רעננה

עוברים לרכבת?

מנתונים של רכבת ישראל לגבי פעילות הרכבת ברעננה עולה כי בשבוע הראשון לפעילות התחנות בעיר עברו בתחנות רעננה קרוב לעשרת אלפים נוסעים

זאב גולדשמיט 12/07/2018
עוברים לרכבת
תחנת רכבת דרום (צילום: רכבת ישראל)

קרוב לעשרת אלפים נוסעים ויתרו על הרכב הפרטי והעדיפו לנסוע ברכבת משתי התחנות החדשות ברעננה. כך עולה מנתונים שמסרה רכבת ישראל, בהתייחס לשבוע הראשון להפעלת תחנות הרכבת ברעננה.

שתי תחנות הרכבת ברענה החלו לפעול מיום שלישי ה-3.7.18. מנתונים של השבוע הראשון, עד יום שלישי האחרון (10.7.18), עברו בתחנות רעננה (רעננה דרום ורעננה מערב) קרוב לעשרת אלפים נוסעים, כאשר רובם (56 אחוזים) עלו או ירדו בתחנת רעננה מערב, והשאר עלו או ירדו בתחנת רעננה דרום. כ-60 אחוזים מהנוסעים בקו החדש השתמשו בהסדר נסיעה (גמיש שבועי, גמיש חודשי או כרטיסיות), נתון המצביע על נכונות להשתמש בקו באופן קבוע. ברכבת ישראל צופים כי ככל שהזמן יעבור, יגדל מספר הנסיעות הקבועות בקו. נתונים אלה אינם כוללים את נסיעות החיילים. 

מרכבת ישראל נמסר, שנתונים אלה עומדים בצפי התפלגות הנוסעים של רכבת ישראל לשבוע ההפעלה הראשון של הקו, זאת בהתחשב במועד ההפעלה שהחל בחודשי הקיץ, עונה בה כמות הנסיעות דלילה יותר, בהשוואה לשאר חודשי השנה. 

מרכבת ישראל נמסר: "כבר בשבוע ההפעלה הראשון, ירדו מכבישי גוש דן הגדושים קרוב לכעשרת אלפים מכוניות פרטיות. אנו מקווים שככל שיחלוף הזמן, יוותרו יותר ויותר תושבים על רכבם הפרטי, וייהנו מנסיעה בטוחה, נעימה ורגועה אל מרכזי התעסוקה, ההשכלה והבילוי."

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בחירות בתמונות
בחירות בתמונות
יוצאת לדרך חדשה
נבחרה הנהלה חדשה להנהגת ההורים העירונית
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
בת ים בתנופת בנייה
חשד: הרוג בתאונת "פגע וברח"
רכב בשירות העירייה עומד על המדרכה
פנס ראשון - הפנינג חברת החשמל ומוזיאון נחום גוטמן לאמנות
'הפנס הראשון'