רעננה

התנגדות לתוספת 2 קומות לתוכנית פינוי-בינוי ברנדיס

לאחר שהתוכנית להריסת בנייני הרכבת ברחוב ברנדיס והקמת בניין בן שמונה קומות זכתה לאישור, הוגשה בקשה להגדלת אחוזי הבנייה, להוספת 16 יחידות דיור ושתי קומות. תושבים ברחוב וברחובות הסמוכים שמתנגדים לבקשה החליטו לצאת למאבק

זאב גולדשמיט 19/07/2018
התנגדות לתוספת 2 קומות לתוכנית פינוי-בינוי ברנדיס
בנייני הרכבת בברנדיס. השכנים מתנגדים לשינוי בתוכנית (צילום: יוסי בלוטמן)

ברחוב ברנדיס ברעננה קיים מתחם מגורים ישן, שכבר שנים 50 הדיירים שמתגוררים בו משתוקקים שמישהו ירים את הכפפה, יהרוס את "מבנה הרכבת" הישן ויבנה במסגרת "פינוי בינוי" מבנה מגורים חדש ומודרני. תוכנית לבניית בניין בן שמונה קומות כבר זכתה לאישור, אבל בימים אלה הוגשה בקשה להגדלת אחוזי הבנייה ולהוספת 16 יחידות דיור, מה שמעורר כעס אצל השכנים המתגוררים ברחוב וברחובות הסמוכים ז'בוטינסקי, קלאוזנר והרצוג, שהחליטו לצאת למאבק.

מחר (שישי) מתכננים השכנים להציב ברחוב אחוזה דוכן ולהחתים תושבים נגד מה שהם מכנים "בניית מגדלים בלב רעננה". עד כה, על עצומה שהפיצו, חתמו על ההתנגדות כ-150 תושבים, שחוששים שזה יהיה פתח לבניית רבי קומות ביתר חלקי העיר.

נציג התושבים, יוסי בלוטמן מברך על מציאת הפתרון לשיפור תנאי המגורים של דיירי המבנה הישן בברנדיס, אבל טוען שבניית קומפלקס נרחב של 136  דירות בגובה של עשר קומות  במקום 120 יחידות דיור בשבע קומות על פי התוכנית המקורית, תהיה בכייה לדורות.

 "אנחנו נחיה בפקקים, במחסור בחניה, בלי אוויר ובלי נוף לדירות", אומר בלוטמן. "הבנייה המוצעת היא של למעלה משלושים יחידות דיור לדונם במקום 12 יחידות כיום. הגדלת אחוזי הבנייה נועדה להשביח ולהגדיל את הפוטנציאל הכלכלי, ומי שירוויח הם הקבלנים על חשבון איכות החיים שלנו".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "מתחם ברנדיס מסומן בתוכנית המתאר לרעננה רע/3000, כמתחם המיועד לפינוי-בינוי. על פי תוכנית המתאר, שגובשה בשיתוף הציבור, נקבע כי מתחמי פינוי-בינוי ברחבי העיר יוכלו להיבנות עד 10 קומות. ביוזמת בעלי הדירות במתחם ברנדיס, הוגשה באחרונה לוועדה המקומית בקשה לתוספת של 16 דירות, מעבר ל-120 דירות מאושרות, תוך הגבהת הבנייה מ-8 ל-10 קומות. התוכנית המבוקשת פורסמה להפקדה בהתאם לחוק, תוך תליית שלטים באזור המתחם, בעיתונות ובאתר האינטרנט העירוני, מתוך מטרה לאפשר לציבור לעיין בתוכנית ולהגיש התנגדויות והשגות. כשתסתיים תקופת ההפקדה, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תדון בהתנגדויות שיוגשו, ותחליט האם לאשר את התוספת המבוקשת לתכנית, תוך שמירה על האיזון הכולל בין הצורך להתחדשות עירונית על פי תכנית המתאר לבין שמירה על איכות החיים בעיר ורווחת התושבים".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גינון חינוכי
מה התפקיד של מעצבי פנים
מי צריך מעצבת פנים ומתי?
"הבטחתי לעצמי כי אמשיך לתת מעצמי למען הצלת חיים"
הירקון . טבע עירוני
34 שנים לאסון הבונים
שני פצועים כתוצאה מפיצוץ במרינה בהרצליה
 אין דבר שיעצור אותי
"אין דבר שיעצור אותי"
זריקת עידוד
קבוצת נערים ב הפועל רעננה כדורגל
לזיכרו של שניאור