רעננה

הגיל זה רק מספר

בגיל 80 ממשיכה בת שבע כהן אוריאל להתאמן בקבוצת הספורט פיט קיי ברעננה. בת שבע לא עושה ענין מגילה וממליצה לכולם לסגל אורח חיים ספורטיבי. שאפו!

זאב גולדשמיט 16/08/2018
בת שבע כהן אוריאל. מרגישה צעירה (צילום: פרטי)

עד איזה גיל ניתן לעשות פעילות ספורטיבית? אז ככה, תלוי את מי שואלים. "ספורט זה לא עניין של גיל" כך חושבת בת שבע כהן אוריאל, תושבת הרצליה, שמזה שלוש וחצי שנים מתאמנת בקבוצת ספורט של K” "FIT רעננה. איש לא הבחין בגילה המתקדם, עד שבחודש שעבר המדריך הראשי, איתן גיל הכריז: "אני מברך את בת שבע לרגל יום הולדתה ה-80".    

                                                                             רבים השתוממו ולא האמינו, כיוון שפניה ומבנה גופה לא מסגירים את גילה. היא חלוצת המתאמנות בקבוצת הספורט הרעננית, שכוללת מתאמנים/ות החל משנות העשרים. "צורת החשיבה שלי מאוד צעירה, ואני מרגישה טוב בין צעירים" היא מספרת, "לאורך השנים ניסיתי לעשות ספורט במכוני כושר, אבל לא התמדתי. רק כאן ב'פיט קיי', בגיל 76 וחצי התחלתי בפעילות ספורטיבית שמתאימה לי, לצד תוכנית תזונה נכונה, ששינתה את חיי".                                                               

בת שבע סיפרה שלאורך השנים נמנעה מפעילות ספורטיבית, לאחר שעברה סיפורים לא פשוטים בחייה. לטענתה, בגיל 28 קיבלה התקף לב קל ובשנות החמישים סבלה מגידול על עצב בעמוד השדרה. היא לא נכנסה למרה שחורה, ולפני שמונה שנים נישאה בשנית. היא עדיין עובדת כמורה סייעת, יוצאת לטיולים, רוקדת, סבתא במשרה מלאה, וכעת מתמידה בפעילות ספורטיבית. 

בת שבע, לא קשה לעשות פעילות ספורט בגיל 80?

"קשה זה בראש. אני מרגישה פה צעירה ומתפקדת כמו בת 40. הרבה פעמים אני מרגישה שאני בכושר טוב יותר מחלק מהצעירים. כשהגעתי לאימון הראשון, מסת השריר שלי הייתה נמוכה, אבל בעקבות האימונים ותכנית תזונה שהכינו לי, מסת השרירים אצלי עלתה והתחלתי לרדת במשקל. אני מרגישה היום בכושר טוב יותר מהרבה צעירים, ולא נותנת לגיל לבלבל אותי".                                                                  

בת שבע היא דור שני בארץ, ילידת מושב גאולים. הבכורה בין שמונה ילדים. בגיל 45 החליטה ללמוד באוניברסיטה לימודי מדעי החברה והרוח. בהמשך למדה רפואה סינית. "אני מציעה לאנשים לצאת למרחב ולעשות ספורט. כדי לשמור על אורח חיים בריא ולהעלות את מסת השריר צריך 80 אחוז תזונה נכונה ועשרים אחוז פעילות ספורטיבית".

 


עוד ברעננה
קרטיש, אנחנו מצפים לקהל רב
זאב גולדשמיט 13/02/2019
כתב לוקאל 22/01/2019
כתב לוקאל 27/12/2018
זאב גולדשמיט 26/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: הוגש היתר בנייה מזויף
חשד: תקף אזרחים ושוטר
טיסות מחיפה ורמון לאירופה ללא אגרות
מבשל אהבה
מחאת הנשים גם בפתח תקוה
הולכות על הגביע
דיור בר השגה לסטודנטים בראשל"צ
אושר פינוי-בינוי מתחם דפוס מעריב
אושר פינוי-בינוי מתחם "דפוס מעריב"