רעננה

נמצאה מנהלת לביה"ס דקל

לאחר שני מכרזים לא נמצאה מישהי מתאימה לתפקיד, אבל בימים האחרונים, בעקבות פנייה יזומה וללא מכרז נמצאה מנהלת מתאימה. העיכוב בפרסום שמה של המנהלת החדשה נובע מכך שמנכ"ל משרד החינוך טרם אישר זאת בחתימתו

זאב גולדשמיט 14/08/2018
נמצאה מנהלת לביה
בית ספר דקל. נמצאה מנהלת (צילום: ארכיון מערכת)

הורים לתלמידים בבית הספר דקל ברעננה, הביעו בסוף השבוע שעבר דאגה מכך ששנת הלימודים מתקרבת, וטרם נמצאה מחליפה למנהלת הקודמת, אתי אבני, שעזבה.

הנהגת ההורים של בית הספר מיהרה להרגיע ולדווח להורים, שעיריית רעננה דאגה למציאת מנהלת מחליפה, אבל מינויה הרשמי מתעכב. מתברר שגם לאחר שני מכרזים לא נמצאה מישהי מתאימה לתפקיד, אבל בימים האחרונים נקבע מינוי לתפקיד, בעקבות פנייה יזומה וללא מכרז למנהלת שנמצאה ראויה לתפקיד. העיכוב בפרסום שמה של המנהלת החדשה נובע מכך שמנכ"ל משרד החינוך טרם אישר זאת בחתימתו.

אחד ההורים: "ידעו מזמן שאבני מסיימת, אז מדוע לא מינו בזמן מחליפה?  ממש לא בסדר שמחכים עד הרגע האחרון עם המינוי של מנהלת, שצריכה להכין תוכניות לימוד, להכיר את המורות ולעשות חפיפת תפקיד. גם תלמידים שעולים לכיתה א' טרם קיבלו הזמנה למפגש, ומן הראוי שיתנהלו מולנו שלא בחשאיות".

בהנהגת ההורים היו תחילה דעות חלוקות, אבל לבסוף הועברה הודעה מסודרת להורים. יאיר זגדון, יו"ר הנהגת ההורים של דקל מסר בשמו ובשם הנהגת ההורים: "בתאריך ה-28.05.18 הגברת אתי אבני הודיעה לי בפגישה אישית ולאחר מכן עם סגני ועם הגזבר, כי היא עוזבת בשל תפקיד אחר שהוצע לה במשרד החינוך. הודעה להורים יצאה בצורה מסודרת מיד לאחר מכן. בירכנו אותה להמשך דרכה והבנו שיש עבודה לעשות. הייתה לנו שנה טובה בדקל. ואנו שואפים לטוב יותר תמיד.

"ההנהגה באמצעותי נמצאת בקשר שוטף עם העירייה, עם ראש מנהל החינוך, נורית דנינו, ועם מנהלת מחלקת חינוך יסודי, דורית פרנקל. ריכוז המידע הועבר בהודעה להורים מההנהגה. מאז הודעתה של הגברת אבני היו שני מכרזים לקבלת מנהלת ובאף אחד מהם לא נמצאה מנהלת מתאימה.

"לפני כשבועיים, בהתכתבות ובשיחות עם הגברת דנינו נמסר כי נבחרה מנהלת אליה נעשתה פנייה יזומה ונראה כי היא מאוד מתאימה, כך על פי מה שנמסר לנו. עוד נמסר כי הואיל והמינוי לא אושר עדיין על ידי מנכ"ל משרד החינוך לא ניתן לפרסם את שמה ולצערנו כל תהליך החפיפה מתעכב. 

"עם זאת שום דבר לא עוצר, הרשות יחד עם נציגי משרד החינוך, הצוות יחד עם אתי והסגנית פועלים ומכינים את השנה הבאה. גם אני בפגישות עם אתי יחד עם הגזבר ובכלל, מכינים והכנו את כל מה שנדרש ואפשרי לשנה הבאה. הפרויקטים של ההנהגה עם בית הספר פעילים ומתפקדים כגון השאלת ספרים".

זגדון מודה שההתנהלות במינוי המאוחר אינה לרוחו. "ברור שזה לא האופטימום, וההנהגה לא מרוצה מהמצב ועדיף היה אילו היינו מכירים את המנהלת המיועדת והיא הייתה נכנסת לחפיפה ולתפקיד מוקדם יותר. אנו נעשה הכל כדי שהמהלך יצליח  נסייע למנהלת החדשה לצוות, להורים והכי חשוב לילדים לגרום לתהליך להצליח ואולי גם ליהנות ממנו. יש לי הבנה מלאה להורים שחוששים מהעיכוב וההנהגה שומעת וקשובה להם. כאמור, הוצאה הודעה מסודרת ומפורטת לכל ההורים והתגובות היו חיוביות ומלאות הבנה. אני לא מאמין בדאגה אני מאמין בעשייה. כל הודעה אחרת שיצאה לעיתונות היא לא על דעת ההנהגה, זכותם של הורים להתבטא היכן שירצו ולהגיד את שעל לבם ואנו נהיה קשובים להם תמיד, זה תפקידנו. אנו מברכים את ההורים ואת התלמידים החדשים שמגיעים אלינו מהגנים לכיתה א' מבטיחים לכם שיש לנו בית ספר נפלא והוא יהיה לכם בית שני וחם".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: מנהלת בית הספר דקל, אתי אבני, הודיעה בסיום חודש מאי על פרישתה לנוכח מעבר לתפקיד במשרד החינוך. מרגע היוודע דבר פרישתה, פעלה עיריית רעננה בשיתוף מפקחי משרד החינוך לאיתור מועמד/ת מתאים/ה להחלפתה. בימים הקרובים תיכנס לתפקיד מנהלת בית הספר, אשר נבחרה על ידי הרשות ומשרד החינוך.

ממחוז מרכז שבמשרד החינוך נמסר: "המחוז נמצא בשלבים אחרונים של מינוי המנהלים לשנת הלימודים הקרובה, תשע"ט, בכל בתי הספר".
גורם במשרד החינוך אישר כי במקרים כאלה, בהם לא נמצא מועמד אחרי שני מכרזים, מקובל למנות מנהלת בלי מכרז לתקופה של שנה, ובמהלך השנה הקרובה המנהלת החדשה תצטרך לעבור מכרז כדי להמשיך בתפקידה בשנה שלאחריה.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רקדו את הקיץ
שריפה בדירת מגורים בחולון
שריפה בדירת מגורים בחולון
שבוע הכי טוב להיות טוב בהוד השרון יצא לדרך
"הכי טוב להיות טוב" בהוד השרון
טקס הענקת אותות לנוער המתנדב בכפר סבא
הליונס יעניקו 25 אותות הוקרה למתנדבים צעירים
מנויי הקאנטרי בהרצליה חוששים מעליית מחירים
"מהפח אל הפחת"
משפרים את התחבורה הציבורית
נסגר תיק החקירה נגד ראש מועצת מבשרת
נסגר התיק נ' ראש מועצת מבשרת