רעננה

מסוף האוטובוסים בנווה זמר יבוטל

לאחר שתי ישיבות של נציגי התושבים בשכונה, שהביעו התנגדות למסוף, עם צמרת העירייה, הודיע ראש העירייה, איתן גינזבורג, לתושבים כי בעקבות דיונים של העירייה עם משרד התחבורה סוכם שהמסוף בקצה רחוב נעמי שמר יבוטל. המתכונת החדשה של קווי האוטובוס (שלב א') צפויה להתחיל לפעול ביום ראשון הקרוב (22.7.2018), ובאותו מועד תבוטל תחנת הקצה

זאב גולדשמיט 16/07/2018
מסוף האוטובוסים. יבטול (צילום: פרטי)

המאבק של תושבי שכונת "נווה זמר" להוצאתו מהשכונה של מסוף הנוסעים, נשא פרי. לאחר שתי ישיבות עם צמרת העירייה, שפעלה באינטנסיביות מול משרד התחבורה, הודיע היום (שני) ראש העירייה, איתן גינזבורג,לתושבים שהמסוף בקצה רחוב נעמי שמר יבוטל.

צעד זה של גינזבורג הנמיך מעט את הלהבות בקרב תושבי השכונה, שחששו שההחלטה על הוצאת מסוף הנוסעים תימשך זמן רב. 

"לאחר מפגשים שהתקיימו עמכם, כנציגי השכונה, ולאור בקשתכם לבטל את תחנת הקצה בסוף רחוב נעמי שמר, על כל המשתמע מכך, ברצוני לעדכנכם כי בעקבות דיונים שהתקיימו עם משרד התחבורה גובשה תכנית שתיתן מענה לשירותי תחבורה ציבורית לתושבי צפון העיר ושכונת נווה זמר", כתב גינזבורג בפנייה ישירה לתושבים והוסיף כי "המתכונת החדשה של קווי האוטובוס (שלב א'), צפויה להתחיל לפעול ביום ראשון הקרוב ה – 22.7.2018, ובאותו מועד תבוטל תחנת הקצה".

 

השינויים הצפויים בקווים, כפי שאושרו על ידי משרד התחבורה:

קו 9/19 – יחזור לתחנת הקצה המקורית בפארק רעננה וישוב לתוואי הנסיעה המקורי, מבלי להיכנס לתוך שכונת נווה זמר.

קו 52 - יבוטל ובמקומו יתוגבר קו 6 שיופעל בכל שעות היום, בתדירות מוגברת, תוך איסוף נוסעים מרחוב ויצמן. לצורך כך, תוקם בימים הקרובים תחנת אוטובוס חדשה ברחוב ויצמן בסמוך לרחוב אהוד מנור, שתתווסף לזו הקיימת ליד רחוב נעמי שמר.


עוד הוסיף גינזבורג, שבעוד מספר שבועות תוקם תחנת אוטובוס נוספת על רחוב ויצמן, מול רחוב שושנה דמארי.

קו 51 - יחל את פעילותו בתחנת קצה ליד פארק רעננה ומסלולו יהיה דרך התחנות הניצבות על רחובות ויצמן, קרן היסוד, אחוזה ועד לתחנת הרכבת רעננה דרום.

בשלב ב', המתוכנן על ידי משרד התחבורה לחודש נובמבר, צפוי תגבור נוסף של קווי אוטובוס ברחבי העיר. במסגרת אישור זה יצא קו אוטובוס מתחנת קצה ברחוב התדהר, בקרית אתגרים, במסלול דרך הרחובות ויצמן, הנשיאים עד לתחנת רכבת רעננה מערב.

"לקראת יישום שלב ב'", הוסיף ראש העירייה: "העירייה תבצע הערכת מצב, בשיתוף נציגי שכונת נווה זמר, על מנת לבחון וללמוד על מידת המענה שניתן לתושבים בשלב א' ולנסות ולהתאים את כמות ותדירות קווי התחבורה הציבורית המתאימים לצרכי תושבי השכונה, תוך בחינת אפשרות הכנסת קווים עתידיים לתוך רחובות השכונה, וזאת על מנת לספק את השירות המיטבי. אנו נמשיך לפעול בשיתוף פעולה מלא עם נציגות התושבים גם בעתיד, לטובת ורווחת תושבי שכונת נווה זמר".

כפי שפרסמנו בשובע שעבר, השבוע גם נבחר ועד חדש לנווה זמר. חבר הוועד שחר אריאל: "אנו שמחים העירייה התעשתה והבינה שאי אפשר לעשות מול התושבים מהלכים שלא בשקיפות. הלחץ הציבורי שהפעלנו החזיר את המצב לקדמותו".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
צפת תומכת בחינוך סביבתי
הקרב על סמלי הליכוד
הקרב על סמלי "הליכוד"
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
שומרים על שמורות הטבע הימיות
שריפת ענק במרכז מסחרי בחדרה
תנו לקרוא בשקט
מפצח האגוזים
הבלט הישראלי גאה להציג: "מפצח האגוזים"
מחנות הקיץ של הצופים בנגב
מחנות הקיץ של הצופים בנגב