רעננה

הפגנה סוערת מול ביתו של נפתלי בנט ברעננה

במהלך הפגנה של הורים וילדים אלרגיים נגד החלטת שר החינוך להוריד את הסייעות הרפואיות התלהטו הרוחות בין המפגינים למשטרה. המשטרה עיכבה כמה מפגינות בטענה כי הפרו את תנאי ההפגנה ואת הסדר הציבורי. מנגד המארגנים אומרים כי בוצעו "מעצרים של הורים וסבתות מול עיניי ילדיהם"

מיכאל פרוסמושקין 07/07/2018
הפגנה סוערת מול ביתו של נפתלי בנט ברעננה
ההפגנה ברעננה (צילום: באדיבות מארגני ההפגנה)

עשרות הורים הפגינו הערב (מוצאי שבת) מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט ברעננה נגד החלטתו להוריד את הסייעות הרפואיות. במהלך ההפגנה התלהטו הרוחות בין המפגנים למשטרה אשר עיכבה לחקירה ארבע מפגינות.

בסרטונים שהופצו על ידי המארגנים ניתן היה לראות כי כוחות משטרה גדולים, תחת פיקודו של מפקד תחנת כפר סבא סגן ניצב יורם ברינה, נכחו במקום ועיכבו כמה מהמפגינות, כשברקע נשמע בכי של ילדיהן וכן אמירות כמו: "תתביישו לכם". 

ממארגני המאבק נמסר כי "כמאה הורים וילדים אלרגיים המוחים על החלטתו של בנט להפקיר את ילדי הגילאים הקטנים ולהוריד את הסייעות הרפואיות הגיעו להפגנה שקטה מולו ביתו של בנט ברעננה. כוחות משטרה רבים מנעו מהם להפגין והחלו במעצרים של הורים וסבתות מול עיניי ילדיהם".  

מנגד ממשטרת מרחב שרון נמסר כי "הערב, במהלך הפגנה ברעננה, מס' מפגינות הפרו את תנאי ההפגנה ואת הסדר הציבורי במקום ולא נשמעו להוראות השוטרים כאשר חרגו מן המתחם שאושר והוסכם בתנאי רישיון ההפגנה. על כן, ארבע מן המפגינות (בגילאי 39, 40, 53 ו-61 ממודיעין וב"ש) עוכבו לתחנת המשטרה לחקירה".

עוד נמסר כי "משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי מחד אך לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי ופגיעה במרקם חיים תקין מאידך".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: איש סגל במוסד חינוכי הטריד מינית
הצהרונים בכפר סבא
המזון בצהרונים בכפר סבא יוגש במכלי נירוסטה ובמכלים המאושרים ע"י מכון התקנים
קמפיין חדש במרכז הרפואי פדה-פוריה
מכסחי הזיהומים
חשד: ניקו את החדרים וגם את הכספת
שני קטינים יואשמו בחמישה מקרי שוד
שני קטינים יואשמו בחמישה מקרי שוד
צריך לשרוף אותה..
"צריך לשרוף אותה.."
חודש הבריאות במרכז של קרסו אבן יהודה
חודש הבריאות באבן יהודה
 בן יוסף: אני יוצאת מכל הרצאה בחיוך
"צהרון זה מרכז חינוכי לכל דבר"