רעננה

עת לעזור

סניף תנועת הנוער "עזרא" ברעננה אירח לסוף שבוע אירח קבוצה של כ-17 ילדים בגילאים 12-4 ומדריכים מעמותת "עת לעשות", שפועלת למען ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים - נכים, שיתוק מוחין, אוטיסטים, תסמונת דאון ותסמונות נוספות

זאב גולדשמיט 15/08/2018
סילברמן, אלוש וברק באירוע בביה"ס דקל (צילום: פרטי)

סניף תנועת הנוער "עזרא" ברעננה עלתה לפני מספר חודשים לכותרות בעקבות תלונות על תנאים לא ראויים בבית ספר יבנה, בו מקיימת התנועה את פעילותה. מאז התנאים שופרו, וחניכי התנועה ממשיכים בפעילות מבורכת.

בשבת האחרונה, אירח הסניף קבוצה של כ-17 ילדים בגילאים 12-4 ומדריכים מעמותת "עת לעשות", שפועלת למען ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים - נכים, שיתוק מוחין, אוטיסטים, תסמונת דאון ותסמונות נוספות.

מטרת האירוח ברעננה הייתה לאפשר למשפחות הילדים מנוחה מהטיפול האינטנסיבי היומיומי בילדיהם, ולתת לילדים חוויית שבת מהנה וכיפית.

הילדים התקבלו על ידי משפחות מארחות כבר ביום שישי, וביחד עם מדריכים וחניכים של התנועה חוו שבת משותפת, שכללה ארוחות שבת, תפילות, ופעילות חברתית ומשחקים .

האירוח הסתיים במוצ"ש בבית ספר דקל, בטקס משותף בהשתתפות ילדי הסניף והוריהם וכן ילדי עמותת "עת לעשות". בטקס נכחו בין השאר, סגן ראש העירייה, אלי אלוש, יו"ר הנהגת ההורים "עזרא" רעננה, יורם סילברמן, וצביה ברק מתנועת "מאמינים ברעננה".

סילברמן: "הייתה אווירה מדהימה. המדריכים המלווים לא נחו לרגע - כל הזמן היו בעקבות הילדים עם הצרכים מיוחדים, כדי לוודא שהם לא מזיקים לעצמם ולאחרים, להאכיל אותם, לקלח ולהלביש אותם וכו'. מה שהם עושים זו עבודה ברוכה".

סילברמן סיפר שהמפגש המשותף תרם רבות גם לחניכי תנועת "עזרא", למשפחותיהם ולכל הקהילה. "מבחינת הילדים הרעננים זו הייתה חוויה מעצימה, חזקה וטובה לפגוש מקרוב ילדים מיוחדים עם החום המיוחד שהם העניקו. היה מרגש לחוות את הטיפול המסור של המדריכים, שהם בעצמם רק בני 15-19".

האירוע הצריך גיוס תרומות, וחניכי "עזרא" דאגו להתרים ברחבי העיר את כל הסכום עבור הארוחות, ההסעות של האורחים. הם גם דאגו בעצמם למצוא משפחות שיארחו , דאגו לקניות, לבישול הארוחות, לפעילות ולמשחקים חברתיים במהלך השבת, וגם למגנטים ולחולצות תרומת 'הגות'. אירוע השיא הייתה תפילה וארוחת שבת משותפות עם קרוב ל- 200 איש בבית הכנסת 'עדת בני ישראל".

ZGOLDSHMIET@GMAIL.COM

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גאה להיות שר החינוך שלכם
"גאה להיות שר החינוך שלכם"
נהגת נפצעה קל לאחר שהתנגשה עם רכבה בעמוד חשמל בהוד השרון
נהגת נפצעה בתאונה בהוד השרון
זוגיות והגשמה עצמית
זוגיות והגשמה עצמית
גבר נהרג מירי בקרית טבעון
הולכים להצביע (שוב)
פצוע ממסור דיסק בצפון
פצועה ממסור דיסק בצפון
הונחה אבן הפינה ל"בית אסף"
יצאה לדרך