רעננה

"אנחנו לא דורשים כלום, רק חדר"

גמלאי רעננה דורשים חדר קבוע במועדון הזהב, שבו יוכלו להיפגש ולהעביר את זמנם בנעימים. העירייה: "העירייה מבצעת שיפוץ עומק במועדון הגמלאים, ובסיומו תתבצע בחינה מחודשת של צורכי הגמלאים בהתאם למבנה המחודש"

קרן שלהבת 16/08/2018
גמלאי רעננה. רוצים חדר קבוע במועדון להיפגש ולשחק ברידג' (צילום: קרן שלהבת)

גמלאי רעננה דורשים בסך הכל מקום ראוי וקבוע למפגשים, אולם לטענתם העירייה אינה מתחשבת וקשובה לדרישותיהם.

 כ-50 גמלאים תושבי רעננה נוהגים להיפגש 3 פעמים בשבוע ולהעביר את זמנם הפנוי בשיחות ובמשחקי ברידג'. לפני כשנתיים העירייה החלה לשפץ את 'מועדון הזהב'. ברגע שהחל השיפוץ הם נדחקו לצריף סמוך למבנה, ללא שירותים ותנאים שמתאימים לאנשים מבוגרים, שחלקם מתניידים בכיסאות גלגלים ומקלות הליכה.

שמואל כהן בן ה-81 תושב רעננה: "אנחנו מרגישים כמו אזרחים סוג ב'. דחקו אותנו בתוך חדרון עם גג אזבסט וללא שירותים. לפני כשנתיים החל השיפוץ במבנה הגדול. חלקו האחורי עדיין בשיפוץ. הובטח לנו שיקצו לנו חדר בתוך המבנה בתום השיפוצים. כרגע במבנה הגדול השיפוצים הסתיימו ולנו נותנים שם מקום רק על בסיס פנוי". 

לדברי שמואל, הגמלאים מתריעים בפני העירייה שהמקום קטן מדיי בשביל כל הפעילות. "רשומים כאן 2,600 גמלאים ויש כאן כמה חדרים קטנים. אמרו לנו שהם בונים, ובאמת לפני שנתיים התחילו ובנו עוד קומה, אבל לצערי המצב נהיה יותר חמור. מגיעים לכאן גם בני נוער ומתקיימות כאן עוד פעילויות. המקום הזה לא נועד רק לנו. דיברנו עם הממונים על כך והם אמרו לנו שכרגע 'זה מה שיש"'.

 ראיתי בתוך המבנה חדר ממוזג עם גמלאים שכן שיחקו שם ברידג'

"בפועל מי שמשלם כסף יכול לשחק ברידג' במקום ממוזג וקרוב לשירותים ומי שלא נזרק לצריף קטן ורחוק מהשירותים".

ולמה אתם מסרבים לשלם, הרי לא מדובר בסכומים גבוהים?

"אנחנו קבוצה של 50 איש מוותיקי רעננה. אנחנו לא רוצים להשתתף בחוג, אלא להיפגש מתי שמתאפשר לנו. כולנו עבדנו ותרמנו למדינה, חלקנו לעיר עצמה. כל מה שאנחנו רוצים זה להעביר את הזמן הפנוי שלנו בנעימים עם החברים. אנחנו לא דורשים כלום רק חדר, שם כבר נעסיק את עצמנו".

פניתם לעירייה?

"אני באופן אישי דיברתי עם לשכת ראש העיר. אמרו לי שטיפלו בבעיה, אבל זה לא קורה. רצינו לקבוע פגישה ולא נענו לבקשתנו. אחרי שלא ויתרנו  אמרו לנו שנוכל להשתמש בחדרים על תקן מקום פנוי. הבעיה שאף פעם אין מקום פנוי. כמעט תמיד יש פה בלגן. באים לכאן אנשים נכים עם כסאות גלגלים ואין שום יחס והתחשבות. אנחנו מגיעים לכאן שלוש, ארבע פעמים בשבוע. בעירייה טוענים שמועדון הזהב זה הבית השני שלנו, אבל זה רחוק מלהיות ככה. אנחנו לא ילדים. מושיבים אותנו על כסאות לא נוחים, שבורים. פעם ישבנו במרתף עם מלא יתושים. זה לא צורה ככה. אני לא מבקש מראש העירייה שייתן לנו חוגים בחינם. רק מקום נורמלי להגיע אליו. נותנים לצעירים מקומות נוחים ואת הזקנים זורקים למקומות לא נגישים".

"לא לעניין שלגמלאים של רעננה לא יהיה מקום מכובד להיות בו ובטח שלא שירותים שרחוקים מהמקום שהם משחקים בו", אומרת נעמי כהן ושושי דורי מוסיפה: "זה לא הוגן שלא מתייחסים לאנשים המבוגרים שבנו את רעננה והיום הם רוצים ליהנות מפרי עמלם. אומרים לנו שאין תקציב אבל להחליף כבישים יש כסף".

 מהעירייה נמסר: "במועדון הזהב חברים כ- 2,600 גמלאים הנהנים מקשת רחבה של חוגים, הרצאות, טיולים ופעילויות שונות ללא עלות. כחלק מפעילות המועדון, מעמידה העירייה לרשות הגמלאים ללא תשלום, חדר ממוזג ומאובזר ובו פינת שתייה חמה להנאתם, שהינו חלק בלתי נפרד ממועדון הזהב, הכולל גישה ישירה לשירותים סמוכים. חדר זה כאמור, הינו חלק בלתי נפרד מועדון הזהב, ומשמש לחוגים, ובו נוהגים הגמלאים לשחק ברידג' זה מספר שנים. מתוך רצון להרחיב את הפעילות במקום, מבצעת העירייה שיפוץ עומק במועדון הגמלאים ובסיומו תתבצע בחינה מחודשת של צורכי הגמלאים בהתאם למבנה המחודש".

 


 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מסוף האוטובוסים בנווה זמר יבוטל
רשות הכינרת ומועצה אזורית הגליל העליון יתגברו את האכיפה בחופי הכינרת בחג הפסח
תוגבר האכיפה בפסח על עברייני רעש, זיהום ותעבורה
נורית בר-לב, מנהלת אמירים, מסיימת את תפקידה
פועל נפל מגובה בבית שמש - מצבו קשה
פועל נפל מגובה בבית שמש - מצבו קשה
ההתחלה של "אתחלא"
יום השלום הבינלאומי
יום השלום הבינלאומי
מטוס הדרימליינר ה-8 של אל על ייקרא על שם העיר "הרצליה"
אישום: ביצעו מאות הונאות בכרטיסי חיוב