רעננה

נדחתה עתירת בן ארי סקעת על תוצאות הבחירות לראשות הליכוד ברעננה

רחלי בן ארי סקעת, שהפסידה בבחירות לאילן כהן על חודו של קול, עתרה לבית הדין של הליכוד בטענה לאי סדרים בהצבעה. בית הדין דחה את העתירה באומרו כי, "לא הוצגו לנו ראיות, וכל ששמענו היו עדויות שמיעה מכלי שני"

זאב גולדשמיט 22/07/2018
נדחתה עתירת בן ארי סקעת על תוצאות הבחירות לראשות הליכוד ברעננה
רחלי בן ארי סקעת. העתירה נדחתה (צילום: פרטי)

אילן כהן זכה לפני כחודש בראשות הליכוד ברעננה וכעת בחירתו קיבלה אישור רשמי, לאחר שנשיאות בית הדין של הליכוד בראשות עו"ד מיכאל קליינר דחתה בסוף השבוע את העתירה שהגישה רחלי בן ארי סקעת, שהפסידה בבחירות על חודו של קול, וטענה לאי סדרים בהצבעה.

בן ארי התלוננה באמצעות פרקליטה עו"ד אבי אסף, על תעמולת בחירות במקום הקלפי, איומים על מצביעים, הצעות שוחד, אלימות ו"לחץ מאסיבי", כך על פי המפורט בפסק הדין. כמו כן תוארו שני מקרים שלטענתה, כל אחד מהם די בו להביא לפסילת תוצאות ההצבעה.

במקרה הראשון, העותר מספר 1 ששימש כמשקיף מטעם העותרת 2 טוען בתצהיר שגברת י' נכנסה אל מאחורי הפרגוד ולקחה ממנו טופס, כמעט בכח, והוא ניגש ושלשל את המעטפה. במקרה השני ר"כ מוכנה להעיד שהופעלו עליה ועל בעלה לחצים מאסיביים מלווים באלימות.

עו"ד יונה שרקי בשם המשיבים הציג מכתב של העותר 1 שנכתב למחרת הבחירות שבו הוא משבח את הארגון המופתי וקיום הבחירות באופן ראוי, מבלי שציין מילה אחת על  פגם או תקלה.

עוד צוין בשם המשיבים שבמכתבו של עמוס שרעבי (מזכיר הסניף) מיד לאחר הבחירות לא היה כל רמז לבעיות מסוג שהוא, והטענות באו באיחור ולא בזמן אמת.  גם המשקיף בקלפי, חיים פליגנטאוב , העיד כי שהה במקום במשך ארבע שעות ולדבריו הכל התנהל כשורה.

חמשת חברי בית הדין כאמור דחו את העתירה, אחרי שהגיעו למסקנה שהעותרים לא הצליחו להוכיח שהיה פגם בבחירות. "לא הוצגו לנו ראיות, וכל ששמענו היו עדויות שמיעה מכלי שני", נכתב בפסק הדין... "לא נמצא זכר לטענה כי מ"כ נדחף באלימות מאתר ההצבעה, או כי הופעלו עליו לחצים בקלפי, לא נמצא זכר לתיאור ששמענו מפי מ"ש,  שהיה משקיף בוועדת הקלפי. גם לגבי התנהלות סביב הצבעת בני משפחת י', הייתי מצפה לו נתגלתה בעיה שתירשם הערה בפרוטוקול הקלפי בזמן אמת, הערה כזאת לא נרשמה ולא שמענו שנתבקשה. ככל שיש בעיה כלשהי, חשד לאי סדרים ולהתנהלות לא חוקית באתר הקלפי או במהלך ההצבעה, יש לדרוש שתירשם הערה בפרוטוקול...".

מטעם אילן כהן נמסר בתגובה: "כפי שהבטחנו כך היה. אנו שמחים לעדכן שבית הדין העליון של הליכוד החליט פה אחד, בהרכב של חמישה שופטים, לדחות את העתירות שהגישו עמוס שרעבי ורחל בן ארי סקעת על תוצאות הבחירות המקדימות ברעננה.בית הדין קבע בצורה חד משמעית  שהבחירות התנהלו כדין וכשורה ואין שום עילה לבטלןבמסגרת הדיון וההחלטה הביע בית הדין ביקורת נוקבת על העותרים בנוגע לתצהירים שהגישו  כאשר התברר שהנאמר בהם רחוק מהאמת בלשון המעטה. אנו מודים לבית הדין שעשה סוף למסכת  ההכפשות והשמועות השקריות שהפיצו מספר חברים בודדים. אנו נמשיך בתנופת  העשייה בה התחלנו  ונצעיד את סניף הליכוד ברעננה חזרה למקום בו הוא ראוי להיות,  בצמרת הפעילות הציבורית ברעננה. אנו קוראים לכל החברים להצטרף אלינו למען מטרה חשובה זו".

רחלי בן ארי סקעת מסרה כי היא תעדכן לאחר ט באב.


 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר כבן 60 נהרג לאחר שנפגע מחפץ כבד במוסך
גבר כבן 60 נהרג לאחר שנפגע מחפץ כבד במוסך
כבל חשמל שנמתח על גבי העצים בבניין
חשמל, זה לא משחק ילדים
שק עם סמים נפלט לחוף באשדוד
הקואליציה ברחובות יוצאת לדרך!
נדחתה ההתנגדות לתוכנית הותמל באופקים
נדחתה ההתנגדות לתוכנית הותמ"ל באופקים
מנווטים עם Google באופניים, גם בראשון לציון
מנווטים באופניים עם Google
נעצר חשוד בהברחת כ-23 ק"ג תכשיטי זהב
נזק שנגרם לעץ במרחב הציבורי
אכפת לו לעץ