רעננה

הוסרה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד "מי רעננה"

בבקשה לאישור התביעה נטען כי תאגיד "מי רעננה" גובה מתושבי העיר גבייה עודפת בגין מים שנצרכו באמצעות ברזי כיבוי ציבוריים לצורך ניקוי הרחובות, על ידי צד שלישי, וזאת מבלי שהתושבים מודעים לכך

זאב גולדשמיט 24/07/2018
הוסרה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד
הבקשה לתביעה ייצוגית הוסרה (תמונה להמחשה iclipart)

בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד תאגיד "מי רעננה" הוסרה בסוף השבוע האחרון בבית משפט מחוזי-מרכז לוד.

 מדובר בתלונה בנושא גבייה עודפת של צריכת מים מהתושבים בגין מים שמיועדים לניקוי הרחובות. את הבקשה הגיש עו"ד אלמוג חכמון, תושב העיר, שטען, בין השאר, ש"מי רעננה" מחייבים לקוחות פרטיים בתשלום עבור מים שנצרכו באמצעות ברזי הסנקה (כיבוי אש) ציבוריים על-ידי צד שלישי, מבלי שהלקוחות מודעים לכך.

המשיבה ("מי רעננה") טענה כי היא "אינה אחראית לשימוש שנעשה בברזי הסנקה על ידי צדדים שלישיים", וכי "לשימוש האמור אין כל השפעה על חיוב הצרכנים בגין מים, שכן מדובר בהשפעה זניחה ביותר על שעוני המים".

השופט יחזקאל קינר ציין, שהוא סבור ש"על המבקש לשקול אם הוא מעוניין בהמשך ההליך, שכן חוות הדעת שצורפה לתשובת המשיבה סותמת לכאורה את הגולל על טענות המבקש בבקשת האישור, ואמורה להביא לדחייתן". 

מתאגיד מי רעננה נמסר בתגובה: "השכל הישר ניצח ובזמן. את זה הבין גם מגיש התביעה, שהייתה חסרת סיכוי מלכתחילה. בית המשפט הסכים עם הקביעה כי התאגיד אינו אחראי לשימוש שנעשה בברזי הסנקה על ידי צדדים שלישיים. בנוסף הודגש כי לשימוש זה, שהינו בעל השפעה זניחה ביותר על שעוני המים, אין כל השפעה על חיוב צרכני המים. ככלל, אין גביית יתר מהתושבים בניגוד לטענה לכאורה של התובע, והחיוב הוא בגין צריכה של כל משתמש. תאגיד 'מי רעננה' מעניק לתושבי העיר רעננה שירות טוב והגון תוך הקפדה על איכות מים ברמה הגבוהה ביותר, וימשיך לעשות כך על הצד הטוב ביותר".

עוה"ד אלמוג חכמון: "לאחר הגשת התביעה, עיריית רעננה התקינה מנעולים על ברזי כיבוי האש ברחבי העיר במאות אלפי שקלים, ולאור זאת כתב התביעה נמשך. מי רעננה התחייבו שהם יאכפו את השימוש במים".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מספר תאגידי המים יצומצם ל-30
חניון מוריה
כמה תעלה חניה בחניון כיכר השוק בכ"ס?
קול ששון
שקוף שזה סקווש
זקוקים לעזרה
פצועים בקטטה בנתניה
צעירה ישראלית נהרגה בבוליביה
15 פצועים בתאונה בצפון