רעננה

אביחי ארביב פורש מהחיים הפוליטיים

חבר מועצת העיר רעננה מטעם "הרשימה למען התושבים" הודיע כי החליט לפרוש עם סיום הקדנציה מהחיים הפוליטיים ולעסוק בעשייה התנדבותית

זאב גולדשמיט 09/07/2018
אביחי ארביב פורש מהחיים הפוליטיים
אביחי ארביב. פורש מהחיים הפוליטיים (צילום: מטה יקי ודמני)

לא רק סימה פרי, גם חבר המועצה אביחי ארביב הודיע היום (שני) על פרישה מהחיים הפוליטיים. תחת הסלוגן "למה לי פוליטיקה עכשיו" הסביר ארביב שהוא מעדיף לעסוק בעשייה התנדבותית, שבה הוא נהנה יותר ומקבל פרגונים על עשייתו.

"הבנתי שההתנדבות הישירה יעילה יותר ונטולת 'זמן פוליטי' מבוזבז. לכן החלטתי להמשיך להתנדב ולעזור באופן ישיר, ואת הזמן הפוליטי לצרף לזמן המוקדש למשפחתי, לחבריי ולביתי", אמר ארביב, שימשיך למלא את שליחותו עד לסיום הקדנציה הנוכחית מטעם "הרשימה למען התושבים" מיסודו של דן ברוך ז"ל.

ארביב התלבט רבות אם להתמודד בבחירות הקרובות. תחילה שקל לרוץ עם ניר קריסטל, אבל זה לא הסתדר. לאחרונה הצטרף לרשימה של יקי ודמני לצדה של מיכל ברם, שהייתה חברה ברשימתו ולפני כשנתיים החליף אותה במועצת העיר במסגרת רוטציה ביניהם. במערכת הפוליטית מספרים, שארביב איש ישר והגון, שיתכן ואינו מתאים להתנהלות בפוליטיקה.

בשיחה עם "לוקאל" הסביר ארביב את פרישתו: "התחנכתי לאורו של דן ברוך, אצלו הייתה פוליטיקה נקייה. רמת הציפיות שלי מאנשים היא גבוהה. באופן כללי הבחנתי שהיצרים במערכת הבחירות הנוכחית ברעננה התגברו, יש יותר 'לכלוכים' והתקפות אישיות על אנשים ופחות מתעסקים בתכניות לשיפור המצב. כשאתה מנסה לתרום דרך הפוליטיקה, רוב הזמן מבוזבז על בירוקרטיה, משחקים פוליטיים ומאבקי אגו, לכן אני מעדיף להתרכז בהתנדבות ישירה, שם 90 אחוז הולכת למען המטרה".

 גורמים המעורים בפוליטיקה המקומית מספרים על חוסר שביעות רצון של ארביב מהיחס אליו במטה ודמני.

 "כשדברים לא מצאו חן בעיני, ניסיתי להתריע מספר פעמים, וכשלא הצלחתי, פשוט קמתי והלכתי", אומר ודמני. "לא הסכמתי עם הדרך ועם רוח הדברים. התחלנו בדרך מסוימת, שנראתה לי, אבל לאט לאט הדרך השתנתה, וזה לא היה לרוחי. בחרתי לא להישאר במקום שאני מרגיש בו לא נוח".   

האם זה קשור לכך שלא הובטח לך שתהיה בצמרת הרשימה?

"ממש לא. ביקשתי להציב אותי כמספר שלוש ברשימה, וקיבלתי מספר שלוש".

האם לקראת הבחירות תתמוך ביקי ודמני?

"הכל פתוח".

האם תצטרף לרשימה אחרת?

"גיששו אצלי מרשימות אחרות, אבל ב-30 באוקטובר אסיים את שליחותי למען התושבים, ולא אתמודד שוב".

מהמטה של יקי ודמני נמסר בתגובה: "רשימת 'רעננה מכל הלב' הינה רשימה דינמית, הכוללת אנשי ציבור ופעילים רבים מרחבי העיר. מדי יום מבקשים עשרות רבות של אנשים להצטרף אלינו ולסייע בדרכנו. לפני זמן קצר, ביקש גם  אביחי ארביב לחבור אלינו וכך היה. לאחרונה בחר לפרוש מהפוליטיקה וטען כי אין הוא מתאים לעולם הזה ובכוונתו להתנדב ולהשקיע את זמנו במשפחתו ובחבריו. אנו מכבדים את בקשתו ומאחלים לו בהצלחה בכל אשר יפנה”.

 המועמד לראשות העירייה, חיים ברוידא, כתב היום: "סימה פרי ואביחי ארביב היקרים. לא תמיד היינו תמימי דעים סביב שולחן מועצת העיר. אבל כל אחד מאתנו דבק באמת שלו ובדרך שבה הוא ראה את עתידה וטובתה של רעננהקראתי את ההחלטה שלכם לפרוש מהחיים הפוליטיים. זו החלטה לא קלה. עשייה למען הציבור היא דרך חיים. בסופו של יום היינו שותפים לדרך והנושאים שאתם פעלתם למענם, הם גם חלק מערכי המצע שלי. אחל לכם הצלחה בכל שתיפנו ומשוכנע שעוד נראה אתכם בפעילות למען העיר".

(ZGOLDSHMIET@GMAIL.COM)

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרויקט גרין פארק בשכונת נוווה שרת
בכמה מוצע למכירה הפנטהאוז הגבוה ביותר?
"תביאו את כל הכסף שיש לכם"
מ(ל)כת התיקו
מ(ל)כת התיקו
ראש החזיר על גדר בית הכנסת. פרשה שלא הסתיימה
"לא יכול להיות ששבעה חודשים כלום לא קורה"
שבוע הכי טוב להיות טוב בהוד השרון יצא לדרך
"הכי טוב להיות טוב" בהוד השרון
עיריית רחובות נערכה לקראת מזג האוויר הסוער
סיעת מרצ רעננה
סיעת מר"צ רעננה יוצאת נגד העלאת הארנונה
החובשת הראשונה במדא על אופנוע כבד
הצלת חיים