רעננה

נחנך חיבור כביש 531 לאיילון דרום

שר התחבורה חנך את חיבור כביש 531 לאיילון דרום, שייפתח מחר (רביעי 8.8.18) לתנועה. השר כץ: הכביש החדש יקצר משמעותית את משך הנסיעה ויצמצם את עומסי התנועה ואת החיכוך בין הולכי הרגל לכלי הרכב

תמי מאור 07/08/2018
נחנך חיבור כביש 531 לאיילון דרום
השר ישראל כץ בחנוכת הכביש (צילום: יוסי זמיר)

מקצרים את הדרך למרכז. אחד מקטעי הדרך העמוסים ביותר במדינה צפוי להשתחרר מחר (רביעי) לפנות בוקר, עם חיבורו של כביש 531 לאיילון דרום. הכביש החדש יצמצם משמעותית את זמן הנסיעה מהשרון למטרופולין תל אביב ויקל על עומסי התנועה באזור.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ חנך היום (שלישי), את קטע הדרך החדש המחבר בין כביש 531 לכביש איילון דרום (כביש 20). פרויקט 531 הוא המיזם התשתיתי הגדול ביותר המבוצע בימים אלה במרכז הארץ ומהווה את אחד מכבישי הרוחב המרכזיים באזור השרון. הכביש עתיד לחבר את התנועה מכביש החוף לכביש חוצה ישראל, דרך נתיבי איילון.

 בטקס חנוכת הכביש השתתפו יו"ר נתיבי ישראל, עודד שמיר, מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ,  ראש עיריית רעננה, איתן גינזבורג, ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, ראש מועצת כפר שמריהו, דרור אלוני ונכבדים נוספים.

 

טקס חנוכת הכביש (צילום: יוסי זמיר)

טקס חנוכת הכביש (צילום: יוסי זמיר)

 השר כץ ציין כי מדובר בכביש רוחב אסטרטגי, החוצה את אזור השרון ומחבר בין כביש 6 באזור כפר סבא לנתיבי איילון, כביש 4 וכביש החוף (כביש 2) במערב. במרכז הכביש מסילות רכבת השרון, עם שתי תחנות רכבת ברעננה.

 קטע הדרך החדש, באורך של כששה קילומטרים משפיים עד מחלף שבעת הכוכבים, כולל שלושה נתיבים ושתי רמפות חדשות ליציאת כלי רכב. כביש 531 כולל בין היתר אלפי מטרים של קירות אקוסטיים, 36 גשרים ומבנים תת קרקעיים, המשמשים כמעברים עיליים ותחתיים לחקלאים ולהולכי רגל.

 לאורך הכביש הוקמו 12 מחלפים ומשולבים בו שבילי אופניים ומסלולים להולכי רגל. בנוסף, הוטמעו בכביש מערכות טכנולוגיות חדשניות ראשונות מסוגן בישראל, שישפרו את יכולת ניהול התנועה לאורכו בכל שעות היממה. בקרוב יחנך קטע נוסף בכביש איילון דרום שיחבר את כביש 531 עם כביש החוף (כביש 2) ויחתום את פרויקט 531.

לדברי השר כץ, "הכביש החדש יקצר משמעותית את משך הנסיעה ויצמצם את עומסי התנועה ואת החיכוך בין הולכי הרגל לכלי הרכב. כמו כן, הוא יתרום להפחתת זיהום האוויר והרעש, וישפר באופן משמעותי את איכות החיים של תושבי האזור". עלות פרויקט 531, הכולל גם את הקמת מסילות השרון, העתקת מסילות החוף והקמת שתי תחנות רכבת חדשות, מסתכמת בכ-4.6 מיליארד שקלים.

 מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ ציין כי החברה מממשת את חזון שר התחבורה לחבר את קצוות הארץ למרכזה, על 8,500 קילומטר הכביש שהוקמו. "החיבור אותו אנו חוגגים היום הוא בשורה של ממש למשתמשי הדרך - כחלק מהראיה הרחבה והכוללת של פרויקט 531 העצום שתודתו למשרד התחבורה שבחרה בנתיבי ישראל לבצעו", אמר פרץ.

 ראש עיריית רעננה, איתן גינזבורג, שהשתתף בטקס אמר: "פתיחת כביש 531 לכיוון תל אביב הינה בשורה חשובה עבור תושבי רעננה, המאפשרת נתיב פתוח ומהיר ליציאה מהעיר לכיוון דרום. לאחר המתנה ארוכה, סוף סוף זה קורה. אני בטוח כי פתיחת הכביש תתרום לרווחת חייהם של תושבי רעננה תפחית את עומסי התנועה ותקצר משמעותית את זמני הנסיעה. זהו חלק משמעותי ממהפכת התחבורה שרעננה עוברת עם הרכבות, כבישים חדשים וסלילת שבילי אופניים״.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון: "אין ספק שתושבי הרצליה ירגישו הקלה משמעותית בזרימת התנועה ברחבי העיר ובדרך שבעת הכוכבים. השלב הבא יגיע מיד לאחר החגים. אז צפוי להיפתח גם החיבור בין כביש 2 המגיע מצפון לאיילון דרום". פדלון הודה למשרד התחבורה, נתיבי ישראל, לנתיבי איילון ולכל העושים במלאכה על פיתוח תשתיות התחבורה בכל האזור לטובת תושבי הרצליה והסביבה.

מאיה כץ, מ״מ וסגנית ראש עיריית הרצליה ומחזיקת תיק התחבורה אמרה כי ״מדובר בפתיחת המקטע המשמעותי ביותר עבור הרצליה בפרויקט אשר צפוי להקל משמעותית על התנועה בעיר כשתושבי ערי השרון לא יצטרכו לעבור בהרצליה בכדי להגיע לאיילון ולתל אביב. אני מודה למשרד התחבורה ונתיבי ישראל על השיתוף הפעולה המקצועי לאורך כל הדרך בתכנון והקמת פרויקט 531 תוך התאמתו לצרכי תושבות ותושבי הרצליה״.עוד ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 15/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 08/08/2019
זאב גולדשמיט מיכאל פרוסמושקין 27/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראש עיריית חולון מוטי ששון חותם על תוכנית להתחדשות עירונית  ברחוב פיכמן פינת ההסתדרות ולצדו מהנדסת העיר אדר מימי פלג
התחדשות עירונית צוברת תאוצה בחולון
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
דליה מנטבר
לעבור את פסח בלי קילוגרמים מיותרים
חברי מועדון ליונס במבצע המכירות ביום המעשים הטובים
חברי מועדון ליונס כ"ס ממשיכים בפעילותם למען הרווחה
ספיקינג אינגליש?
עו"ד מנשה אליאס מתמודד למועצה
אלמונים השחיתו את רכבו של רב ברמת השרון
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב