רעננה

המצלמות לא נבדקו, הנאשם זוכה מתקיפה

נוכח סתירות בגרסאות הצדדים ולאחר שהמשטרה לא בדקה האם יש מצלמות שתיעדו אירוע אלים שהתרחש לכאורה במוסך ברעננה, הנאשם זוכה מתקיפתה של בעלת המוסך

מיכאל פרוסמושקין 14/06/2018
הנאשם זוכה מתקיפה (תמונה להמחשה iclipart)

בית משפט השלום בכפר סבא זיכה  לפני ימים אחדים בעלים של חברת ניהול ברעננה מתקיפתה של בעלת מוסך ברעננה. מנגד, הוא כן הורשע באיומים עליה.

כזכור, האיש, בן ה–35, הוא בעלים של חברת ניהול שהייתה אחראית על הבניין בו שוכן המוסך. על פי כתב האישום, ב–16 בפברואר 2017, התגלע במוסך ויכוח על רקע כספי בין השניים. חילופי הדברים גלשו עד מהרה לכך שהנאשם תקף, לכראורה,על פי הנטען אז, את בעלת המוסך בכך שסטר לה פעמיים על פניה. כתוצאה מכך נגרמה לה אדמומיות בפנים. עוד עלה מכתב האישום כי מיד לאחר מכן מיהרה בעלת המוסך להתקשר למוקד המשטרה. בתגובה לכך עזב הנאשם את המוסך, תוך שהוא מאיים עליה לכאורה כי ישרוף את המוסך.

מטעם התביעה העידה המתלוננת. היא תיארה כי הנאשם מונה על ידי בעלי נכסים בבניין בו מצוי המוסך כמנהל ועד הבית ומדי פעם הוא מגיע לגבות את דמי הוועד. טרם האירוע המתואר בכתב האישום התגלע ויכוח באשר לתשלומים האמורים להתבצע עבור שיפוצים בחדר המדרגות של הבניין, המתלוננת סברה שאין מחובתה לשלם עבור מטרה זו והעניין מצוי באחריותו של בעל הנכס. כמו כן העידו מטעם התביעה עובד במוסך ושוטרים.

מנגד, מטעם ההגנה העיד הנאשם עצמו אשר הדגיש כי לא נגע במתלוננת וטען כי אילו היו נבדקות מצלמות האבטחה במוסך, ניתן היה להוכיח את צדקתו. בכל הנוגע לאיומים שיוחסו לנאשם, הוא הודה והורשע בכך.

 בין הצדדים הייתה מחלוקת בכל הנוגע לאישום בעניין התקיפה: האם נוצר מגע פיזי בין הצדדים ומי הוא זה שנגע בשני או לחילופין מי החל במגע הפיזי. בנושא זה מצא השופט דרור קלייטמן סתירות הן בעדות המתלוננת והן בעדות הנאשם.

 הנאשם אשר טוען לחפותו, ביקש מחוקריו בהזדמנות הראשונה לחפש מצלמות במקום. לעומת זאת, המתלוננת טענה כי אין כלל מצלמות ולכל הפחות אין כאלו המכסות את הנעשה במשרד. רק לאחר שחוקר המשטרה לחץ עליה להביא לו תיעוד מהמצלמות, הסתבר שישנה מצלמה שיש בה תיעוד מסוים לאירוע ותיעוד זה הובא על ידה רק כעבור זמן. בהקשר זה השופט קבע כי "לא נעשתה כל בדיקה על ידי היחידה החוקרת בשאלה, האם ישנן עוד מצלמות והאם הן מתעדות את האירוע".

 בסיום גזר הדין השופט קבע כי "ניתן לומר כי עד עתה לא ברור, מאחר והדבר לא נבדק והמתלוננת אף לא נשאלה עליו, כמה מצלמות יש במוסך? איזה שטח מצלמת כל אחת?". השופט גם ציין כי עוד ידוע כי הנאשם מהרגע הראשון מבקש כי תיערך בדיקה של המצלמות על מנת להוכיח את חפותו בעוד המתלוננת מתחמקת מלהביא את תוצרי המצלמות עד שהחוקרים נאלצים ללחוץ עליה לעשות זאת. עולה אף סתירה בין עדות המתלוננת לבין עדות המעורבים האחרים באירוע בשאלת מיקום האירוע, שאלה שיש בה על מנת להשפיע על האפשרות שהאירוע צולם".

 לאור כך, קבע השופט כי מתעורר ספק סביר שיש בו על מנת להשפיע על הסוגיה המרכזית שבמחלוקת, האם היה מגע פיזי בין הצדדים ומי יזם אותו. לנוכח זאת, השופט הגיע למסקנה כי התביעה  לא עמדה בנטל המוטל עליה להוכיח את אשמתו של הנאשם בתקיפה הגורמת חבלה של ממש והורה על זיכויו מחמת הספק.

 שלב הטיעונים לעונש נקבע לחודש דצמבר.

 

עוד ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 14/08/2018
מיכאל פרוסמושקין 14/08/2018
מיכאל פרוסמושקין 13/08/2018
מיכאל פרוסמושקין 09/08/2018
מיכאל פרוסמושקין 09/08/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפעוטה שנדרסה ונפצעה אנושות התאוששה
התאוששה הפעוטה שנפצעה אנושות בתאונה
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
יוצאת לדרך חדשה
"בית חם" לניצולי שואה במגדל העמק
שוחים ומצליחים
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
בחולון מצילים חיים
פרויקט פינוי בינוי ראשון יוצא לדרך בבת ים
פרויקט פינוי בינוי ראשון בבת ים