רעננה

אלופים גם בסין

נבחרת הרובוטיקה Steampunk 1577 מתיכון אביב ברעננה, שייצגה את ישראל ואת רעננה באליפות הרובוטיקה בסין, זכתה במקום הראשון בתחרות

זאב גולדשמיט 24/07/2018
נבחרת הרובוטיקה של אביב אלופת אסיה
הנבחרת של תיכון אביב בתחרות בסין (צילום: אורי כהן)

נבחרת הרובוטיקה Steampunk 1577 מתיכון אביב, שייצגה את ישראל ואת רעננה באליפות הרובוטיקה בסין, First CRC) Chinese Robotics Challenge) סיימה במקום הראשון באליפות והיא מחזיקה בתואר אלופת ישראל ואלופת אסיה.


קבוצת Miscar 1574 ממשגב, שייצגה אף היא את ישראל בתחרות, הגיעה למקום השני באליפות.

בתחרות השתתפו 50 קבוצות, מתוכן  45 מסין, שתיים מישראל, אחת מפולין, אחת מברזיל ואחת מארה"ב..

לאחר שבחנו ובדקו את הרובוט של הקבוצה שנשלח מוקדם יותר, הבחינו חברי הקבוצה שהרובוט של חברי הקבוצה הפולנית לא תקין ולרובוט של הקבוצה האמריקאית יש לבצע שיפצור שחברי הקבוצה לא ידעו לעשות, מאחר ולא הגיעו עם מלווה או מורה טכני.

החבר'ה מאביב לא התעצלו, וסייעו לחבריהם האמריקאים לשפצר את הרובוט ולחבריהם הפולנים לתקן ואף לשפץ ולשדרג את הרובוט שלהם, ובכך הצילו את הפולנים. אחד המלווים אמר שהיה פשוט מרגש לראות בני נוער ישראלי עם חולצות הנושאות את דגלי ישראל עובדים בביתנים האמריקאים והפולנים ועיני המשלחות נשואות אליהם.

הקבוצה מרעננה מוכרת ברחבי העולם בזכות הפיתוח שהשלימו לאחרונה בעזרתו כל כיסא גלגלים סטנדרטי יכול להפוך לממונע מבלי לאבד את יכולת הקיפול שלו לצורך אחסון נח ועם יכולת לעבור במהירות למצב הפעלה ידנימאחר והפיתוח יועד לתרומה לקהילה ולחברה, חברי הקבוצה שלחו את ספר המוצר עם שרטוטים והסברים לכל קבוצות הרובוטיקה ברחבי העולם כדי שכל קבוצה תוכל לסייע בקהילה שלה ובמקביל הקבוצה סייעה בתמיכה טכנית והסברים לכלל חברי קבוצות הרובוטיקה בכל העולם, ואולי משום כך התחבבו על יתר הקבוצות. הקבוצה מרעננה הציגה ביצועים טובים במהלך התחרות,  ניצחה בכל משחק והובילה ביחד עם הקבוצה ממשגב במקומות הראשונים (1 ו-2) לסירוגין לאורך כל משחקי המוקדמות..

"זו גאווה גדולה לבית הספר ולעיר רעננה", אמר אביחי ארביב, אחד המנטורים והורה לשני תלמידים בנבחרת. "האופי הסחבקי, הרוח הספורטיבית והעזרה ההדדית של חברי שתי הקבוצות הישראליות הביאו לכך שהם התחבבו על חברי שאר הקבוצות ובסיום התחרויות כולם הצטלמו יחד למזכרת עם המשפחות האחרות והחליפו מספרי טלפון".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ארבעה פצועים בתאונות ברעננה
ארבעה פצועים בתאונות ברעננה
תכירו: מיק"ר- מועדוני ילדים לפנאי
יעקובוביץ. דואג לצבים
התאורה מסוכת המציל מפריעה לצבי הים
תושב ת"א הואשם בהנחת מטען ליד בניין המגורים של אימו
שתי מעבדות סמים נחשפו בבת ים
אישום: תקף וחנק את אשתו
הושקה תוכנית לשילוב חרדים וערבים בהייטק
הושלמה הבנייה
הושלמה הבנייה