רעננה

"חזון רעננה המתקדמת והפלורליסטית בסכנה"

המועמדת לראשות העיר ויו"ר סיעת מרצ רעננה, רונית וינטראוב, הצהירה בכנס השקת הקמפיין לקראת הבחירות הקרובות, כי רק היא וחברי סיעתה ישמרו על רעננה כעיר מתקדמת ופלורליסטית. לדבריה, משפחות חרדיות מחוץ לעיר נהנות מסבסוד בשכירות ומגיעות לרעננה בעידוד גורמים ששמו להם למטרה להגדיל את הקהילה החרדית בעיר. יו"ר המפלגה, תמר זנדברג ומספר חברי כנסת מהסיעה הארצית הגיעו לתמוך

זאב גולדשמיט 19/07/2018
רונית וינטראוב וההנהגה הבכירה של מרצ (צילום: זאב גולדשמיט)

"חזון רעננה המתקדמת והפלורליסטית בסכנה. הבחירות ברעננה עשויות להפוך את רעננה לדומה לכנסת ישראל . רוב וכוח מופרז בידי קיצוניים יכולים להתקיים גם עיריית רעננה", כך אמרה הערב (חמישי) ראש סיעת מר"צ רעננה, רונית וינטראוב, בכנס השקת הקמפיין שלה ושל הסיעה לראשות העיר במעמד יו"ר מרצ הארצית, תמר זנדברג, ובהשתתפות חברי הכנסת מיכל רוזין, מוסיק רז, עיסוואי פריג', וסגן ראש העיר לשעבר ברעננה ומנהיג סיעת מרצ בעבר, עו"ד נתי לם.  

באירוע נשאה רונית וינטראוב נאום חריף והציגה את הישגיה הרבים של  סיעת מר"צ  ועשייתה למען תושבי רעננה בצרוף סימני אזהרה מובהקים ביחס לתוצאות הבחירות הקרובות ב-30 לאוקטובר. בהמשך הערב כל אחד מהמועמדים ברשימת הסיעה למועצת העיר הציג את הסיבות שבגללן החליט לרוץ למועצת העיר ולהיות פעיל/ה פוליטי/ת במסגרת סיעת מרצ רעננה החופשית. 

וינטראוב חשפה לראשונה את רשימת סיעת מר"צ רעננה החופשית בראשותה לראשות העיר. הרשימה כוללת את: ד"ר עדית דיאמנט, ליאור בשן, צבי נדב רוסלר, עמית צור, דבי סלוצקי, מירב מאיר וחגי בורשטיין.
 
 
וינטראוב, שזכתה לפרגון רב ממאות משתתפים ותומכים שהגיעו לכנס ההשקה באחד מבתי הקפה בעיר, אמרה: "החזון של רעננה הפלורליסטית והמתקדמת נמצא בימים אלו בסכנה !!! היום, בנקודת זמן זו אנו נמצאים על פרשת דרכים.  אנו נמצאים בנקודת מפנה קריטית במאבק על דמותה של רעננה כעיר חופשית . שום מניפולציה של גורמים אינטרסנטים לא תעזור, זהו לא עוד קונפליקט בין דתיים לחילונים, זהו קונפליקט בין מי שרוצה את רעננה משגשגת, הצועדת לתוך המאה ה - 21  לבין כוחות המושכים אותה אחורה אל המאה ה19.  לנו אין את האופציה להסתפק בלחיצות ידיים, אמירות גדולות ושלטי חוצות ! אנחנו מסתכלים לאמת בעיניים ומדברים עובדות. אין דרך אחרת להגיד את הדברים". 
 
עוד הוסיפה: "המציאות היא שבעודנו שוקדים על פתרונות דיור, שישאירו בעיר את הצעירים , את דור ההמשך שלנו, שבעודו נאנק תחת עול השכירות, המשכנתא ויוקר המחייה, מגיעות משפחות חרדיות לרעננה מחוץ לעיר, ממקומות שונים בארץ, וזוכות לסבסוד מכוון של דמי שכירות בידי גורמים, ששמו להם למטרה להגדיל את הקהילה החרדית ברעננה ולהרחיב את מעגלי ההשפעה שלה על העיר. ההשלכות המידיות של תהליכים אלו ודומיהם היא מאבקים כנגד הקמת כוללים, שצצים פתאום בבתים פרטיים ובשכונות חילוניות, זה מוביל למאבק על משאבים , זה מוביל לתופעות של הדרת נשים במרחב הציבורי ומאבק מתמיד לשמור על זכויות הציבור החילוני והציבור הדתי ליברלי.  נושא זה ודומיו מושתקים בימים אלו".
 
לדבריה, "רעננה איננה דומה למאבק הכוחות הארצי, אבל ללא רוב וכוח משמעותי למרצ רעננה החופשית בעירייה המועצה תהפוך השנה לדומה לכנסת ישראל. הממשלה אתמול אישרה את חוק הלאום הנוראי ובאותו היום ממש איימו החרדים על הפלת הממשלה אם ביבי יצביע בעד חוק הפונדקאות, המשווה בין גברים יחידים, המעוניינים בילד, לבין נשים שכבר היום מביאות לעולם ילדים באמצעות פונדקאיות על אדמת ישראל. חוק שיוויוני, ליברלי ומתקדם שהוא חובה במדינת ישראל, שאפילו ביבי רצה בו, נבלם מטעמים של כפייה דתית. רוב וכוח מופרז בידי קיצוניים בכנסת יכול להתקיים גם במועצת עיריית רעננה. תושבי רעננה חייבים להבין שככה מתנהלת עירייה ביום יום. רוב וכוח משפיעים על אורחות חיינו". 
 
וינטראוב הוסיפה, שרק מרצ תלחם למען תחבורה ציבורית בשבת למען צעירים ומשפחות שאין ברשותם רכב, ושהיא תדאג שלצד בית כנסת יהיה פתוח בשבת גם בית קפה, למי שמעוניין לבלות כך את השבת, ותמשיך להפעיל פעילויות תרבות בשבת רעננה.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
העלות הממוצעת לתלמיד ברמת השרון: 16,675 שקל
סייעת רופאת שיניים תפצה משפחה ביותר ממיליון שקל
גנב רכב ונעצר בתום מרדף
נפתחה עונת ה'קרמבו'
פינת ישיבה לגינה לבריאות?
הספרייה תוקם בבית הספר בילו
חנוכת ספרייה חדשה בבית הספר "ביל"ו" ברעננה
החשד: סיפקה סמים לקטינים
מפריז, לונדון וניו יורק לראשון לציון
מפריז, לונדון וניו יורק לראשון לציון