רעננה

"איכות החיים שלנו נפגעה"

דיירים ברחוב שברץ טוענים לפגיעה באיכות חייהם בעקבות עבודות תאגיד מי רעננה. העבודות היו צפויות להסתיים בחודש יולי אך נראה כי הן לא תסתיימנה בקרוב. מי רעננה: במטרה להקל על תושבי הרחוב, נבחרו טכנולוגיות עבודה מהמתקדמות ביותר, המאפשרות לבצע את רוב העבודות ללא חפירת כל הרחוב

זאב גולדשמיט 08/08/2018
עבודות מי רעננה ברחוב שברץ (צילום: זאב גולדשמיט)

דיירי רחוב שברץ שבמזרח רעננה סובלים מזה מספר חודשים מעבודות בכביש, שמבצע תאגיד "מי רעננה". קטע הכביש הוצר ועבודות החלפת צנרת ביוב ומים בקטע של אי התנועה, מקשות על מעבר רכבים.

דיירים ברחוב מתלוננים על היעדר חניה ועל רעש במהלך היום. בנוסף, בימים הראשונים לעבודות אוטובוסים ומשאיות נתקעו בכביש הצר ולא יכלו להמשיך בנתיב ובכך יצרו פקקים ארוכים בשעה שאנשים מיהרו למקום עבודתם. בשלב מסוים תוקנה בעיה זו ונתיב הנסיעה שונה.

בשילוט שמוצב עד היום בפינת הרחובות שברץ-ששת הימים מצוין שהעבודות החלו באפריל ויסתיימו ביולי. הדיירים התבקשו להימנע מלהחנות את הרכבים ברחוב שברץ בתקופת העבודות.

דיירים ברחוב טוענים, שלא מספיק הם סובלים בשנתיים האחרונות מעבודות התמ"א 38 ברחוב, כעת גם התמשכות עבודת התאגיד הפכו את חייהם לסיוט. "איכות החיים שלנו נפגעה. אין מקום להחנות את הרכב, גם כך הכביש מאוד צר. אמרו שיסיימו את העבודות ביולי, ואנחנו כבר באוגוסט ועוד מעט ספטמבר, ולך תדע מתי יסיימו. אף אחד לא מדבר אתנו", אמר אחד הדיירים.

דיירת אחרת הוסיפה: "אנחנו סובלים, וזו רק ההתחלה. כשיסתיימו עבודות התאגיד ברחוב ימשיכו עבודות התמ"א, והסיוט יימשך".

משיחות בשטח עם עובדים השבוע,נראה שייקח עוד שבוע לפחות עד סיום עבודות החפירה, אבל זה לא אומר שהדיירים יכולים לחגוג, כיוון שאז יחלו עבודות שיקום הרחוב.

העבודות היו אמורות להסתיים ביולי (צילום: זאב גולשדמיט)

העבודות היו אמורות להסתיים ביולי (צילום: זאב גולשדמיט)

מתאגיד מי רעננה נמסר בתגובה: "תאגיד מי רעננה מבצע החלפה של שני קווי ביוב ישנים לאורך רחוב שברץ, בעומק של כ- 5 מ'. במטרה להקל על תושבי הרחוב, נבחרו טכנולוגיות עבודה מהמתקדמות ביותר, המאפשרות לבצע את רוב העבודות ללא חפירת כל הרחוב, תוך שמירה על נתיב נסיעה פנוי לאורך תקופת העבודות. עם תחילת הפרויקט, הוסבר לתושבים כי חניון משרדי התאגיד הנמצא בסמוך יעמוד לרשותם משעות אחה"צ ועד הבוקר שלמחרת. בנוסף, בתאום עם חברת מטרופולין, שונה נתיב הנסיעה לתקופת העבודות.

"בשלב זה העבודות מצויות בשלב האחרון ורוב עבודות החפירה יגיעו לסיומן עד סוף השבוע. מיד בתום העבודות יחלו עבודות שיקום הרחוב שנפגע במהלך הפרויקט החשוב. תאגיד מי רעננה מחדש את התשתיות למען רווחת התושבים ומבצע כל עבודה לאחר חשיבה מעמיקה, תוך ביצוע באמצעים שיאפשרו רווחה מקסימלית לתושבים.

"שיטות העבודה שנבחרו (ניפוץ ודחיקה) מתבצעות כנגד האדמה הקיימת ומכאן הקושי להעריך במדויק את קצב ההתקדמות, שכן לעיתים נתקלים בסוגי אדמה שגורמים להאטת הקצב. בנוסף, המטרה שהוצבה בתחילת הפרויקט - שמירה על נתיב נסיעה פתוח - מאפשרת להקצות לקבלן שטחי התארגנות מצומצמים, וגם לכך יש השפעה על קצב ההתקדמות. עם זאת חשוב לציין כי במידה והייתה נבחרת שיטת עבודה אחרת, הדבר היה מאלץ לחסום חלקים מהרחוב באופן הרמטי ולפרקי זמן ממושכים".

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שחייה לילית מוזלת לתושבים בחודש אוגוסט
קיץ רטוב בכפר סבא
להחנות או לא להחנות
נפלה, נחבלה ותפוצה
המשטרה: חשפנו פרשת התעללות בירושלים
המשטרה: חשפנו פרשת התעללות בירושלים
מוכנים לחורף
חשד: הציתו דלת של בית - הילדים קפצו מהחלון
קשה בצמרת
נועה ורז. כלים לחיים
שלום עושים במכות