רעננה

פרס החינוך הגופני לביה"ס אגם

בית הספר אגם, בית ספר ממלכתי לחינוך מיוחד, זכה בפרס משרד החינוך כבית ספר מצטיין ארצי בחינוך גופני לשנה"ל תשע"ח.

תמי מאור 11/07/2018

גאווה לרעננה. בית הספר אגם" בית ספר ממלכתי לחינוך מיוחד, זכה בפרס משרד החינוך  כבית ספר מצטיין ארצי בחינוך גופני לשנה"ל תשע"ח.

 הפרס הארצי ותעודת הוקרה על הצטיינות בית הספר בעשייה ובתרומה לקהילת התלמידים, יוענקו לבית הספר בטקס חגיגי רשמי שיתקיים בנובמבר הקרוב. הפרס יוענק לבית הספר, בהתאם להחלטת ועדת הפרס, לנוכח הובלתו פעילות מוטורית גופנית ענפה בקרב תלמידיו, ועל היותו מופת ומודל ארצי להנחלת  אורח חיים פעיל ובריא.

בית הספר אגם ממוקם בשכונת לב הפארק, כחלק מתפיסת החינוך של עיריית רעננה לשילוב תלמידים עם צרכים מיוחדים בקהילה ומתן הזדמנות שווה לכל תלמיד לממש את עצמו. בית הספר חרת על דגלו את ערך המצוינות ולאורה מפתח תוכניות לימוד לקידום תלמידיו בראייה קהילתית. הפעילות הגופנית בבית הספר, בהובלת  מנהלת בית הספר אפרת ויינברג וצוותי החינוך המסורים, מתבצעת במספר מעגלים החל מהמעגל האישי, בבניית תוכניות ייעודיות לקידום המוטורי של תלמידים עם מוגבלות שכלית ומורכבות מוטורית, דרך  המעגל  הכיתתי במסגרת שיעורי חינוך גופני בהיקף שעות מוגבר לתלמידים וכלה בפעילויות שכבתיות ובית ספריות, המעצימות את הרוח הספורטיבית בבית הספר.  פעילויות אלה כוללות יציאה משותפת לבריכה העירונית ללימודי שחייה בבריכה הלימודית, קיומם של ימי שיא בנושאים ספורטיביים שונים, כדוגמת אולימפיאדה המתקיימת מזה מספר שנים בבית הספר ובה ענפי ספורט המותאמים לתלמידים  עם נכויות, ואירועים ספורטיביים נוספים המתקיימים בשיתוף חברתי קהילתי עם בתי ספר נוספים בעיר. השנה, לרגל 70 שנה למדינה יזם צוות החינוך הגופני "כנס מחולות" מחוזי במעמד ראש העיר, בו הופיעו להקות ריקוד מבתי"ס של החינוך המיוחד.

ויינברג: "זוהי זכות גדולה עבורנו לקבל את הפרס המכובד המוקיר את העשייה הבית ספרית בתחום החינוך הגופני. אני מודה לצוותי החינוך המסורים בבית הספר על השקעתם המרובה, והקניית מיטב הזדמנויות הלמידה לתלמידים, על מנת שיוכלו ליהנות מיתרונות החינוך הגופני; להורים היקרים, ולמנהל החינוך העירוני, על העשייה המשותפת. וכמובן, תודה לתלמידים הנפלאים, שבמאמציהם היומיומיים, מוכיחים לנו את כוחה של הרוח לגבור על כל מגבלה".

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרס הפוסטר המקורי הוענק לנבחרת הרובוטיקה של בית הספר דביר מחולון
רובוטריקים
נבחרת תיכון עמל שרונים
בליגה של המקצוענים
פותחים עונה בהיכל התרבות בכפר סבא
בן חמו ביקש לאפשר לו לצאת לחו"ל
תומר ואריאל- גברת עם סלים
"גברת עם סלים"
קיר אקוסטי בסמוך למחלף 531
ב(ע)ין השורות
דירה להכיר