רעננה

פרסום ראשון: סימה פרי פורשת מהמרוץ לראשות העירייה ומהחיים הפוליטיים

פרי, כיהנה במועצת העיר במשך שתי קדנציות, תחילה במסגרת "הסיעה למען התושבים" מיסודו של דן ברוך ז"ל ובהמשך מטעם הסיעה של זאב בילסקי, שמינה אותה לפני כשנתיים לסגנית ומ"מ ראש העירייה. פרי: "בנסיבות שמתרחשות בימים אלה ועקב ריבוי המועמדים ואחרי סקרים מקצועיים ובדיקות, הגעתי למסקנה שהסיכויים שלי להיבחר פחתו"

זאב גולדשמיט 09/07/2018
סימה פרי. פורשת

מ"מ וסגנית ראש עיריית רעננה, סימה פרי, שהתמודדה לראשות העירייה, הודיעה בסוף השבוע למקורביה שהיא פורשת לא רק מהמרוץ, אלא מהחיים הפוליטיים בכלל. אחרי עשר שנות עשייה, פרי החליטה לפרוש בסיום הקדנציה ולפנות לדרך חדשה, החלטה שהפתיעה רבים מחבריה.

פרי, עורכת דין במקצועה, הייתה בין הראשונות להכריז על התמודדותה לראשות העירייה לפני כשבעה חודשים, אבל סקרים שעשתה לאחרונה נתנו לה להבין שאולי עדיף לא להמשיך עד הסוף. פרי כיהנה במועצת העיר במשך שתי קדנציות, תחילה במסגרת "הסיעה למען התושבים" מיסודו של דן ברוך ז"ל ובהמשך מטעם הסיעה של זאב בילסקי, שמינה אותה לפני כשנתיים לסגנית ומ"מ ראש העירייה.

בשיחה עם "לוקאל" אישרה פרי את הדברים, ואמרה: "נכון, אני פורשת מהחיים הפוליטיים. הייתי בין הראשונים להכריז על התמודדות לראשות העיר, ובנסיבות שמתרחשות בימים אלה ועקב ריבוי המועמדים ואחרי סקרים מקצועיים ובדיקות, הגעתי למסקנה שהסיכויים שלי להיבחר פחתו. אחרי לבטים לא קלים והתייעצות עם בני משפחה וחברים למסע החלטתי לוותר על התמודדותי. בהזדמנות זאת אני אומרת תודה לתומכיי הרבים ולאנשי צוות מטה הבחירות שלי על עבודתם המסורה ועל האמון שנתנו בי, ובמיוחד לראש מטה הבחירות, אורי קידר, שמלווה אותי שנים רבות בעשייה הציבורית, ותמיד היה שם עבורי בתמיכה ומתן עצה טובה".

כל מתמודד לראשות עירייה יודע שהוא מהמר. לא ידעת את זה מראש?

"כשהכרזתי על ההתמודדות הייתי שלימה עם ההחלטה ונחושה לנצח. זה קרה כשזאב בילסקי הודיע שהוא לא יתמודד יותר, אבל מאז קרו כמה דברים בעיר. כשהכרזתי על התמודדותי, לא ידעתי שזאביק יפרוש פרישה מוקדמת. מה שקרה מאז, שאנשים נוספים החליטו להתמודד, וגם המינוי של ראש עיר זמני בוודאי השפיע על הסקרים. בנקודת זמן מסוימת כל אחד עושה את החישובים שלו. יש כאלה שימשיכו לשים את כספם על קרן הצבי, בעוד אני החלטתי לקחת החלטה אמיצה ולא פשוטה. אני לא רוצה ללכת עם הראש בקיר ולא להשלות את ציבור התומכים שלי, שהם כולם אנשים נפלאים".

את מכהנת בתפקיד מכובד. בשביל מה היית צריכה את כל זה?

"חשבתי שאני יכולה לקחת צעד אחד קדימה את עשייתי הציבורית רבת השנים ואת הניסיון שרכשתי, ויחד עם תמיכת הציבור הרחב להתמודד על תפקיד ראשת העירייה. אין שום סיבה שבראשות העיר רעננה לא תעמוד אישה. אבל הסקרים הראו לי שהציבור כנראה מעדיף מועמד אחר בראש העיר, ובחרתי לקבל החלטה לא פשוטה עבורי, אבל החלטה מושכלת".

מדוע לא התחברת לאחד המועמדים?

"התלבטתי בעניין הזה. נעשו אלי פניות ממועמדים אחרים בין באופן ישיר ובין באמצעות שליחים, שקלתי כל פנייה בכובד ראש, ובסופו של דבר הגעתי למסקנה שבשלב הזה של החיים שלי הצעד הנכון עבורי הוא לפרוש מהחיים הפוליטיים-מוניציפליים. אחרי עשר שנים בפוליטיקה המקומית אני מעדיפה לפנות לדרך אחרת ולנסות לכבוש מחוזות חדשים. אסיים את הקדנציה הנוכחית, אהיה קשובה לציבור, ובקרוב אסיים את דרכי בעירייה.

"אני סבורה שתרמתי רבות במסגרת כהונתי בעירייה. לאורך כל הדרך פעלתי מתוך תחושת שליחות לרווחת התושבים. יתכן שאנשים מחפשים יותר כוחנות בהתמודדות לראשות עיר, והאישיות שלי והדרך שבה אני מתנהלת אינם מתאימים לסגנון התמודדות הזה. קיבלתי תמיכה מנשים וגברים כאחד, אבל במבחן המציאות ולאחר סקרים מקצועיים שנעשו הבנתי שיהיה לי קשה לזכות. אני עדיין מאמינה שצריך לשנות את המציאות של תת ייצוג לנשים בפוליטיקה, וככל שיהיה באפשרותי, אמשיך לייצג אג'נדה זאת במסגרת הארגונים הארציים".

ידוע, שהתאכזבת שזאב בילסקי העדיף את איתן גינזבורג כמחליפו. מה תוכלי לומר בעניין הזה?

"אין זה סוד שזו הייתה אכזבה מבחינתי, אבל את מה שהיה לי לומר אמרתי לזאביק בארבע עיניים".

 על איזה מועמד לראשות העירייה תמליצי לתומכיך?

"לא מתכוונת להכריז בפומבי על מועמד כזה או אחר. אשאיר את זה לשיקול דעתם של תומכיי".

מה ההישג הגדול שלך במהלך כהונתך בעשור האחרון?

"לפני שבע שנים בתקופת נחום חופרי, המאבק שלי להפחתת הארנונה מתשעה אחוזים לארבעה אחוזים, כולל התוספת האוטומטית של משרד הפנים. לא חשבתי שהציבור צריך לספוג כזו עליה. הישג גדול נוסף היה בקדנציה הנוכחית בתפקידי כמחזיקת אגף חזות העיר : שדרוג גינות המשחק והשיפור הניכר במתן השירות לתושב על ידי הצבת יעדים מדידים שמסתמכים על פניות הציבור למוקד העירוני".

 

 

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שריפה בחצר בית בכפר סבא
שירלי פאר יגרמן ,מנכלית עיריית רמת השרון
"היום אנחנו בפסגת הערים החכמות בישראל"
מיכאל אוסטראומוב על הפודיום
מעפולה למדליה אולימפית?
מגבירים אכיפה נגד וילות רועשות באילת
אישום: איימה ותקפה לאחר שפוטרה מעבודתה
אישום: איימה ותקפה לאחר שפוטרה מעבודתה
נשים עומדות בראש
נשים עומדות בראש
האלוף שלנו מהרצליה
מעיין-כלו לוין. ליד הספרייה בגינה הציבורית
"זו לא שכונת פאר, זו לא שכונה של עוני"