רעננה

קריית סייבר תוקם ברעננה

ראש עיריית רעננה, חשף השבוע את התוכנית להקמת קריית סייבר בשטח של כ-100,000 מ"ר בצמוד לתחנת הרכבת רעננה מערב. על פי התוכנית, קריית הסייבר תהיה מוקד לחברות טכנולוגיה מתקדמות, ולצדן יוקמו שטחי מסחר, בילוי ופנאי

זאב גולדשמיט 24/07/2018
קריית סייבר תוקם ברעננה
איתן גינזבורג. קריית הסייבר תפתור בעיות בעיר (צילום: פרטי)

 ראש עיריית רעננה, איתן גינזבורג, חשף השבוע את התוכנית להקמה קריית סייבר בשטח של כ-100,000 מ"ר בצמוד לתחנת הרכבת רעננה מערב.

על פי התוכנית, קריית הסייבר תהיה מוקד לחברות טכנולוגיה מתקדמות, ולצדן יוקמו שטחי מסחר, בילוי ופנאי, שיתנו תעסוקה לעשרות אלפי אנשים.

"קריית הסייבר תפתור בעיות רבות של העיר", אמר גינזבורג ל"לוקאל", ״מדובר באזור מתפתח שיהווה תוספת של מקומות תעסוקה בתחומי העתיד, גם מקומות בילוי ופנאי. קריית הסייבר תיתן מענה לצרכים של העיר המתפתחת ותמצב אותה כמובילה בתחומי החדשנות והטכנולוגיה בישראל״. 

במסגרת התוכנית יוזם גינזבורג הקמה של חממה עירונית, שתייצר שותפויות ומיזמים בין החברות שיפעלו מרעננה ובין מיזמים עירוניים ומערכת החינוך העירונית. "בשיתופי פעולה כאלו נוכל להכין את הילדים שלנו לאתגרי העתיד ולמקצועות העתיד בצורה הטובה ביותר. נביא את התעשייה והתעוזה של ההייטק הישראלי אל תוך מערכת החינוך״, הוסיף גינזבורג

הקריה החדשה שמצטרפת לשני אזורי היי טק שכבר קיימים בעיר- קריית אתגרים ולמתחם אמדוקס, צפויה, כאמור, לקום במערב העיר בסמוך לתחנת הרכבת, על ציר 531, ולהציב את רעננה במעמד של עיר נגישה לאזורי היי-טק. לעיר יש כיום שתי תחנות רכבת חדשות, ותחנה שלישית צפויה להיבנות צפונית לה, באזור שפיים. משם יהיה חיבור לכביש עוקף צפוני, שיתחבר עם אזור התעשייה הצפוני שכבר קיים שנים רבות.


עוד ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 20/09/2019
זאב גולדשמיט 15/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
זוג קשישים נפצע בתאונה בחדרה
זוג קשישים נפצע בתאונה בחדרה
בסט בעתלית
בכמה נמכרה דירת 5 חדרים בעתלית?
מפקוח מין חשוד ביצירת קשר עם קטינים
תלמידים עם דיוקנאות מחומרים ממוחזרים
"האומנות בזבל"
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
די לטביעות
מקום שני בתחרות יזמות לצעירים מנתיבות
מקום שני בתחרות יזמות לצעירים מנתיבות
"כפ"ס עלולה לאחר את הרכבת"