רעננה

"בלי קו 2 אנחנו אבודים"

תושבים ברעננה שמשתמשים בקו 2 שמגיע לשכונות העיר מתלוננים על איחורים, המתנות ארוכות בתחנות ודילוג על שעות יציאה מהמסוף הראשי. "לא יהיה מנוס מאשר לצאת להפגנה, אולי אז יתעוררו". מטרופולין: לא קיימת בעיה מערכתית בלוחות הזמנים של הקו

זאב גולדשמיט 22/08/2018
דליה אטל. התושבים ממורמרים (צילום: פרטי)

לפני כחודשיים, פרסמנו תלונות תושבים ברעננה על איחורים, המתנות ארוכות בתחנות לאוטובוס מספר 2 ודילוג על שעות יציאה מהמסוף הראשי. השבוע, טוענים התושבים שדבר לא השתנה.

נוסעת בשם אתי סיפרה כי אתמול (שלישי), שהיא ועוד נשים מבוגרות המתינו בחום בתחנה שברחוב אחוזה 98, משעה 13:30 בחום כבד ועד השעה 14:10 האוטובוס לא הגיע. "מדוע אני צריכה לחכות שעה לאוטובוס. אי אפשר ככה? כל יום יש איחורים"  היא אומרת.

הפעילה החברתית, דליה אטל, שאף היא המתינה 50 דקות לאוטובוס, טוענת שמדובר בקו סיבובי עם המסלול הארוך ביותר ברעננה, שעובר בשבע שכונות בעיר, ומשרת אנשים רבים שאין להם רכב פרטי. אטל: "קו 2  אמור לצאת כל חצי שעה, אבל זה לא קורה. כל יום יש הברזות. אנחנו פשוט אבודים. אין לנו אבא ואמא. לא יתכן שמשרד התחבורה לא יפתור את הבעיה. נכון שהיום זה יום חג והרבה נהגי אוטובוס הם ערבים, אבל אנחנו סובלים מאיחורים כל השנה. אותנו זה לא מעניין שיש מחסור בנהגים. אנחנו דורשים שירות יעיל. מידי יום אני מקבלת תלונות שלא בוצעו נסיעות, ועבורנו זה קו בלעדי. בלי קו 2 אנחנו אבודים, לא יכולים לצאת למרכז העיר. תושבי השכונות הם לא סוג ג'. אנחנו ממורמרים, ולא יהיה מנוס מאשר לצאת להפגנה, אולי אז יתעוררו".

מחברת מטרופולין נמסר בתגובה:  "במהלך השבוע האחרון חל חג העיד אל אדחא במגזר המוסלמי, אשר משפיע באופן ישיר על ענף התחבורה הציבורית בישראל, שכן נהגים רבים חוגגים בימים אלה את חגם. כמדי שנה, חלים שיבושים ושינויים במפת התחבורה הציבורית הארצית, לרבות באזורי הפעילות של מטרופולין. האיחורים המדווחים השבוע הינם תוצר ישיר של החג. חשוב לציין כי פרסומים מוקדמים בנושא יצאו מבעוד מועד באמצעי התקשורת, במקומונים, באתר החברה ובפייסבוק, על מנת שהציבור יהא מעודכן וייערך בהתאם. מעבר לכך, אנו לא מכירים בעיה מערכתית עם לוחות הזמנים של הקו.  אנו סמוכים ובטוחים כי עם סיום החג, תחזור המערכת לסדרה"

מדוברות משרד התחבורה נמסר בתגובה: מבדיקה שנערכה עולה כי,  קו 2 ברעננה פועל כפי הנדרש וביצוע הנסיעות בו הוא על פי הדרישות. במסגרת החגים המוסלמיים מאפשר משרד התחבורה צמצום מבוקר של השירות בתחבורה הציבורית, במספר קווים בהם מועסקים נהגים מהמגזר הערבי. צמצום השירות נערך בקווים מסוימים, בהתאם לביקוש בתחבורה הציבורית, באופן שלא יפגע בכלל משתמשי התחבורה הציבורית, כך שיתמקד ככל הניתן בקווים המשרתים את האוכלוסייה המקיימת את החג. משרד התחבורה מחייב את מפעילי התחבורה הציבורית להעמיד את כוח האדם החלופי הנדרש להפעלת השירות, כמתחייב מהסכם ההפעלה.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית רעננה בדרך לאישור התקציב
עיריית רעננה בדרך לאישור התקציב
ברוידא וקריסטל עם בני עקיבא
חוק המרוכלים- מחכים לבגצ
חוק המרוכלים- מחכים לבג"צ
חיפה: העיר הראשונה בה ינועו אוטובוסים ומוניות אוטונומיים
חיפה: העיר הראשונה בה ינועו אוטובוסים ומוניות אוטונומיים
מוכרי הלימונדה הקטנים
מוכרי הלימונדה הקטנים
מה הלחץ?
גבר טבע בחוף שדות ים
גבר טבע בחוף שדות ים
גל ירוק להולכי הרגל
גל ירוק להולכי הרגל בציר הרחובות דרך הפועל- הזמיר- בן יהודה בכ"ס