רעננה

"האלופים הם האבות שמתמידים ומגיעים"

ליגת האבות בכדורסל של שכונת לב הפארק ברעננה, המכונה "באסקט-דדי", ציינה לאחרונה ארבע שנים לפעילותה. "אצלנו זה כמו בגולני: אין תירוצים להיעדרויות. משחקים בכל מזג אוויר, אין דבר כזה שנשארים בבית", אומר בנג'י לבנטל, יו"ר השכונה וממקימי הקבוצה

זאב גולדשמיט 12/08/2018
שחקני הקבוצה על המגרש (צילום: פרטי)

ליגת האבות בכדורסל של שכונת לב הפארק, המכונה "באסקט-דדי", סגרה בשבוע החולף ארבע שנים לפעילותה. מדובר בליגה לא פורמלית, פרי יוזמה של אבות לילדים, שנולדה מתוך רצון להיפגש ולהחליף חוויות, ואין יותר טוב מבחינתם מאשר לעשות זאת תוך כדי פעילות ספורטיבית.

הדרך להתארגנות לא הייתה פשוטה. יו"ר שכונת לב הפארק, בנג'י לבנטל מספר, שבהתחלה ההיענות לא הייתה משהו, אבל השמועה על החוויות במשחקים עברה מפה לאוזן, והיום הקבוצה מונה כבר כעשרים אבות לילדים, רובם מלב הפארק. הם מתאספים אחת לשבוע במגרש הכדורסל בספורטק הנשיאים או בספורטק נווה זמר, שם המגרשים ראויים וכוללים תאורה.

חברים ב

חברים ב"באסקט דדי" (צילום: פרטי)

לבנטל מספר, שמטרת המשחקים אינה לקבוע אלוף או מנצח טורניר, והעיקר הוא ההשתתפות וההתאווררות אחרי שעות העבודה.  לבנטל: "האלופים הם האבות שמתמידים ומגיעים במשך ארבע שנים, גם כשכואב ברגל, וגם כשיורד גשם. אצלנו זה כמו בגולני: אין תירוצים להיעדרויות. משחקים בכל מזג אוויר, אין דבר כזה שנשארים בבית" . משתתף פעיל כשחקן, הוסיף: "ביום הקבוע למפגש נשלחת הודעה בבוקר למתפקדים לבדיקת נוכחות במשחק בשעות הערב, ובתוך דקות יש את האישורים להתייצבות. כולם מחכים לאימון, לא יכולים בלי זה. מי שלא מאשר, אנחנו מנדנדים ובודקים מה הסיבה, ולא מוותרים. אנחנו מאוד מגובשים, וכל עונה שעוברת נותנת לנו סיפוק גדול".

צוות השחקנים בליגת "באסקט-דדי" כוללת אבות בגילאי 40-30 פלוס, שאוהבים כדורסל ומחויבים לספורט. השחקן הצעיר ביותר בן 32 וזקן השחקנים בן 46.

בנג'י, מה אשתך אומרת כשאתה משחק כדורסל בערב?

"כשאני משחק כדורסל, אישתי נמצאת באותה שעה במשחק של ליגת מאמאנט, כך שיש חלוקה. כחוזרים הביתה כל אחד מספר מה היה במשחק שלו". 

 

עוד ברעננה
מרטין דרוקר זל , הפועל רעננה לא הייתה קיימת בלעדיו
זאב גולדשמיט 02/05/2019
קבוצת נערים ב הפועל רעננה כדורגל
זאב גולדשמיט 18/04/2019
לין. מתגאה במדליות
זאב גולדשמיט 11/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מפריחים את השממה
נעצר חשוד בסדרת גניבות של טלפונים
בקשה להאריך את תנאי ההפרדה של רוצח עוד ענת פלינר
בקשה להאריך את תנאי ההפרדה של רוצח עו"ד ענת פלינר
רוצים לחזור הביתה בשלום
אמנות רחוב בכפר סבא
אמנות רחוב בכפר סבא
חשד: איש סגל במוסד חינוכי הטריד מינית
"פארק עתידים הפך לזירה לקיום יחסי מין"
חג הסיגד בירושלים