רעננה

רעננה במקום ה-20 בהיפגעות הולכי רגל בתאונות

מניתוח שביצעה אור ירוק לנתוני הלמ"ס (לגבי ערים בהן למעלה מ-50 אלף תושבים) עולה כי בשנת 2017 נפגעו ברעננה 22 הולכי רגל, מתוכם הולך רגל אחד נהרג ואחד נפצע באורח קשה

תמי מאור 12/08/2018
רעננה במקום ה-20 בשיעור הולכי הרגל הנפגעים בתאונות דרכים
מקום 20 בהיפגעות הולכי רגל (תמונה להמחשה צילום: אור ירוק)

רעננה ממוקמת במקום ה-20 בהיפגעות הולכי רגל בתאונות דרכים בישראל, כך עולה מניתוח מיוחד של עמותת אור ירוק לבסיס נתוני הלמ"ס. מהנתונים עולה כי בחמש השנים האחרונות (2017-2013) נפגעו בעיר 136 הולכי רגל בתאונות דרכים – 1.90 הולכי רגל נפגעים לכל אלף תושבים כאשר בכל שנה נפגעים בממוצע ברעננה 27 הולכי רגל בתאונות דרכים.

עוד עולה מן הנתונים כי בשנת 2017 נפגעו ברעננה 22 הולכי רגל, מתוכם הולך רגל אחד נהרג ואחד נפצע באורח קשה.

בעמותת אור ירוק ניתחו את נתוני ההיפגעות של הולכי הרגל ב-33 ערים מעל 50 אלף תושבים בתקופת זמן של חמש שנים. במטרה לתת תמונת מצב מדויקת, הנתונים נבדקו גם בהשוואה למספר התושבים בכל עיר וניתן מדד של הולכי רגל נפגעים בהשוואה לכל אלף תושבים.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הולכי הרגל נפגעים בעיקר בתחום העירוני וניתוח הנתונים מראה שרובם הגדול נפגע כתוצאה מאי מתן זכות קדימה של נהג הרכב. את הנתונים הללו ניתן לשנות באמצעות ריסון נסיעת מהירות כלי הרכב על ידי הצבת פסי האטה באותם רחובות אדומים שבהם נפגעים רוב הולכי הרגל. בנוסף, חייבים להגביר את הנוכחות המשטרתית בתוך הערים ולהתמקד באכיפה כנגד אותם נהגים שמזלזלים בחייהם של הולכי הרגל ומונעים מהם את זכות החציה. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להוביל מהלך כולל בשיתוף ראשי הערים שיצמצם את מספר הולכי הרגל שנפגעים בתאונות דרכים. הגיע הזמן לשים בראש סדר העדיפויות את הצלת החיים".

רשימת הערים המלאה: הולכי רגל נפגעים בערים מעל 50 אלף תושבים

לאחרונה שלח ארז קיטה, מנכ"ל עמותת "אור ירוק", פניות לראשי הערים בבקשה להציב את שיפור בטיחות הולכי הרגל כיעד מחייב וליישם אמצעים ופתרונות הולמים לבעיה חמורה זאת. בפנייתו בפנייתו קורא מנכ"ל עמותת אור ירוק לראשי הערים לפעול בנושא ולהציב פסי האטה במקומות בהם יש ריכוז של ילדים ואזרחים ותיקים כגון: בתי ספר, גני משחקים, בתי אבות, מועדוני יום וכו'. ומציין כי מהלך זה יביא למיתון וריסון הנסיעה באזורים אלו ולהקטנת הסיכוי להתרחשות תאונות דרכים.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ליווי פיננסי  מקצועי לעסק
ליווי פיננסי מקצועי לעסק
"ליגת נגב סל" יוצאת לדרך
מהפך ברמה
סמינר צילום לנוער במוזאון הפתוח בגן התעשייה תפן
סמינר צילום לנוער
ממשיכה לשקוע
רשות הכינרת ומועצה אזורית הגליל העליון יתגברו את האכיפה בחופי הכינרת בחג הפסח
תוגבר האכיפה בפסח על עברייני רעש, זיהום ותעבורה
קוסמופוליטית
למה צריך גינת כלבים נוספת?