רעננה

ועדת הכספים: ברוידא ובן ארי סקעת לא נכחו בקביעות בישיבות

חברי מועצת העיר רעננה והמועמדים לראשות העירייה חיים ברוידא ורחלי בן ארי סקעת, נעדרו בקביעות מישיבות ועדת הכספים. ברוידא: "אני לא חותמת גומי. זאת המחאה שלי אם אני כחבר ועדת הכספים לא יכול לדעת לאן הולכים הכספים". בן ארי סקעת: "מאז שפרשתי לאופוזיציה ב-2015 הבעתי אי אמון בניהול העיר"

זאב גולדשמיט 20/08/2018
ברוידא ובן ארי סקעת לא נכחו בקביעות בישיבות ועדת הכספים
חיים ברוידא. מחאה (צילום: יח"צ ראובן קפוצינסקי)

בדיקה באתר עיריית רעננה מעלה כי שני חברי מועצת העיר המתמודדים לראשות העירייה, חיים ברוידא ורחלי בן ארי סקעת, רשומים כחברים ועדת הכספים, מהוועדות החשובות והפעילות בעיר. עוד עולה, כי בשלוש השנים האחרונות ברוידא ובן ארי סקעת נעדרו בקביעות מישיבות הוועדה.

בירור קצר העלה, שהחל משנת 2016 ועד היום התקיימו 12 ישיבות של ועדת הכספים, כאשר בישיבות אלה לא נרשמה נוכחותו של ברוידא ולא של בן ארי סקעת. כאמור, מדובר בוועדה שדנה בדו"חות תקציב העירייה, ובכל מה שקשור בהוצאה כספית של העירייה, שם יש לחברי ועדת הכספים את הזכות לבדוק את הנתונים ולהביע את דעתם בטרם הנושא מובא לאישור במועצת העיר.

ממטה ברוידא נמסר: "חיים ברוידא הוא אחד מחברי המועצה הפעילים ביותר במועצת עיריית רעננה, תוך עשייה ציבורית ענפה וחשובה. במסגרת חברותו בוועדת הכספים, דרש במועצת העיר שקיפות מלאה של כלל התקציבים העירוניים ואופן מימושם. העירייה סירבה ומסרבת להכניס תוכנה ממוחשבת, על בסיס הצעת החוק של ח"כ לשעבר זאב ביליסקי, שקיימת ברשויות מקומיות בארץ (עיריית תל אביב כדוגמה) אשר תכליתה לאפשר לחברי מועצת העיר ובפועל לכל תושב, לבחון בשקיפות מלאה את נתוני התקציב ומהלכים של העברת כספים שמבצעת הנהלת העירייה. משנמנעת מברוידא קבלת תמונת המצב הכספית האמיתית של העירייה, לשם ביצוע שליחותו הציבורית, החליט שלא להיות נוכח בדיוני הועדה ולשמש בוועדה הכספים כחותמת גומי. ברוידא דוגל במדיניות של שקיפות מלאה בנוגע לפעילות העירייה ותקציביה, וכך ינהג לאחר שיבחר לראשות העירייה".

חיים ברוידא, מדוע אינך מגיע לישיבות ועדת הכספים?

"אני לא חותמת גומי. זאת המחאה שלי אם אני כחבר ועדת הכספים לא יכול לדעת לאן הולכים הכספים. יש תוכנה של שקיפות שבזכותה כל תושב בתל אביב יכול לראות בלחיצת כפתור את הנתונים, וצריך להכניס אותה בכל רשות מקומית. ברעננ.ה אני מקבל חוברת שמונה 600 עמודים ו-7000 עמודות של סעיפים. האם ציפית שאתחיל לדפדף?"

האם חברי הוועדה האחרים לא מבינים על מה הם מצביעים?

"הם חותמת גומי. הם מהקואליציה. אני היחיד מהאופוזיציה. אני לא מתכוון להיות פראייר".

מדוע אינך מתפטר מוועדת הכספים?

"אני לא יכול לוותר על הוועדה, אבל את המחאה שלי הבעתי בזה שאני לא מגיע לישיבת ועדת כספים, אם אני לא יודע על מה מדובר. לי הם לא מספרים הכל. גיליתי, למשל, בבדיקה של מבקר משרד הפנים, שהעבירו כספים מהמע"מ של 'מי רעננה' לתקציב הרגיל ועוד שני מיליון שקל מהדיבידנד".

בן ארי סקעת. אי אמון (צילום: פרטי)

בן ארי סקעת. אי אמון (צילום: פרטי)

 

רחלי בן ארי סקעת, מדוע את לא מופיעה לישיבות ועדת הכספים?

"מאז שפרשתי לאופוזיציה ב-2015 הבעתי אי אמון בניהול העיר, כי לא מצאתי לנכון להיות חותמת גומי. אין אפשרות להביא ערך מוסף לישיבה. כשהייתי בקואליציה זה היה להגיע לישיבות ולקבל מוצר מוגמר, לא היו בכלל דיונים. כשפרשתי מהקואליציה הגשתי במועצת העיר הסתייגויות בנושא תקציבים, והכל נדחה. הבאתי הצעות להכניס תוכנות ידידותיות בספר התקציב, שהן יותר שקופות, אבל נעניתי בסירוב".

יו"ר ועדת הכספים סימה, פרי: "ועדת הכספים היא המקום לשאול את כל השאלות, ולקבל תשובות מפורטות. כשמעלים טענות ענייניות הן נבדקות , וקרו מקרים שבהם נעשו שינויים של הרגע האחרון בעקבות הדיון בוועדה. מי שרוצה להשפיע, מן הראוי שיגיע לישיבות מוכן וילמד את החומר".

 

 

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
קציצות דגים
מקבלים משוב דיגיטלי
מקבלים משוב דיגיטלי
עו"ד מנשה אליאס מתמודד למועצה
מבצע הקש בדלת יצא לדרך
מבצע הקש בדלת יצא לדרך
שר התחבורה ביקר בפ"ת
יסגרו בשבת?
יסגרו בשבת?
שכירות מסוכנת
רעיונות מקוריים למתנות יום הנישואין
רעיונות מקוריים למתנות יום הנישואין