רעננה

"מי רעננה" נכלל בבקשה לתובענה ייצוגית

העמותה לאיחוד והתייעלות בשלטון המקומי הגישה לבית המשפט בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד עשרים ושלושה תאגידי מים, בהם "מי רעננה", בטענה כי לאורך שנים גבו התאגידים, באופן לא חוקי, "גביית חסר", מה שגרם לגרעון בתקציב משק המים במדינה ולהעלאת התעריפים

זאב גולדשמיט 18/07/2018
תאגיד
עו"ד עמית גנס. הגיש את התובענה (צילום: פרטי)

לבית המשפט לעניינים מינהליים בתל אביב הוגשה בימים אלה, על ידי העמותה לאיחוד והתייעלות בשלטון המקומי ואלון צרפתי, באמצעות עו"ד עמית גנס,  בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד שורה ארוכה של תאגידי מים, ובהם תאגיד "מי רעננה", בסכום כולל של כ-18 מיליון שקל.

לטענת המבקשים, מדובר בתובענה שחושפת לכאורה 23 תאגידי מים וביוב במדינת ישראל שגבו וממשיכים לגבות מזה שנים, באופן בלתי חוקי, תעריפי מים מצרכני המים למגורים, תוך אפליה אסורה בין צרכנים

במסגרת התובענה עולה כי 22 תאגידי מים במדינת ישראל וביניהם גם תאגיד "מי רעננה" גבו וממשיכים לגבות מזה שנים "גביית חסר" מצרכני המים למגורים בתחומם. במילים אחרות, התאגידים ובהם, כאמור, תאגיד "מי רעננה" נותן לכאורה מזה שנים "הנחות" לצרכני המים למגורים בתחומו וזאת בניגוד לדין, להוראות ולהנחיות של רשות המים. 

מאחר ומשק המים במדינת ישראל הינו "משק כספים סגור" בו סך ההכנסות הצפויות אמור לכסות את סך העלויות הצפויות, הרי שאותן הנחות שנותנים התאגידים שגובים בחסר גורמות לגירעון תקציבי למשק המים כולו. לטענת המבקשים, בשל הצורך לכסות/ לפצות על אותו גירעון תקציבי שנוצר - כל תעריפי המים במדינת ישראל נקבעו ביתר על ידי רשות המים.

הגירעון שנוצר למשק המים בעקבות "גביית החסר" הבלתי חוקית לכאורה של תאגיד "מי רעננה" עומד לפי האומדן שביצעו המבקשים על סך של  527,138 שקל (בהתייחס לשנתיים).

 לתובענה שהוגשה על ידי עו"ד עמית גנס, מצורפת עמדתה של רשות המים (הגוף האחראי והמפקח על התאגידים) אשר מצדדת בטענות התובעים ומודה כך שתאגידי המים אכן גבו וגובים תעריפי מים באופן בלתי חוקי המנוגד להוראות והנחיות רשות המים וכי עליהם לחדול מגבייה זו באופן מיידי (תאגיד מי אביבים גבה וגובה "גביית יתר" ואילו יתר התאגידים גובים "גביית חסר").

מתאגיד "מי רעננה" נמסר בתגובה "התאגיד קיבל את התביעה ובוחן אותה. מבדיקה ראשונית ועל פניהם הדברים נראים תמוהים וללא ביסוס או אחיזה במציאות. תאגיד 'מי רעננה' מעניק לתושבי העיר רעננה שירות טוב והגון תוך הקפדה על איכות מים ברמה הגבוהה ביותר, וימשיך לעשות כך על הצד הטוב ביותר".

עוד ברעננה
נהג מונית הואשם בתקיפה
מיכאל פרוסמושקין 23/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/05/2019
זאב גולדשמיט 13/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נדחה ערעורו של ריקו שירזי
ארז ברט פורש מהמרוץ, חובר לודמני
ארז ברט פורש מהמרוץ, חובר לודמני
קשה בצמרת
מדוע נעדרה אנה פוזמנטיר מחגיגות הניצחון?
"היו חיים לפני ויהיו חיים אחרי"
חברת הכנסת סויד
חברת הכנסת רויטל סויד במפגש חברתי
קידום האומנויות בבתי הספר היסודיים
רכב התהפך בחולון
רכב התהפך בחולון