רעננה

נערה מרעננה מארגנת בר מצווה לנער תושב העיר

מאי לוי, תלמידת תיכון ברעננה וחניכה בארגון 'אות הנוער', מארגנת אירוע בר מצווה לנער בן 14.5, תושב העיר, שבשל מצבה הכלכלי של משפחתו לא חגג בר מצווה, וקוראת לציבור לסייע לה בהגשמת חלומו של הנער

זאב גולדשמיט 31/07/2018
נערה מרעננה מארגנת בר מצווה לנער תושב העיר
מאי לוי. פועלת למען החברה (צילום: פרטי)

"נעים מאוד, שמי מאי לוי, עולה לכיתה י"ב בתיכון מטרו ווסט וחניכה בארגון 'אות הנוער'. במהלך השנה אנחנו עושים הרבה התנדבויות בעיר. באחת ההתנדבויות הכרתי נער מקסים מרעננה שמעולם לא חגג בר מצווה (הוא בן 14.5). הוא שיתף אותי, שזה החלום שלו. עכשיו חופש וחשבתי שיש לי זמן פנוי להגשים לו את החלום. פגשתי את המשפחה שלו והם מאוד התרגשו שחשבתי עליהם. אני צריכה עזרה מתושבי רעננה ואנשים טובים בעלי לב רחב לעזור לי במקום לאירוע, אוכל וכל דבר שיגרום לחגיגת בר המצווה שלו להיות מושלמת!!! בבקשה חישבו כאילו הנער היה הילד שלכם ופיתחו את הלב", כך כתבה תלמידה מרעננה, שכל מה שהיא רוצה זה לגייס תרומות כדי שמח נער רענני שכבר שנה וחצי מחכה לחגוג כמו יתר בני גילו את בר המצווה.

מאי, מתנדבת כבר שלוש שנים ב"אות הנוער"– תוכנית בינלאומית המיועדת לסייע לצעירים וצעירות בפיתוח אישי דרך פעילות בתחומי עניין שונים, כדי שיהפכו לאזרחים מעורבים ומשפיעים. במסגרת פרויקט התנדבותי אישי בחרה, אחרי מחשבה מעמיקה, לסייע לאותו נער מרעננה, שהמצב הכלכלי בביתו לא איפשר למשפחתו לארגן לו חגיגת בר מצווה.

מאי, כיצד בחרת בנושא, וכיצד הגעת לאותו נער?

" לפני חצי שנה החלטתי ליזום פרויקט שלי. לפני מספר חודשים הגעתי לילד הזה דרך הרווחה. הוא אמר לי שהחלום שלו לחגוג בר מצווה עם החברים".

איך הנער ומשפחתו קיבלו את היוזמה שלך?

"בהתרגשות גדולה. לא הייתה כל חשדנות. מהרגע שהאמא שמעה על היוזמה שלי, היא מאוד שמחה. כשהגעתי אליהם הביתה, לא דמיינתי שזה משהו גדול ומשמעותי מבחינתם. כל ההערכה והחום שאני קיבלתי, זה משהו שהוא לא מובן מאליו. יש דברים שאתה מבין את המשמעויות שלהם רק כשהם קורים".

איך נערה צעירה מארגנת בר מצווה?

"אני בשלבי התארגנות ראשונים. קיבלתי טלפונים והודעות מצד אנשים, חלקם מוכנים לתרום כסף ואחרים מוכנים לתרום  קייטרינג, ספר, בגדים לאירוע".

מישהו תרם אולם לבר מצווה?

"יש לי משהו, אולם בבית ספר בבני עקיבא, אבל אני מחכה לשמוע עוד אופציות".

מה כל זה עושה לך?

"סיפוק גדול, תחושה טובה לדעת שאני מארגנת אירוע למי שזקוק לכך בסיוע נדיב של התורמים. עכשיו חופש גדול אז יש לי זמן להקדיש לזה. פרסמתי בפייסבוק ובאינסטגרם. ראיתי שהרבה אנשים שאני אפילו לא מכירה שיתפו את הפוסט. אבא שלי מסייע לי, אבל בעקרון אני לבד".

זו לא פעם ראשונה שמאי לוי עוסקת בארגון בסדר גודל כזה. לפני כשנה ארגנה בקבוצה של מספר בנות חגיגת בת מצווה לנערה תושבת רעננה, הפעם זה פרויקט אישי שלה. "זה היה מרגש מאוד, בדיוק כמו שחלמנו", אמרה.

מה "אות הנוער" תורם לך?

"זה עושה לי טוב, זה המשמעות בחיים. התחלתי כי הייתי חייבת לעסוק  דרך בית ספר במעורבות חברתית, אבל במשך הזמן נשאבתי לזה. אני עובדת במקביל על עוד פרויקט, אבל הבר מצווה זה בראש סדר ההתעסקות שלי כרגע, וחשוב לי שזה ייצא מוצלח ושהנער ישמח".

למעוניינים לתרום לפרויקט בר המצווה, ניתן ליצור קשר עם מאי בכתובת: MAYLEVY1501@GMAIL.COM  

 

 

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פועל נפצע מחפץ כבד שנפל עליו ביפו
פועל נפצע מחפץ כבד שנפל עליו ביפו
מי תעצור אותה?
נעצר חשוד בשוד בחנות נוחות
עלייה בתרומות והשתלות קרנית ברמב"ם
הולכים להצביע (שוב)
פעילות מחנות הקיץ
פעילויות בני הנוער בחופש
שלומי בן עזרי מנכל ארגון הקבלנים באשדוד
ליקויי בנייה בפרויקטים של תמ"א 38 באשדוד
קורס DJ של רימון
קורס DJ של רימון