רעננה

"חייבים לשלב צעירים בקדמת הבמה העירונית"

ענבר הוכברג, תושבת רעננה, סגנית יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, מתמודדת למועצת העיר בראש רשימת "מקומי"- תנועת שטח ארצית שמעודדת מנהיגות מקומית ברשויות

זאב גולדשמיט 16/07/2018
ענבר הוכברג. מתמודדת למועצה (צילום: שלומי מזרחי)

הפעילות הציבורית זורמת בדמה של ענבר הוכברג, תושבת רעננה. היא הייתה פעילה בכל המסגרות של בתי הספר, הייתה יו"ר אגודת הסטודנטים בת"א וכעת היא סגנית יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית. כאילו זה לא מספיק, בימים אלה הוכברג נכנסה גם לתחום המוניציפאלי, ותעמוד בראש רשימת "מקומי", שתתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר.

בתקופת לימודיה בעיר הייתה הוכברג פעילה כיו"ר הפרלמנט העירוני, כיהנה כיו"ר מועצת התלמידים בחטיבת רימון ובתיכון אביב, וכסגנית יו"ר מועצת הנוער העירונית.

"החלטתי להתמודד למועצת העיר ברעננה, כייוון שזה הזמן שלנו להביא את הצעירים והצעירות למועצת העיר. רעננה היא ביתי, כאן למדתי מה ערכה של פעילות חברתית ואני מרגישה שזה הזמן לתת בחזרה לעיר שאני כל-כך אוהבת", אומרת הוכברג (32), נשואה פלוס תינוקת בת עשרה חודשים, שנולדה וגדלה ברעננה, למעט ארבע שנים שבהן התגוררה בת"א לצורך לימודי תואר ראשון בביולוגיה ובמדעי המדינה באוניברסיטת ת"א. בשנה הבאה בכוונתה ללמוד לתואר שני בלימודי נשים ומגדר.

"בכדי להצעיד את רעננה קדימה אנחנו חייבים לשלב צעירים בקדמת הבמה העירונית. לא רק לדבר על הצעירים, אלא לדבר עם הצעירים. להפוך את הדור הבא ברעננה לשותפים אמיתיים בתהליכי קבלת ההחלטות בעיר, לשותפים בנעשה במערכת החינוך מלידה ועד התיכון ולשותפים בבניית חיים עירוניים תוססים ודינאמיים. רק ככה נוכל לבנות עיר עם עתיד, לנו ולילדנו". 

מדוע חשוב לך להיות במועצת העיר?

"לרעננה יש הרבה אתגרים, ומועצת העיר זה המקום שבו ניתן להשפיע. יש ייצוג בחסר של חברי מועצה בגילאי 30-40. הייתי רוצה לראות ברשויות מקומיות יותר נשים. ברעננה אמנם יש נשים פעילות במועצת העיר, אבל אין מספיק ייצוג לצעירים במועצה. באגוד הסטודנטים באוניברסיטת ת"א הייתי האישה השנייה שהתקדמה. לא הייתה יושבת ראש במשך 15 שנים עד בחירתי. גילה גמליאל הייתה יושבת ראש של התאחדות הסטודנטים, ואני האישה הראשונה שמכהנת כסגנית ארצית".

"מקומי" היא תנועת שטח ארצית שמעודדת מנהיגות מקומית ברשויות שונות ברחבי הארץ ובין השאר ברעננה. הוכרברג: "אנחנו לא בונים רק על קולות הצעירים, האג'נדה היא שצריך ייצוג לצעירים, וצריך לדבר עם הצעירים. גם תושבי רעננה הבוגרים יותר היו רוצים לראות רשימה שדואגת לדור הבא בעיר. אני מרגישה שאנחנו עולים על הגל ומאמינה שנצליח להפיץ את הבשורה שלנו. יש לנו מטה שפועל בעיר, ובשבועיים הקרובים נצא בהשקת הקמפיין".

"מקומי" היא תנועה ארצית שהוקמה לפני כשנה על ידי פעילים חברתיים במטרה לחזק את השפעת תושבי הרשויות המקומיות והאזוריות על קובעי המדיניות באמצעות עידוד מעורבות של נציגות אזרחית מקצועית ופעילה ברשויות המקומיות, וצמצום המעורבות של השלטון המרכזי בנעשה בזירה המקומית.  בבחירות הקרובות יתמודדו נציגי "מקומי", מלבד ברעננה גם בתל אביב, טירת הכרמל, יקנעם, ראש העין.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ALL&MORE  חברת גיא ודורון לוי פרויקט
מה המחיר הממוצע של דירה בנווה זמר?
שחקן נולד
מגמת גידול במספר העסקים שנסגרים
שלטים של הליכוד הושחתו ברעננה
שלטים של "הליכוד" הושחתו ברעננה
המנצח
סוף שבוע של פסטיבלים בגליל המערבי
אישום: איים על ראש עיריית טבריה
  בוריטו אפוי עם טורטייה
בוריטו אפוי עם טורטייה