש, לא נולדנו בני שלוש", המשיכו עם "הורים, דורשים, צדק לילדים", וסיימו ב"זה הזמן להתעורר, הילד שלנו לא הפקר".

הוכברג, תושבת רעננה וסגנית יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, סיפרה: "הבת שלי צריכה להיכנס השנה לפעוטון, ואני חוששת. אין לנו ההורים כלים לבדוק את הגננות. חשוב שיהיו דברים אלמנטריים כמו תקנה כיצד גן ילדים צריך להיראות, מה ההכשרה לסייעת, מה כמות הילדים בגן שמעליה צריך עוד איש מיקצוע. זה לא רק תפקיד המדינה לפקח על ילדניו, אלא גם של הרשות המקומית שיכולה לקבוע חוק עזר, כפי שיש חוק עזר לגבי עסקים, שהילדים שלנו לא יהיו הפקר".

אושר מסילתי , אף היא תושבת העיר, הוסיפה: "כמה אסונות היו בשנים האחרונות בגני ילדים, ולאף אחד לא איכפת? המוות של הפעוטה בפ"ת ממש זיעזע אותנו. אנחנו דורשים פיקוח על גני הילדים באשר הם. לא יתכן ש-23% מהגנים היום נמצאים בפיקוח בעוד ש-77% אינם.  לא יתכן שכל אחד יכול לפתוח גן. צריך מצלמות במעגל סגור, במקרה ועולה חשד הגורמים הרלוונטים, המצלמות יוכלו לאשש או לדחות את החשד, בנוסף זה יהווה גורם מרתיע.הגורם המפקח ידרוש אחת לתקופה את צילומי הגן לצורך הסתכלות.

"יש להחמיר את הענישה למתעללים. לא ייתכן שאדם שנשפט והוכח כי פגע בחסר ישע, ישפט לזמן כה קצר; החמרת הענישה תוסיף לגורם ההרתעה. יש לדרוש מבחני התאמה למטפלות וגננות. האם יתכן שכל אחת תטפל בילדינו? אנחנו דורשים בדיקה שתוכיח שאין תיקים פליליים. אנחנו דורשים אבחון פסיכולוגי".

לצד ההורים הייתה בהפגנה נוכחות של המועמדים לראשות העירייה, סימה פרי וחיים ברוידא, ושל חברי הרשימה של יקי ודמני: מרסלו גל, רון סגל ומיכל ברם, שב-2011  הייתה ממובילות מחאת ההורים בשרון כחלק מ"מחאת העגלות" הארצית וחוק חינוך חינם מעל גיל שלוש, שלבסוף עבר בכנסת. "לא הגיוני שכל אזרח יכול לפתוח בביתו מסגרת לילדים בלי פיקוח, ורק כשיש אסון מתחילים להתעורר. בכנסת תקועה הצעת חוק לפיקוח על גנים פרטיים, וחברי הכנסת צריכים להבין שהחינוך מתחיל בגיל לידה", אמרה ברם, שבשנים האחרונות היא חברה בצוות ההיגוי של הקואליציה לחינוך מלידה שעוסקת בקידום החוק לפיקוח על מעונות היום לפעוטות.

יו"ר הנהגת גני הילדים ברעננה כפר בן עמי: "הדרישה לפיקוח על גילאי לידה עד שלוש והדרישה למצלמות בגנים של חסרי ישע אינן חדשות. חבל שצריך לקרות אסון כדי שהדבר יגיע לידי חקיקה . אני מקווה שכנסת ישראל תקדם את החקיקה. הממשלה צריכה לקחת אחריות על גילאי לידה עד שלוש וליצר רצף חינוכי".

עוד ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/05/2019
זאב גולדשמיט 13/05/2019
גבר, כבן 45, נעצר לפני ימים אחדים בחשד כי פרץ תוך שעתיים לדירה ולעסק ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 07/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
למקרה של מתקפת טילים
אזרח ישראלי נעצר  בחשד להברחת נשק לרשות הפלסטינית
אזרח ישראלי נעצר בחשד להברחת נשק לרשות הפלסטינית
מקלטים נפתחו בערי השרון
מדוע אין אכיפה בעיר?
עובד עיריית עפולה נהרג בפיצוץ רכבו
עובד עיריית עפולה נהרג בפיצוץ רכבו
בראוניז עם גבינת ריקוטה
המתכון שיהפוך לכם את הוולנטיין למתוק יותר
עיריית י-ם בין 3 הערים הכי דיגיטליות
חוף הכרמל: נחנך מרכז ההפעלה לשעת חירום