רעננה

"צריך להכיל את הקהילה הלהט"בית בקהילה"

כך אומר הרב צבי קורן מרעננה שנמנה על החותמים על מכתב הרבנים האורתודוקסים נגד אפליה ושיח פוגעני כלפי הקהילה הלהט"בית

זאב גולדשמיט 09/08/2018
הרב קורן. מותקף בגלל חתימתו על המודעה (צילום: פרטי)

 שתי דמויות מוכרות מהקהילה הדתית ברעננה: הרב צבי קורן רב קהילת כינור דוד, המכהן גם כרב בית הספר השש שנתי אמית רננים לבנות ברעננה, ורעייתו, אושרה קורן, המשמשת סגנית יו"ר המועצה הדתית ועומדת בראש בית מדרש לנשים ״מתן״, הם בין החותמים על מכתב התמיכה של רבנים ורבניות אורתודקסים בקהילה הלהט"בית, תחת הכותרת: "מכתב רבנים ורבניות נגד אפליה ושיח פוגעני כלפי הקהילה הלהט"בית.

"אחינו ואחיותינו, הלהט"בים, יהודים יקרים ואהובים, אנו החתומים מטה,רבנים ורבניות אורתודוקסים המחויבים לתורת חיים ואהבת חסד, מרגישים חובה דתית ומוסרית להשמיע קול תורני אחר מזה הנשמע לאחרונה מפי רבנים אחרים; קול שתומך ומחזק", נאמר במכתב. בהמשכו מזהירים החתומים: "שימוש בביטויים פוגעניים ומעליבים כמו 'סוטים' כלפי בני אדם שנבראו בצלם אלוהים הוא דבר פסול ומסוכן, ובוודאי כשהמילים יוצאות מפי רבנים שמצווים: 'היזהרו בדבריכם'.  ערעור על פורמליות של קבוצה יקרה בישראל הוא המכין את התשתית לאלימות נוראית, מילולית ופיזית, שאותה קבוצה סובלת ממנה יום יום. ראינו היטב לפני שלוש שנים לאן שיח כזה מוביל, כשדם נקי נשפך ברחובות ירושלים".

הרב צבי קורן תוכל להסביר את תמיכתך בקהילה הגאה?

"הנושא מאוד רגיש ומורכב, הסברתי את דעתי בהרחבה בדף הפייסבוק. בגדול, להט"בים, במיוחד להט"בים דתיים, מצויים במצב מורכב, מבלי להתיר על ידי רב את מה שהתורה אוסרת. מצד שני, צריך לעזור לאדם להתמודד עם הקושי ולא לשפוט אותו בביטויים קשים. הקהילות שלנו צריכות להחליט אם הם מקבלים אותם, או מקבלים רק אנשים מושלמים, אבל יש דבר כזה? אף אחד לא מושלם, לכן, צריך להכיל אותם בקהילה. רבנים רבניות ולה"טבים דתיים צריכים להיפגש פנים מול פנים, תוך כבוד והקשבה זה לזה, בלי הקלטה ומצלמות... להקשיב, להשמיע, לברר יחד, מתוך אהבה לנותן התורה ומחויבות למצוותיו".

איזה תגובות קיבלת בעקבות חתימתך?

"מתקיפים אותי בימים האחרונים בגלל זה וטוענים שאני נותן לגיטימציה למאבקים האנטי-דתיים. אני שותף לדעה שהמדינה צריכה להיות מדינה יהודית ושיש להיאבק על דעותינו, אבל לא ע"י לדרוך ולפגוע באנשים אלה הזקוקים לאהבה ותמיכה, לא לגינוי".

 

 

 

.   

 

עוד ברעננה
קרן שלהבת 13/12/2018
זאב גולדשמיט 13/12/2018
זאב גולדשמיט 06/12/2018
זאב גולדשמיט 05/12/2018
זאב גולדשמיט 03/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
מסתמן: כפר סבא הולכת לסביבות בחירות שני בין סער לסבוןד
מסתמן: כפר סבא הולכת לסיבוב בחירות שני בין סער לסדבון
'עפים' על המצפורים
מחכים לספירת כל הקולות
מצדיעים לכם
"אני אהיה הפתעת הבחירות"
מוקדם מדי לחגוג
"מוקדם מדי לחגוג"
תינוקת אושפזה בגלל חבלות
שמים דגל אדום