רעננה

קריית סייבר תוקם ברעננה

ראש עיריית רעננה, חשף השבוע את התוכנית להקמת קריית סייבר בשטח של כ-100,000 מ"ר בצמוד לתחנת הרכבת רעננה מערב. על פי התוכנית, קריית הסייבר תהיה מוקד לחברות טכנולוגיה מתקדמות, ולצדן יוקמו שטחי מסחר, בילוי ופנאי

זאב גולדשמיט 24/07/2018
קריית סייבר תוקם ברעננה
איתן גינזבורג. קריית הסייבר תפתור בעיות בעיר (צילום: פרטי)

 ראש עיריית רעננה, איתן גינזבורג, חשף השבוע את התוכנית להקמה קריית סייבר בשטח של כ-100,000 מ"ר בצמוד לתחנת הרכבת רעננה מערב.

על פי התוכנית, קריית הסייבר תהיה מוקד לחברות טכנולוגיה מתקדמות, ולצדן יוקמו שטחי מסחר, בילוי ופנאי, שיתנו תעסוקה לעשרות אלפי אנשים.

"קריית הסייבר תפתור בעיות רבות של העיר", אמר גינזבורג ל"לוקאל", ״מדובר באזור מתפתח שיהווה תוספת של מקומות תעסוקה בתחומי העתיד, גם מקומות בילוי ופנאי. קריית הסייבר תיתן מענה לצרכים של העיר המתפתחת ותמצב אותה כמובילה בתחומי החדשנות והטכנולוגיה בישראל״. 

במסגרת התוכנית יוזם גינזבורג הקמה של חממה עירונית, שתייצר שותפויות ומיזמים בין החברות שיפעלו מרעננה ובין מיזמים עירוניים ומערכת החינוך העירונית. "בשיתופי פעולה כאלו נוכל להכין את הילדים שלנו לאתגרי העתיד ולמקצועות העתיד בצורה הטובה ביותר. נביא את התעשייה והתעוזה של ההייטק הישראלי אל תוך מערכת החינוך״, הוסיף גינזבורג

הקריה החדשה שמצטרפת לשני אזורי היי טק שכבר קיימים בעיר- קריית אתגרים ולמתחם אמדוקס, צפויה, כאמור, לקום במערב העיר בסמוך לתחנת הרכבת, על ציר 531, ולהציב את רעננה במעמד של עיר נגישה לאזורי היי-טק. לעיר יש כיום שתי תחנות רכבת חדשות, ותחנה שלישית צפויה להיבנות צפונית לה, באזור שפיים. משם יהיה חיבור לכביש עוקף צפוני, שיתחבר עם אזור התעשייה הצפוני שכבר קיים שנים רבות.


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
סער זהבי (הנשיא שקדם לירדן פייביש), רועי זהבי ומשה זהבי בטקס חילופי נשיאי הלאו
חילופי נשיאים במועדון הצעירים של הליונס כ"ס
הכרה ארצית בפרויקט השימור בראשל"צ
הרוג בתאונת עבודה בכפר סבא
מקום ראשון בתחרות בינלאומית לתלמידים בכפר הירוק
החשד: הירואין וקריסטל בתוך מקל הליכה
שער הבית ממנו נתלש דגל הגאווה
דגל הגאווה נתלש משער כניסה לבית של חבר הקהילה ברעננה
ב(ע)ין השורות פרשת בשלח
בנודיס , יהנה מניצחון טכני?
ניצחון טכני לכפר סבא?