רעננה

תוכנית הנת"צ הוצגה במועצה

נציגו של ראש העירייה הסביר את חשיבות התוכנית לעיר ובמקום התפתח ויכוח בין חברי המועצה שחלקם הביע התנגדות לתוכנית במתכונתה הנוכחית. עוד בישיבה, וכפי שפורסם בפרסום ראשון ב"לוקאל", אושר מינוי אלי אלוש לסגן ראש העירייה

זאב גולדשמיט 24/07/2018
תוכנית הנת
רחוב אחוזה. תוכניתה נת"צ הוצגה בעירייה (צילום ארכיון: אלן שיבר)

אלי אלוש מסיעת "מאמינים ברעננה" מונה הערב (שלישי) לסגן ראש עיריית רעננה במקום מייש אייזיקסון, שהתפטר בשל קידום במשטרה. חמשת חברי סיעת מרצ נמנעו בהצבעה וטענו שדעתם אינה נוחה ממינוי סמוך לבחירות. חיים גולדמן, מהסיעה של אלוש אמר: "זה עניין פנימי שלנו, זה לא נוגע לכם. אתם חתומים על הסכם קואלציוני שמבטיח לסיעה הדתית תפקיד סגן כראש עיר".

כאמור, המנוי עבר, ואלוש נשמע נרגש: "המניעים של מרצ לא היו ענייניים, אבל אני מסתכל קדימה ומודה לשבעת חברי המועצה שתמכו בי. להיות סגן ראש עיר עבורי זה ציון דרך וסגירת מעגל כילד שבא משכונה ד' בבאר שבע, והיום ממונה לתפקיד כל-כך משפיע באחת הערים המתקדמות בארץ".

בישיבה הציג ראש העיר ייה, איתן גינזבורג, את תוכנית הנת"צ ברעננה. גיזנבורג נהג בשקיפות מול חברי המועצה כשנציגו הסביר בהרחבה מדוע התוכנית חשובה. בקרב חברי המועצה התעורר ויכוח. ניר קריסטל טען שאין מחלוקת על כך שהנת"צ חשוב לרעננה, אבל הציע שהאוטובוסים יעברו בכביש 531 במקום באחוזה, כיוון שלטענתו רעננה מהווה מעבר עבור תושבי כפר סבא שעושים דרכם להרצליה ולת"א,  ולכן לטענתו האוטובוסים לא צריכים לעבור דרך הרחוב הראשי של העיר. ברוידא הצטרף למתנגדים לתוכנית הנת"צ במתכונתה הנוכחית, ואמר שגינזבורג נהג בחוסר שקיפות. סגנית ראש העירייה, רונית ויינטראוב, שאלה את ברוידא בנוכחות כולם: "האם אתה בעד תחבורה  ציבורית גם בשבת, כן או לא?". ברוידא השיב בשלילה וזמן קצר אחר-כך עזב את הישיבה לחוג בית אליו הוזמן.

עוד בישיבה אישרה המועצה הקמת מגרש רב תכליתי לבייסבול וכדורגל במימון משותף של העירייה, הטוטו ותרומה של משפחה שבנה נהרג. כלל חברי המועצה היו בדעה שהקמת המגרש הכרחי, אבל אביחי ארביב טען שיש לדחות את הדיון בנושא לאחר הבחירות. אגב, מגרש הכדורגל ישמש גם את מחלקת הנוער של הפועל רעננה.

חברי המועצה אישרו את שארית התקציב לשנת 2018 , ואושר מינויה של מנכ"לית העירייה, מיכל הירש נגרי, כנציגת העירייה באשכול השרון.

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שמו של רוכברגר יוסר משם סיעת "רמת השרון שלנו"
פעילות בטעם קרמבו
נווה זמר הולכת לבחירות
"נווה זמר" הולכת לבחירות
מאיה כץ. עלייה מיותרת
הארנונה בהרצליה תעלה ב-2.58%
האב טכנולוגי ראשון בישוב ערבי
האב טכנולוגי ראשון בישוב ערבי
עראיס לאדינו  אסתר ויהונתן
פסטיבל הלאדינו בצפת
הדוגמנית ואשת העסקים נטע אלחמיסטר
מברצלונה למסיבת הרווקות
שבוע של פעילויות לכל המשפחה