רעננה

"גן ילדים לא ראוי שיהיה בסמוך לאתר בנייה"

בשנה שעברה העבירה העירייה את פעילות גן הילדים מרגנית מרחוב לוי אשכול לרחוב פינס בעקבות בנייה בסמוך לגן. לאחרונה קיבלו ההורים הודעה כי הלימודים בשנה"ל הקרובה ישובו לגן ברחוב לוי אשכול, למרות שהבנייה בסמוך לא הסתיימה. ההורים מתנגדים וטוענים שמדובר בסכנה לילדיהם

זאב גולדשמיט 25/07/2018
חצר גן מרגנית ברחוב לוי אשכול ואתר הבנייה הסמוך (צילום: זאב גולשדמיט)

עבודות בנייה במסגרת "פינוי בינוי" ברחוב לוי אשכול ברעננה הביאו לפני כחצי שנה את העירייה להחלטה להעביר באופן זמני את ילדי גן מרגנית (חובה וטרום חובה) הממוקם בסמוך לאתר הבנייה למבנה אחר ברחוב פינס. בימים אלה הורי הילדים התבשרו שבשנת הלימודים הבאה שתחל בספטמבר הם יחזרו למבנה המקורי, סמוך לאתר הבנייה, ולכך ההורים לא מסכימים.

במכתב לעירייה הבהירו ההורים שמדובר בסכנה בטיחותית לילדיהם. הם תיארו את הסכנות בנפילת מטענים כבדים כמו קרשים, בלוקים ופסולת בנייה מגובה רב ,כמו גם חשש לקריסת מנוף. הם הביאו דוגמאות למנופים שקרסו וגרמו לאסונות, כולל מנוף שנפל בעבר באותו רחוב בו ממוקם גן הילדים. ההורים טוענים גם לסכנה בריאותית לילדיהם בשל רעשי הקידוחים, האבק וחומרים מסוכנים שנפלטים.

ענת מיכל מסיקה, אמא לילדה שעולה לגן מרגנית: "גן ילדים לא ראוי שיהיה בסמוך לאתר בנייה. אנחנו למודי אסונות, ולא רוצים לסכן את ילדינו. אני כאמא רוצה לדעת מי נתן את האישור הבטיחותי ללמוד במבנה הזה? מה רוצים, שהילדים לא ייצאו לשחק בחצר?".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "עיריית רעננה שמה בראש סדר העדיפויות את בטיחות וביטחון הילדים וקשובה להורי ילדי הגן. לאור זאת, מתנהל שיח משותף עם נציגי ההורים למציאת פתרון לשביעות רצון כל הצדדים"

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בשורה משמחת להורי גני 'אם המושבות' בפ"ת
שינוי בחיוב הארנונה של שטחי קולונדות סמוך לעסקים
שינוי בחיוב הארנונה של שטחי קולונדות סמוך לעסקים
"היה איש של חסד ובעל שמחת חיים גדולה"
זה לא נעים לראות שער סגור
איתן גינזבורג מצטרף לגנץ
לורן עייאש קורא לאיתן גינזבורג להתפטר מתפקידו כסגן ראש עיריית רעננה
עוברים שדרוג
סגרו מעגל
דרישה למנוע מעבר כלי רכב בשבתות וחגים באזור בתי הכנסת בנווה עמל