רעננה

הגיל זה רק מספר

בגיל 80 ממשיכה בת שבע כהן אוריאל להתאמן בקבוצת הספורט פיט קיי ברעננה. בת שבע לא עושה ענין מגילה וממליצה לכולם לסגל אורח חיים ספורטיבי. שאפו!

זאב גולדשמיט 16/08/2018
בת שבע כהן אוריאל. מרגישה צעירה (צילום: פרטי)

עד איזה גיל ניתן לעשות פעילות ספורטיבית? אז ככה, תלוי את מי שואלים. "ספורט זה לא עניין של גיל" כך חושבת בת שבע כהן אוריאל, תושבת הרצליה, שמזה שלוש וחצי שנים מתאמנת בקבוצת ספורט של K” "FIT רעננה. איש לא הבחין בגילה המתקדם, עד שבחודש שעבר המדריך הראשי, איתן גיל הכריז: "אני מברך את בת שבע לרגל יום הולדתה ה-80".    

                                                                             רבים השתוממו ולא האמינו, כיוון שפניה ומבנה גופה לא מסגירים את גילה. היא חלוצת המתאמנות בקבוצת הספורט הרעננית, שכוללת מתאמנים/ות החל משנות העשרים. "צורת החשיבה שלי מאוד צעירה, ואני מרגישה טוב בין צעירים" היא מספרת, "לאורך השנים ניסיתי לעשות ספורט במכוני כושר, אבל לא התמדתי. רק כאן ב'פיט קיי', בגיל 76 וחצי התחלתי בפעילות ספורטיבית שמתאימה לי, לצד תוכנית תזונה נכונה, ששינתה את חיי".                                                               

בת שבע סיפרה שלאורך השנים נמנעה מפעילות ספורטיבית, לאחר שעברה סיפורים לא פשוטים בחייה. לטענתה, בגיל 28 קיבלה התקף לב קל ובשנות החמישים סבלה מגידול על עצב בעמוד השדרה. היא לא נכנסה למרה שחורה, ולפני שמונה שנים נישאה בשנית. היא עדיין עובדת כמורה סייעת, יוצאת לטיולים, רוקדת, סבתא במשרה מלאה, וכעת מתמידה בפעילות ספורטיבית. 

בת שבע, לא קשה לעשות פעילות ספורט בגיל 80?

"קשה זה בראש. אני מרגישה פה צעירה ומתפקדת כמו בת 40. הרבה פעמים אני מרגישה שאני בכושר טוב יותר מחלק מהצעירים. כשהגעתי לאימון הראשון, מסת השריר שלי הייתה נמוכה, אבל בעקבות האימונים ותכנית תזונה שהכינו לי, מסת השרירים אצלי עלתה והתחלתי לרדת במשקל. אני מרגישה היום בכושר טוב יותר מהרבה צעירים, ולא נותנת לגיל לבלבל אותי".                                                                  

בת שבע היא דור שני בארץ, ילידת מושב גאולים. הבכורה בין שמונה ילדים. בגיל 45 החליטה ללמוד באוניברסיטה לימודי מדעי החברה והרוח. בהמשך למדה רפואה סינית. "אני מציעה לאנשים לצאת למרחב ולעשות ספורט. כדי לשמור על אורח חיים בריא ולהעלות את מסת השריר צריך 80 אחוז תזונה נכונה ועשרים אחוז פעילות ספורטיבית".

 


עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 04/09/2019
זאב גולדשמיט 29/08/2019
זאב גולדשמיט 27/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שער הבית ממנו נתלש דגל הגאווה
דגל הגאווה נתלש משער כניסה לבית של חבר הקהילה ברעננה
חשד: נהג בפסילה ועם רישיון שפג ב - 2009
חשד: נהג בפסילה ועם רישיון שפג תוקפו בשנת 2009
נשיא  המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
נשיא המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
חודש הבריאות הגיע לאילת
חודש הבריאות ברשת חצי חינם הגיע עד לאילת
שובתים או לומדים?
דני בר ולויין תקשורת
הקשר בין הטיסה לירח, כפר סבא ודני בר
 עיריית רעננה סירבה לפתוח יחידה לטיפול בהתמכרויות בסמים ואלכוהול
עיריית רעננה סירבה לפתוח יחידה לטיפול בהתמכרויות בסמים ואלכוהול
שנת הלימודים החדשה נפתחה בכ"ס