רעננה

"רעננה כולה מוקירה את דמותו של שמואל גור"

שמואל גור, יקיר העיר רעננה, מנהל בית הספר יבנה (1989-1978) ומנהל מחלקת חינוך בעירייה הלך לעולמו בגיל 85. הלווייתו תתקיים היום (ראשון) בשכב 17:45 בבית העלמין כפר נחמן

כתב לוקאל 12/08/2018
שמואל גור, "דמות מופת" (צילום: באדיבות העירייה)

שמואל גור, יקיר העיר רעננה, ומנהל מחלקת החינוך בעיריית רעננה בעבר הלך הבוקר (ראשון) לעולמו בגיל 85. הלווייתו תתקיים היום (ראשון) בשכב 17:45 בבית העלמין כפר נחמן.

עם היוודע דבר מותו פרסמה עיריית רעננה הודעת השתתפות בצער המשפחה, בה נכתב: "העיר רעננה אבלה וכואבת את לכתו של שמואל גור, יקיר העיר רעננה שהיה דמות מופת של עשייה ציבורית למען העיר ותושביה. לאורך שנים ארוכות, נתברכה רעננה בתרומתו של גור היקר לעיר ולצביונה הרוחני כאיש חינוך משכמו ומעלה.

"דורות של תלמידי העיר, זכו לספוג את ערכי אהבת הארץ, הסובלנות, והנתינה למען הזולת שהיוו נר לרגליו בתפקידיו השונים כמנהל בית הספר יבנה בעיר בשנים 1989-1978, בהמשך, כמנהל מחלקת החינוך בעיריית רעננה, ובהתנדבותו במוסדות העיר השונים.

"אישיותו החמה, נועם הליכותיו, בקיאותו הרבה בתחום החינוך,  רגישותו הגדולה לכל ילד באשר הוא, הפכו אותו למנהל אהוב ומוערך, איש מעורה בקהילה ודמות מופת שפעילותו אף זכתה להוקרה  כיקיר החינוך הדתי.

"קצרה היריעה מלתאר את עשייתו החינוכית והציבורית של גור, ששרד את תופת השואה, ומילא בין היתר שליחויות חינוכיות בקהילות היהודיות בתפוצות ושימש כמפקח על פנימיות של ''עליית הנוער'' בישראל ועל סמינרים למורים בארה''ב.

"כן כיהן גור כחבר הנהלה ויו"ר ההנהלה הציבורית של 'בית חלומי' והתנדב באופן פעיל בסיוע רב לדיירי ההוסטל, פעל למען קשישי העיר, כחבר הנהלת העמותה למען האזרח הוותיק, סייע לבני מצווה ועסק בקירוב לבבות בין דתיים לחילונים.

"לצד כל אלו, היה גור בראש ובראשונה, איש משפחה חם אוהב, אב לשלושה וסבא לעשרות נכדים ונינים, שיחסרו את דמותו.

"העיר רעננה כולה מוקירה את דמותו של שמואל גור, ומחבקת היום את משפחתו בשעתם הקשה".

ראש העירייה איתן גינזבורג: ״העיר רעננה איבדה היום את שמואל גור ז״ל, איש חינוך רגיש שידע לקיים קירוב לבבות בין דתיים לחילונים. פגשתי את שמואל רק לאחרונה, והוא היה מחוייך ומלא אופטימיות כתמיד. הוא יחסר לי באופן אישי, ולתושבי העיר כולם. ביום השואה האחרון הדליק את אבוקת הזיכרון בעצרת העירונית ברחבת בית יד לבנים, ותושבי רעננה זכו לשמוע מפיו על השנים הקשות שלו כילד בשואה. שמואל התרגש מאוד מהמעמד, ואיתו כולנו התרגשנו, מסיפורו המצמרר ומגבורתו ועוצמות הנפש שבו״ 

המועמד לראשות העיריה ארז ברט: "אנו נפרדים מאחד מאנשי החינוך החשובים, המשפיעים והיקרים של רעננהשמאל גור - זכיתי להיות תלמידך במשך שש שנים בבית הספר הממ״ד יבנה ברעננה (צירפתי תמונה מכתה א׳, בה אני מקבל משמאל ז״ל את הסידור בכותל המערבי) זכיתי להיות שכנך במשך שנים רבות, זכיתי להיות חברך וזכיתי שתהיה חבר המשפחה במשך קרוב לארבעים שנהאתה שמואל, ייצגת את דור התקומה של עם ישראל, אוד מוצל מאש השואה האיומה שעלה לארץ והקדיש את כל חייו לחינוך ילדי עם ישראל. אשרינו שזכינו בני הדור שלי ובני הדור של ילדי להיות במחיצת אנשי חינוך שכמוך. סיפרתי לי פעמים רבות עד כמה אתה אוהב אותי ואת בני משפחתי ועד כמה אתה גאה בנו, 'הצעירים בני הארץ שלנו'".


 

                                                                                                     

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אות החיים המשותפים לביהס זיו
'אות החיים המשותפים' לביה"ס זיו
התקיים כנס להצגת מתווה הצהרונים
מי מקבל ההחלטות הרלבנטי?
מי מקבל ההחלטות הרלבנטי?
נשיאה חדשה לארגון בני ברית בהוד השרון
היהלום שבסתר
מגדל העמק עם הקשישים
ראשוני: גופת אישה נמצאה בהוד השרון
גופת אישה נמצאה בהוד השרון
פרדס חנה כרכור נערכת לשנה"ל תשע"ט