רעננה

הפגנה סוערת מול ביתו של נפתלי בנט ברעננה

במהלך הפגנה של הורים וילדים אלרגיים נגד החלטת שר החינוך להוריד את הסייעות הרפואיות התלהטו הרוחות בין המפגינים למשטרה. המשטרה עיכבה כמה מפגינות בטענה כי הפרו את תנאי ההפגנה ואת הסדר הציבורי. מנגד המארגנים אומרים כי בוצעו "מעצרים של הורים וסבתות מול עיניי ילדיהם"

מיכאל פרוסמושקין 07/07/2018
הפגנה סוערת מול ביתו של נפתלי בנט ברעננה
ההפגנה ברעננה (צילום: באדיבות מארגני ההפגנה)

עשרות הורים הפגינו הערב (מוצאי שבת) מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט ברעננה נגד החלטתו להוריד את הסייעות הרפואיות. במהלך ההפגנה התלהטו הרוחות בין המפגנים למשטרה אשר עיכבה לחקירה ארבע מפגינות.

בסרטונים שהופצו על ידי המארגנים ניתן היה לראות כי כוחות משטרה גדולים, תחת פיקודו של מפקד תחנת כפר סבא סגן ניצב יורם ברינה, נכחו במקום ועיכבו כמה מהמפגינות, כשברקע נשמע בכי של ילדיהן וכן אמירות כמו: "תתביישו לכם". 

ממארגני המאבק נמסר כי "כמאה הורים וילדים אלרגיים המוחים על החלטתו של בנט להפקיר את ילדי הגילאים הקטנים ולהוריד את הסייעות הרפואיות הגיעו להפגנה שקטה מולו ביתו של בנט ברעננה. כוחות משטרה רבים מנעו מהם להפגין והחלו במעצרים של הורים וסבתות מול עיניי ילדיהם".  

מנגד ממשטרת מרחב שרון נמסר כי "הערב, במהלך הפגנה ברעננה, מס' מפגינות הפרו את תנאי ההפגנה ואת הסדר הציבורי במקום ולא נשמעו להוראות השוטרים כאשר חרגו מן המתחם שאושר והוסכם בתנאי רישיון ההפגנה. על כן, ארבע מן המפגינות (בגילאי 39, 40, 53 ו-61 ממודיעין וב"ש) עוכבו לתחנת המשטרה לחקירה".

עוד נמסר כי "משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי מחד אך לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי ופגיעה במרקם חיים תקין מאידך".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נותנים בראש !
זיהום האוויר
תחנות ניטור חדשות ומתקדמות באם המושבות
הלוואה עסקית
AMOR השיק את קולקציית החורף
טובה גלר תומכת בסדבון
בגלל 5 קולות: סיבוב שני ברמת השרון
חברי סבא סבתא - הסיפור האמיתי
סבא סבתא - הסיפור האמיתי
מגמת גידול במספר העסקים שנסגרים