רעננה

"האלופים הם האבות שמתמידים ומגיעים"

ליגת האבות בכדורסל של שכונת לב הפארק ברעננה, המכונה "באסקט-דדי", ציינה לאחרונה ארבע שנים לפעילותה. "אצלנו זה כמו בגולני: אין תירוצים להיעדרויות. משחקים בכל מזג אוויר, אין דבר כזה שנשארים בבית", אומר בנג'י לבנטל, יו"ר השכונה וממקימי הקבוצה

זאב גולדשמיט 12/08/2018
שחקני הקבוצה על המגרש (צילום: פרטי)

ליגת האבות בכדורסל של שכונת לב הפארק, המכונה "באסקט-דדי", סגרה בשבוע החולף ארבע שנים לפעילותה. מדובר בליגה לא פורמלית, פרי יוזמה של אבות לילדים, שנולדה מתוך רצון להיפגש ולהחליף חוויות, ואין יותר טוב מבחינתם מאשר לעשות זאת תוך כדי פעילות ספורטיבית.

הדרך להתארגנות לא הייתה פשוטה. יו"ר שכונת לב הפארק, בנג'י לבנטל מספר, שבהתחלה ההיענות לא הייתה משהו, אבל השמועה על החוויות במשחקים עברה מפה לאוזן, והיום הקבוצה מונה כבר כעשרים אבות לילדים, רובם מלב הפארק. הם מתאספים אחת לשבוע במגרש הכדורסל בספורטק הנשיאים או בספורטק נווה זמר, שם המגרשים ראויים וכוללים תאורה.

חברים ב

חברים ב"באסקט דדי" (צילום: פרטי)

לבנטל מספר, שמטרת המשחקים אינה לקבוע אלוף או מנצח טורניר, והעיקר הוא ההשתתפות וההתאווררות אחרי שעות העבודה.  לבנטל: "האלופים הם האבות שמתמידים ומגיעים במשך ארבע שנים, גם כשכואב ברגל, וגם כשיורד גשם. אצלנו זה כמו בגולני: אין תירוצים להיעדרויות. משחקים בכל מזג אוויר, אין דבר כזה שנשארים בבית" . משתתף פעיל כשחקן, הוסיף: "ביום הקבוע למפגש נשלחת הודעה בבוקר למתפקדים לבדיקת נוכחות במשחק בשעות הערב, ובתוך דקות יש את האישורים להתייצבות. כולם מחכים לאימון, לא יכולים בלי זה. מי שלא מאשר, אנחנו מנדנדים ובודקים מה הסיבה, ולא מוותרים. אנחנו מאוד מגובשים, וכל עונה שעוברת נותנת לנו סיפוק גדול".

צוות השחקנים בליגת "באסקט-דדי" כוללת אבות בגילאי 40-30 פלוס, שאוהבים כדורסל ומחויבים לספורט. השחקן הצעיר ביותר בן 32 וזקן השחקנים בן 46.

בנג'י, מה אשתך אומרת כשאתה משחק כדורסל בערב?

"כשאני משחק כדורסל, אישתי נמצאת באותה שעה במשחק של ליגת מאמאנט, כך שיש חלוקה. כחוזרים הביתה כל אחד מספר מה היה במשחק שלו". 

 

עוד ברעננה
גלורי אופור עם אשתו טליה ובנם דניאל
זאב גולדשמיט 17/07/2019
שני ארוך. ענף בתנופה ועם פוטנציאל אדיר
זאב גולדשמיט 11/07/2019
אשר אלון. שיתוף פעולה עם כפר סבא
זאב גולדשמיט 10/07/2019
אסף צור. לעשות קפיצת מדרגה
זאב גולדשמיט 03/07/2019
נבחרת הכדורשת של רעננה. משתתפת באליפות הארצית
זאב גולדשמיט 03/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
השקה טופ
שירה הראל, הלל סלומון ונגה גינסברג מראיינות את איילת דליות
כתבות צעירות
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
זיהום האוויר
תחנות ניטור חדשות ומתקדמות באם המושבות
הרצל שומר על הבריאות
הרצל שומר על הבריאות
אושרה בניית אלפי יח"ד במגדל העמק
תופסי הגלים -  אמנות הגלישה הישראלית
"תופסי הגלים" - אמנות הגלישה הישראלית
תקלה במערכת האשפה הפניאומטית בנווה זמר
תקלה במערכת האשפה הפניאומטית בנווה זמר