רעננה

"זה הישג בלתי רגיל"

גיל בני ומייקל בריסקר, מבכירי השחקנים של מכבי עירוני רעננה, הובילו את נבחרת ישראל עד גיל 20 לזכייה היסטורית באליפות אירופה בכדורסל. בני: "הוכחנו שיש שחקנים ישראלים, שעובדים קשה, רק צריך לתת להם את הצ'אנס"

זאב גולדשמיט 23/07/2018
מייקל בריסקר (מימין) וגיל בני עם הגביע (צילום: פרטי)

שניים מבכירי השחקנים של מכבי עירוני רעננה, גיל בני ומייקל בריסקר, הובילו אמש (ראשון) את נבחרת ישראל עד גיל 20 לזכייה היסטורית באליפות אירופה בכדורסל.

מרגש היה לראות נבחרת על טהרת שחקנים כחול לבן, עושה בית ספר לנבחרת קרואטיה. נבחרת העתודה בהדרכת אריאל בית הלחמי שלטה במשחק ללא עוררין, הייתה בשתי דרגות טובה מקרואטיה, וניצחה 66:80. התרומה של שחקני רעננה הייתה מרשימה. גיל בני קלע 14 נקודות בעוד מייקל בריסקר תרם 17 נקודות. 

התרגשות גדולה הייתה בסיום המשחק כשגיל בני, קפטן הנבחרת, ניגש לקבל את גביע אירופה, והוא נראה נרגש במיוחד כשהניף את הגביע, ומיד חבריו לנבחרת הצטרפו אליו להנפה משותפת. גיל בני כמו גם בריסקר, הציגו יכולת מרשימה, נלחמו עם לב גדול וריגשו את הקהל.
 
ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם מאמן הנבחרת, אריאל בית הלחמי, בירך אותו ואת השחקנים על ההישג והזמין אותם ללשכתו. "מברוק ענק. כל הכבוד לכם על ההישג הגדול", אמר נתניהו.

המאמן בית הלחמי: "בורכנו בשחקנים עם אופי יוצא מן הכלל, והדבר הכי חזק אצלם זה היכולת להתגבר על הפסד במחזור הפתיחה לגרמניה. גיל בני הוא הקפטן שלנו, דוגמה ומופת לקפטן, שידע לחבר את כולם ליכולת טובה".

גיל בני: "אני כל-כך מאושר הערב. זה הישג בלתי רגיל. הוכחנו שיש שחקנים ישראלים, שעובדים  קשה, רק צריך לתת להם את הצ'אנס". 

מייקל בריסקר אמר: "לפני שאנחנו קבוצה, אנחנו משפחה עם מאמן מדהים. אני שמח שההפסד במשחק הפתיחה לגרמניה היה משלשה בשניה האחרונה. זה מה שדירבן אותנו ודחף אותנו להצלחה הזאת".
 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 22/08/2019
זאב גולדשמיט 15/08/2019
רוני קידר. עזב לאחר 16 שנים
זאב גולדשמיט 08/08/2019
יהל מלמד (משמאל) ואיתי גבע. להתקדם במכבי רעננה
זאב גולדשמיט 07/08/2019
אבנר יאור. סגל צעיר ותוסס
זאב גולדשמיט 31/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שוחרר מהכלא והסתבך שוב
ארוחת בוקר מפנקת , אצל שגב
ארוחת בוקר מפנקת... אצל שגב
מנכ"לית העירייה התבקשה להישאר
"החלטתי לבדוק את חוקיות מדידות הארנונה"
תלונה על מכת יתושים באזור הפארק
גיל איצקוביץ
פרש מתחום ההייטק לטובת עולם הנדל"ן
דיירי בורוכוב 86 והיזמים אשר אלון ורוני בריק
"ההריסה של הדירה הישנה עושה לי צביטה בלב"
למען בטיחות הילדים
למען בטיחות הילדים