רעננה

S&P אישרה מחדש דירוג אשראי מושלם ilAAA לעיריית רעננה ותחזית יציבה

עורכי הדוח: "אנו רואים את כלכלת העיר רעננה כמשגשגת בהשוואה בינלאומית; מדיניות פיננסית הולמת, כלכלה מקומית איתנה ומסגרת מוסדית יציבה ימשיכו להיות גורמים מרכזיים בדירוג"

זאב גולדשמיט 29/07/2018
איתן גינזבורג. הדירוג משקף את התנהלותה הכספית האחראית של העירייה

חברת S&P המיוצגת בארץ על ידי חברת "מעלות" הודיעה בשבוע  שעבר (25.7.18) על אשרור  דירוג האשראי של עיריית רעננה מושלם  ilAAA והתחזית היציבה. הדירוג, שהוענק לעיר לראשונה בשנת 2016, הוא דירוג האשראי הגבוה ביותר הניתן בישראל, ומעיד על איתנותה הפיננסית של הרשות ועל מדיניותה הכלכלית האחראית ואיזונה התקציבי.

עורכי הדו"ח S&P ציינו, בין היתר, בקביעת שיקולי הדירוג: "אנו צופים כי ההנהלה הפיננסית של העירייה תשמר את הביצועים התקציביים הממוצעים ואת רמות החוב הנמוכות תוך ביצוע הדרגתי ושקול של הוצאות ההון הגבוהות. אנו סבורים כי העירייה תמשיך ליהנות מהמסגרת המוסדית היציבה בה פועלות הרשויות המקומיות בישראל ומכלכלה עירונית איתנה. "מדיניות פיננסית הולמת, כלכלה מקומית איתנה ומסגרת מוסדית יציבה ימשיכו להיות גורמים מרכזיים בדירוג. אנו רואים את כלכלת העיר רעננה כמשגשגת בהשוואה בינלאומית".

 בנוסף, ציינו עורכי הדו"ח, שהכלכלה המקומית נתמכת בגיוון טוב של עסקים, עם חברות היי-טק ועסקים קטנים ובינוניים. העיר נמצאת בתנופת בנייה, אשר כוללת פרויקטים בהיקפים גדולים בתחום התחבורה ותשתיות לשכונות החדשות,בעוד תכניות פיתוח נוספות נמצאות בשלבי תכנון שונים".

ראש העיר, איתן גינזבורג מסר בתגובה על פירסום הדו"ח: "אשרור דירוג האשראי הגבוה טריפל A לעיריית רעננה, משקף את התנהלותה הכספית האחראית של העירייה, הרואה בשמירה על תקציב מאוזן ושמירה על איתנות פיננסית יעד מרכזי כחלק ממחויבותה כלפי תושבי העיר. נמשיך לפעול למען הענקת מיטב השירותים האיכותיים לתושבי העיר לשביעות רצונם, תוך עמידה ביעדי התקציב ושימור המדדים הפיננסים הנוכחיים".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מודיעין נערכת לשנה"ל תשע"ט
ש"י ספרותי
מנכ"ל משרד החינוך בא לבקר
"בסוד קולות רבים"
פרופ יעקב הרט, נשיא האקדמית נתניה
25 שנים להסכמי אוסלו באקדמית נתניה
שחה לזהב
שיכון דרום כיום. יש מתנגדים לתוכנית
"מדובר בניסיון מצער לקבל החלטות רחוק מעיני הציבור"
העבודות בחוף הנפרד בשבת שעברה
מדוע היה צריך לחלל שבת?