רעננה

הגיל זה רק מספר

בגיל 80 ממשיכה בת שבע כהן אוריאל להתאמן בקבוצת הספורט פיט קיי ברעננה. בת שבע לא עושה ענין מגילה וממליצה לכולם לסגל אורח חיים ספורטיבי. שאפו!

זאב גולדשמיט 16/08/2018
בת שבע כהן אוריאל. מרגישה צעירה (צילום: פרטי)

עד איזה גיל ניתן לעשות פעילות ספורטיבית? אז ככה, תלוי את מי שואלים. "ספורט זה לא עניין של גיל" כך חושבת בת שבע כהן אוריאל, תושבת הרצליה, שמזה שלוש וחצי שנים מתאמנת בקבוצת ספורט של K” "FIT רעננה. איש לא הבחין בגילה המתקדם, עד שבחודש שעבר המדריך הראשי, איתן גיל הכריז: "אני מברך את בת שבע לרגל יום הולדתה ה-80".    

                                                                             רבים השתוממו ולא האמינו, כיוון שפניה ומבנה גופה לא מסגירים את גילה. היא חלוצת המתאמנות בקבוצת הספורט הרעננית, שכוללת מתאמנים/ות החל משנות העשרים. "צורת החשיבה שלי מאוד צעירה, ואני מרגישה טוב בין צעירים" היא מספרת, "לאורך השנים ניסיתי לעשות ספורט במכוני כושר, אבל לא התמדתי. רק כאן ב'פיט קיי', בגיל 76 וחצי התחלתי בפעילות ספורטיבית שמתאימה לי, לצד תוכנית תזונה נכונה, ששינתה את חיי".                                                               

בת שבע סיפרה שלאורך השנים נמנעה מפעילות ספורטיבית, לאחר שעברה סיפורים לא פשוטים בחייה. לטענתה, בגיל 28 קיבלה התקף לב קל ובשנות החמישים סבלה מגידול על עצב בעמוד השדרה. היא לא נכנסה למרה שחורה, ולפני שמונה שנים נישאה בשנית. היא עדיין עובדת כמורה סייעת, יוצאת לטיולים, רוקדת, סבתא במשרה מלאה, וכעת מתמידה בפעילות ספורטיבית. 

בת שבע, לא קשה לעשות פעילות ספורט בגיל 80?

"קשה זה בראש. אני מרגישה פה צעירה ומתפקדת כמו בת 40. הרבה פעמים אני מרגישה שאני בכושר טוב יותר מחלק מהצעירים. כשהגעתי לאימון הראשון, מסת השריר שלי הייתה נמוכה, אבל בעקבות האימונים ותכנית תזונה שהכינו לי, מסת השרירים אצלי עלתה והתחלתי לרדת במשקל. אני מרגישה היום בכושר טוב יותר מהרבה צעירים, ולא נותנת לגיל לבלבל אותי".                                                                  

בת שבע היא דור שני בארץ, ילידת מושב גאולים. הבכורה בין שמונה ילדים. בגיל 45 החליטה ללמוד באוניברסיטה לימודי מדעי החברה והרוח. בהמשך למדה רפואה סינית. "אני מציעה לאנשים לצאת למרחב ולעשות ספורט. כדי לשמור על אורח חיים בריא ולהעלות את מסת השריר צריך 80 אחוז תזונה נכונה ועשרים אחוז פעילות ספורטיבית".

 


עוד ברעננה
מרטין דרוקר זל , הפועל רעננה לא הייתה קיימת בלעדיו
זאב גולדשמיט 02/05/2019
קבוצת נערים ב הפועל רעננה כדורגל
זאב גולדשמיט 18/04/2019
לין. מתגאה במדליות
זאב גולדשמיט 11/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מהנדסת העיר כפר סבא הנכנסת, אדריכלית עליזה זיידלר גרנות
מהנדסת העיר כפר סבא מציגה את "האני מאמין" שלה
חשד בנתניה: שוטר ירה למוות באשתו
חשד בנתניה: שוטר ירה למוות באשתו
אישום: סחרו בנשים לצורך זנות
קיץ במגוונים
קיץ במגוונים
תקף באגרופים, סטר ואיים
קוקוס קראנצי
מתכון לאוהבים: קינוח Alproקוקוס קראנצ'י
עיריית רעננה  מעודדת פרישה מרצון
עיריית רעננה מעודדת פרישה מרצון
חופשה ראשונה ביחד