רעננה

נדחה ערעורו של איש היי טק שהורשע בהחזקה והפצה של תכנים פדופילים

בית המשפט המחוזי דחה את ערעורו של תושב רעננה על חומרת העונש שהוטל עליו לאחר שהורשע כי החזיק 16 אלף סרטונים ותמונות בעלי אופי פדופילי קשה ביותר, סיפק למאות גולשים סיסמה לתכנים והפיץ את התכנים לאחרים

מיכאל פרוסמושקין 19/07/2018
עונש המאסר נשאר על כנו (תמונה להמחשה iclipart)

בית המשפט המחוזי מרכז דחה השבוע את ערעורו של קלאודיו שיידון (62) מרעננה, שהורשע בהחזקה והפצה של אלפי תכנים פדופיליים, ובכך השאיר את עונש המאסר שהוטל עליו - על כנו.

 שיידון, יליד ארגנטינה, אב לילדים, שעד למעצרו עבד כמנהל בחברת היי טק והיה שותף בעסק לייבוא מטבחי חוץ. הוא הורשע במסגרת הסדר דיוני בביצוע עבירות של הפצת חומר תועבה ובו דמותו של קטין (ריבוי עבירות) והחזקת חומר תועבה ובו דמות של קטין (ריבוי עבירות). בעקבות כך גזר עליו בית משפט השלום בכפ"ס תשעה חודשי מאסר בפועל, ארבעה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 6,000 שקל.

על פי כתב האישום המתוקן, משנת 2014 ועד ינואר 2016 היה שיידון רשום באתר לשיתוף קבצים המצריך הרשמה מראש ומאפשר העברת קבצים. במסגרת חברותו באתר יצר שיידון קשר עם אחרים, שיתף קבצים פדופיליים שהיו ברשותו וקיבל קבצים פדופילים מאחרים.

 במסגרת האתר ביצע שיידון שיחות צ'אט רבות עם אחרים אודות פנטזיות פדופיליות בהן היו הנאשם ואחרים מעוניינים. 

 שיידון הורשע כי במהלך התקופה החזיק במקום עבודתו בכונן מחשב שלו ובשני כוננים קשיחים חיצוניים כ-16 אלף קבצי וידאו ותמונות בעלי תוכן פדופילי, בהם צילמו קטינים וקטינות, מגיל ינקות ועד גיל העשרה, באקטים מיניים שונים, בעירום מלא ובעירום חלקי, לרבות תמונות וסרטי וידאו של התעללות מינית קשה ואינוס. אם לא די בכך, האיש הורשע כי הוריד את הקבצים באמצעות תוכנת שיתוף הקבצים  ושמר אותם באופן מאורגן ומסודר במחשבו האישי בספריות ובתתי ספריות אותם כינה בשמות שונים.

 עוד הוא הורשע בכך כי יצר קשר אקטיבי עם לפחות 361 משתמשים אחרים באתר ומסר להם את סיסמתו על מנת שיכולו להעתיק מהכוננים את הסרטונים והתמונות שברשותו.

 מגזר הדין עלה  כי שיידון עלה לישראל בשת 1976, הוא נשוי ואב לילדים. כשהיה בן 15 הצטרף למחתרת הארגנטינאית – ארגון פוליטי שפעל נגד השלטון במדינת מוצאו. במסגרת פעילותו חוות אירועים טראומתיים, ביניהם רצח אחיו. בעקבות מעצרו פוטר מחברת ההיי טק בה עבד. שיידון הכיר בקיומה של הבעייתיות בהתנהגותו, הביע חרטה על מעשיו ונכונות להמשיך בהליך הטיפולי בו החל.

 בערעור טענה עורכת דינו, עו"ד שלומציון גבאי מנדלמן, כי בית המשפט טעה בקביעת מתחם הענישה, לא נתן משקל ראוי להליך שיקום ממושך שעבר, לא התחשב בנסיבותיו האישיות של הנאשם והיעדר עבר פלילי. לאור כך, ניסתה ההגנה לשכנע כי במקרים חמורים יותר הוטלו עבודות שירות בלבד. מנגד, הפרקליטות הדגישה  בבית המשפט המחוזי את חומרת העבירות שביצע הנאשם, את הכמות האדירה של חומרי התועבה שהוא החזיק והעובדה כי לא היה פאסיבי, אלא יזם ועודד אחרים לבצע מעשים סדיסטיים.

 שלושת שופטי בית המשפט המחוזי – אברהם טל, דנה מרשק מרום ונאוה בכור - קיבלו את הקביעות של בית משפט השלום וציינו את "הצורך בהעברת מסר עונשי מובהק למנצלים את רשת האינטרנט למטרות פוגעניות ולסיפוק יצרים מיניים אפלים ומעוותים, כשעניינו של הנאשם", סברו השופטים, "הוא אחד מהמקרים הקשים החושפים את הצד האפל של הרשת".

 השופטים דחו את טיעוני ההגנה, הדגישו שוב את הכמות ואת טבעם של התכנים הסדיסטיים ומעוררי הפלצות שבהם החזיק הנאשם ודחו את הערעור. לאור כך, שיידון יתייצב  לריצוי עונשו ב–15 באוקטובר בבית סוהר הדרים.

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עובדי רשות העתיקות
הסכם קיבוצי חדש ל-500 עובדי רשות העתיקות
חובשת במוקד מדא מקבלת קריאה על הכשת נחש
עלייה משמעותית במקרי הכשות נחשים בישראל
ארבעה פצועים בתאונה בכפר סבא
ארבעה פצועים בתאונה בכפר סבא
עמותת בית מוריה פותחת את שנת הלימודים ויוצאת מגבולות ב"ש
אנה ארונוב
סלבס בהשקה של מוזס
משכן חדש לשירות הפסיכולוגי
וילות במרכז הארץ
בדרך לרובע תעסוקה במחנה צריפין?
בדרך לרובע תעסוקה במחנה צריפין?