רעננה

הבלם מדבר

עידו לוי, בלמה של הפועל רעננה, פותח עונה רביעית בקבוצה. רגע לפני היציאה למחנה האימונים מספר לוי מהו סוד ההצלחה של רעננה ומדוע הקבוצה לא תיפגע מעזיבתו של קאמארה

זאב גולדשמיט 19/07/2018
עידו לוי (במרכז התמונה) עם חבריו לקבוצה (צילום: זאב גולדשמיט)

עידו לוי גדל והתחנך במכבי נתניה. שיחק שם ארבע עונות בקבוצה הבוגרת, עד שעבר להפועל רעננה. בימים אלה עידו לוי, הבלם, מתחיל עונה רביעית ברעננה, והשבוע יצא עם הקבוצה למחנה אימונים בפולין, בפעם השלישית באותו קומפלקס בגדנסק. הקבוצה תחזור לארץ במוצאי שבת.            

"הקבוצה נראית טוב באימוני טרום העונה יחד עם השחקנים שהצטרפו", אומר לוי, שבסוף החודש יחגוג את יום הולדתו ה-28. "לפי דעתי, אם נפגע בול בשחקנים הזרים בהתקפה, יש לנו סיכוי להיאבק על מקום בפלייאוף העליון. אני יודע שזה הולך להיות קשה, אבל אנחנו מרגישים שנבנית פה קבוצה טובה, ויש רצון אחרי שנתיים בתחתית לשחזר את ההישג מלפני שלוש שנים".

 עידו, ההגנה השתנתה. איך תסתדרו בלי מוחמד עלי קאמארה?

 "לא חושב שתהיה בעיה. עם כל הכבוד לעלי, שהוא שחקן מצוין, הסתדרנו לפני שהוא הגיע ונסתדר גם אחריו. והבה ואני משחקים יחד כבלמים כבר שנה רביעית, ואם תוסיף גם את המגנים עדי נמני ועמנואל אמבולה יחד עם דין מיימוני שהצטרף, תמשיך להיות לנו חוליית הגנה טובה".

 עלי קאמארה כזה טוב שמכרו אותו בשני מיליון יורו?

 "יש לו פוטנציאל אדיר בקנה מידה אירופי, והוא רק בן 20. יש לו את כל הנתונים להצליח: יכולת פיסית ברמה גבוהה, הוא מהיר וחזק. יש לו טיפול טוב בכדור. הוא גם עולה בקרנות וכובש. עם קצת ניסיון, אם ישחק קבוע ביאנג בויז משוויץ, הוא יעשה קפיצת מדרגה. אני שמח בשבילו שהתקדם, ושמח בשביל המועדון שהכניס סכום מכובד. הוא ישחק במוקדמות ליגת האלופות, וזה קידום בשבילו".

 איזו התקפה מצפה להפועל רעננה בלי אבו חצירה ורועי זיקרי?

"הגיעו שני זרים מקמרון ומאורוגוואי, שעוד לא הספקנו להכיר. אם הם יכנסו מהר לעניינים, כמו שאמרתי אנחנו שואפים לפלייאוף עליון".

מה הסיבה שהפועל רעננה לא נחשבת ליריבה?

"רעננה נחשב למועדון צנוע, בלי תקציב גדול ובלי הרבה קהל, אז לא סופרים אותנו. אבל זה בסדר, כולם יודעים את הייחודיות של המועדון השחקנים, וכל שנה אנחנו מצליחים לאכזב את אלה שמספידים את הפועל רעננה. כיף להיות שייך לקבוצה שבה ההנהלה והצוות המקצועי נותן לנו את הביטחון והשקט כדי להצליח".

במבט לאחור, אתה מבין מה קרה למנחם קורצקי, שהתפטר וחזר בו מהר?

"אף אחד לא ציפה לזה שבוע לפני פתיחת האימונים. כולם אוהבים את מנחם, ואני שמח שהוא אתנו. מנחם יודע מה טוב לקבוצה והוא המתאים ביותר".

איך ישפיע המעבר לאצטדיון ר"ג?

"לא ישפיע, כי גם בנתניה וגם בר"ג אין תחושת ביתיות כשמדובר באצטדיונים גדולים. ברור שכיף יותר לשחק מול קהל גדול, אבל כבר השלמנו עם המציאות. אנחנו מעריכים את האוהדים שכן מגיעים למשחקים של הפועל רעננה וקוראים לכל תושבי העיר לבוא ולעודד, כי יש מה לראות בקבוצה שלנו, שמשחקת כדורגל חיובי, והנסיעה לאצטדיון ר"ג זה לא מרחק גדול שצריך להפריע".

 מה החלום שלך?

 "טוב לי בהפועל רעננה, ואני אעבוד קשה במטרה להגשים חלום ולהתקדם לקבוצה יותר גדולה. אני לא חושב כל כך רחוק. מקווה שאהיה במקום טוב שיעריכו אותי".

 

 


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
התחזקה בצמד זרות
יריד אופניים בביה"ס רעות
יקב עמק האלה
יקב עמק האלה מזמין אתכם לחוויה ייחודית של טעמים וניחוחות...
"השרשתי כאן תרבות ספורט"
מדליית הכסף למקהלת שירן
ראש מועצת קדימה צורן ביקר בגרמניה
ראש מינהל ההנדסה פורש
נהג בפסילה והתחזה לאחיו