רעננה

הפגינו בקריאה לשוויון

בארגונה של רשימת מרצ ברעננה התקיימה בעיר הפגנה נגד חוק הפונדקאות ובקריאה לשוויון לגברים ולהורים יחידנים. הפגנה החלה ליד בניין העירייה והמשיכה בצעדה לאורך רחוב אחוזה. ליאור בשן, חבר רשימת מרצ שניהל את ההפגנה: זו צעדת הגאווה הראשונה ברעננה. יבוא יום וגם דגל הגאווה יתנוסס בגאון

זאב גולדשמיט 23/07/2018
הפגינו בקריאה לשוויון
מפגינים נגד חוק הפונדקאות (צילום זאב גולדשמיט)

הפגנה גדולה התקיימה אתמול (ראשון) ליד בניין עיריית רעננה נגד חוק הפונדקאות שעבר בכנסת ובעד שוויון לגברים ולהורים יחידנים. כ-300 איש ואישה באו לתמוך, הניפו שלטים ופצחו בקריאות: "די לאפליה בחסות הממשלה", והמשיכו ב "שוויון זכויות, לא פחות".

ההפגנה אורגנה על ידי רשימת מרצ רעננה, ונוהלה בסדר מופתי על ידי חבר הרשימה ליאור בשן, ראשת הרשימה רונית וינטראוב ועמית צור, נציג הקהילה הלה"טבית במרצ. מבניין העירייה המשיכו התומכים בצעדה לצד השני של רחוב אחוזה, ובשן הכריז במגפון שהחזיק: "זהו יום היסטורי, זו צעדת הגאווה הראשונה ברעננה. יבוא יום וגם דגל הגאווה יתנוסס בגאון".

קובי, אחד התומכים שהגיע מכפר סבא ואינו משתייך לקהילה הלה"טבית, אמר: "לא מתקבל על הדעת שחברי הקהילה יצטרכו להוציא סכומי עתק כדי להביא ילדים לעולם ולעבור בירוקרטיה. האפליה כלפיהם מאוד מרתיחה, מרגיזה כל אזרח שדוגל בשוויון זכויות, וכולם יודעים שהאפליה נובעת רק מכפיה דתית".

ליאור בשן (צילום: זאב גולשדמיט)

ליאור בשן (צילום: זאב גולשדמיט)

מפגינים נגד חוק הפונדקאות (צילום: זאב גולדשמיט)

מפגינים נגד חוק הפונדקאות (צילום: זאב גולדשמיט)

 

"אנחנו בעד שוויון  זכויות להורים גברים, שרוצים להקים משפחה, ולא יכולים לעשות זאת בישראל", אמר ליאור בשן לקהל הנלהב. "במדינות זרות זה עולה 150 אלף דולר, אבל זה נטל כלכלי שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו. סיעת מרצ היא היחידה ברעננה שנלחמה לאורך כל השנים לשמור על זכויות הקהילה הלה"טיבית.  זו לא הפגנה פוליטית. באנו להפגנה ממקום של אהבה, ולא שינאה, ממקום של שוויון אמיתי. אנחנו דוגלים באימרה 'ואהבת לרעך כמוך', ודורשים שוויון אמיתי".

ראש עיריית רעננה, איתן גינזבורג, ראש העירייה הגאה הראשון שיחד עם בן זוגו מגדל תאומים, הצטרף לתומכים במאבק, ובהתבטאות ראשונה בנושא אמר: "מדובר בחוק מפלה. מצער שבשנת 2018 אנחנו נאלצים להפגין כדי לקבל זכות בסיסית של הקמת משפחה במדינת ישראל. אני נאלצתי לנדוד עד הצד השני של העולם כדי להביא ילדים מתוך רצון להקים משפחה. מאוד מצער שפוליטיקה מונעת מגברים לעשות את זה בבית שלנו מוקפים חברים ומשפחה, ולא באופן בודד בחו"ל. צריך לאפשר לאוכלוסיית הגברים והורים יחידנים להביא ילדים באמצעות פונדקאות. אנחנו מוחים על חוסר השוויון ועל הזכות להיות שווים ועל הזכות הבסיסית להקים משפחה בבית שלנו".

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שני פצועים בתאונה בין משאית לרכב פרטי
שני פצועים בתאונה בין משאית לרכב פרטי
ניגנו לניצחון
חשד: הונה אנשים בעשרות אלפי שקלים
תערוכת הקריקטורות הבינלאומיות
5 טיפים לשינה בריאה
הוכרזו הזוכים בתחרות הצילום "דורות"
בס בעיצוב אדריכלי
ב"ס בעיצוב אדריכלי
המרעננת של הקיץ